Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł

O nas

Pamiętajcie o ogrodach | Przecież stamtąd przyszliście

Jonasz Kofta


szkółka roślin ozdobnych
sklep ogrodniczy flower garden
zakładanie ogrodów

Kim jesteśmy i co robimy?

Powyższy cytat perfekcyjnie obrazuje ideę powstania naszego biznesu. Szkółka Roślin Ozdobnych A.R. Koblańscy została założona w 1997 roku przez Annę i Roberta Koblańskich. Jesteśmy rodzinnym gospodarstwem, ogrodnikami z wykształcenia i pasji, prowadzącymi sprzedaż drzew i krzewów ozdobnych oraz owocowych. Pragnąc docierać do jak najszerszej grupy odbiorców, lat temu uruchomiliśmy sprzedaż wysyłkową za pośrednictwem sklepu internetowego Flower-Garden. Dzisiaj posiadamy ugruntowaną pozycję na rynku, oferując nie tylko ciekawe rośliny w atrakcyjnych cenach, ale również niezbędne nawozy, podłoża oraz sprzęt ogrodniczy. Doradztwo przy doborze i pielęgnacji roślin, dziesiątki tysięcy paczek wysyłanych rocznie, tyle samo zadowolonych klientów oraz pozytywnych opinii świadczą o jakości naszej oferty. Kompleksowość naszych usług dopełniają również oferowane od niedawna usługi projektowania i zakładania ogrodów, realizowane pod szyldem ‘Zielona Strefa’ (więcej informacji pod adresem: zielonastrefa.net).

Nasze rośliny:

W naszym sklepie oferujemy szeroki wybór krzewów iglastych i liściastych, azalie, różaneczniki oraz wrzosy, róże, pnączarośliny owocowe (borówka amerykańska, jagoda kamczacka, żurawina). Większość roślin rozmnażamy osobiście w naszej szkółce (ukorzenianie sadzonek, uprawa w doniczkach P9, oraz materiał dorosły w większych donicach lub balotach). W naszym gospodarstwie o powierzchni 3 hektarów, gruntowe i kontenerowe uprawy stanowią powierzchnię 1,5 hektara. Każdego roku staramy się zwiększać powierzchnię upraw i wprowadzać do sprzedaży nowe odmiany, aby zaspokoić rosnące zapotrzebowanie naszych klientów i nadążyć za najnowszymi trendami ogrodniczymi. Zaopatrujemy centra ogrodnicze, firmy projektujące i zakładające ogrody oraz klientów indywidualnych. Kupującym w naszym sklepie udzielamy porad dotyczących urządzania ogrodów oraz pielęgnacji zakupionych roślin.

Dobrze rozwinięty system korzeniowy to podstawa jakości każdej rośliny. Wysyłamy tylko dobrze ukorzenione sadzonki w doniczkach, co daje gwarancję dobrego przyjęcia i odpowiedniego wzrostu.

Doświadczenie w pakowaniu roślin = bezpieczny transport:

Sprzedaż wysyłkową roślin prowadzimy już lat. Wieloletnie doświadczenie i sprawdzone rozwiązania pozwalają nam wysyłać rośliny szybko i bezpiecznie, a prawdopodobieństwo uszkodzenia roślin podczas transportu jest bardzo małe.

  • rośliny na czas wysyłki odpowiednio nawadniamy, zabezpieczamy folią oraz taśmą i pakujemy do wytrzymałych, 3 lub 5-warstwowych opakowań tekturowych;
  • stosujemy dodatkowe zabezpieczenia w postaci palików bambusowych, folii bąbelkowej, wypełniamy wszystkie puste przestrzenie w paczce tak, aby towar nie miał możliwości poruszania się wewnątrz kartonu;
  • rośliny wysyłamy od poniedziałku do czwartku, aby były dostarczone przed weekendem i nie znajdowały się w kartonach przez długi czas
  • czas doręczenia przesyłki wynosi przeważnie 1 dzień roboczy od momentu nadania, przez co czas przebywania roślin w paczce jest skrócony do minimum.

Dysponujemy również własnym transportem – dostarczamy towar na terenie całego kraju (patrz: Dostawa i płatność).

Galeria zdjęć z naszej szkółki:

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Życzymy satysfakcji z zakupów i owocnej uprawy :)