Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł

O nas

Pamiętajcie o ogrodach | Przecież stamtąd przyszliście

Jonasz Kofta


szkółka roślin ozdobnych
sklep ogrodniczy flower garden
zakładanie ogrodów

Kim jesteśmy i co robimy?

Powyższy cytat perfekcyjnie obrazuje ideę powstania naszego biznesu. Szkółka Roślin Ozdobnych A.R. Koblańscy została założona w 1997 roku przez Annę i Roberta Koblańskich. Jesteśmy rodzinnym gospodarstwem, ogrodnikami z wykształcenia i pasji, prowadzącymi sprzedaż drzew i krzewów ozdobnych oraz owocowych. Pragnąc docierać do jak najszerszej grupy odbiorców, lat temu uruchomiliśmy sprzedaż wysyłkową za pośrednictwem sklepu internetowego Flower-Garden. Dzisiaj posiadamy ugruntowaną pozycję na rynku, oferując nie tylko ciekawe rośliny w atrakcyjnych cenach, ale również niezbędne nawozy, podłoża oraz sprzęt ogrodniczy. Doradztwo przy doborze i pielęgnacji roślin, kilkadziesiąt tysięcy wysłanych paczek, tyle samo zadowolonych klientów oraz pozytywnych opinii i komentarzy świadczą o jakości naszej oferty. Kompleksowość naszych usług dopełniają również oferowane od niedawna usługi projektowania i zakładania ogrodów, realizowane pod szyldem ‘Zielona Strefa’ (więcej informacji pod adresem: zielonastrefa.net).

Nasze rośliny:

W naszym sklepie oferujemy szeroki wybór krzewów iglastych i liściastych, azalie, różaneczniki oraz wrzosy, róże, pnączarośliny owocowe (borówka amerykańska, jagoda kamczacka, żurawina). Główny nacisk kładziemy na jakość produkowanych roślin. Większość roślin rozmnażamy osobiście w naszej szkółce (ukorzenianie sadzonek, uprawa w doniczkach P9, oraz materiał dorosły w większych donicach lub balotach). W naszym gospodarstwie o powierzchni 3 hektarów, gruntowe i kontenerowe uprawy stanowią powierzchnię 1,5 hektara. Każdego roku staramy się zwiększać powierzchnię upraw i wprowadzać do sprzedaży nowe odmiany, aby zaspokoić rosnące zapotrzebowanie naszych klientów. Zaopatrujemy centra ogrodnicze, firmy projektujące i zakładające ogrody oraz klientów indywidualnych. Kupującym w naszym sklepie udzielamy porad dotyczących urządzania ogrodów oraz pielęgnacji zakupionych roślin.

Dobrze rozwinięty system korzeniowy to podstawa jakości każdej rośliny. Wysyłamy tylko dobrze ukorzenione sadzonki w doniczkach, co daje gwarancję dobrego przyjęcia i odpowiedniego wzrostu.

Doświadczenie w pakowaniu roślin = bezpieczny transport:

Przygodę ze sprzedażą wysyłkową rozpoczęliśmy lat temu za pośrednictwem serwisu Allegro.pl. Kilkuletnie doświadczenie pozwoliło nam wyeliminować wszystkie trudności związane z wysyłką roślin - dzisiaj wysyłamy szybko i bezproblemowo, a prawdopodobieństwo uszkodzenia roślin podczas transportu jest bardzo małe.

  • rośliny na czas wysyłki odpowiednio nawadniamy, zabezpieczamy plastikową folią i oklejamy taśmą. Używamy wytrzymałych, 5-warstowych opakowań tekturowych, odpowiednio wentylowanych i oznaczonych (naklejki ostrzegawcze NIE RZUCAĆ, GÓRA-DÓŁ);
  • dodatkowo rośliny są zabezpieczane drutem, palikami bambusowymi, a wszystkie wolne przestrzenie w paczce są wypełnione, aby ładunek nie miał możliwości poruszania się;
  • terminy wysyłek w tygodniu są dobrane w taki sposób, aby rośliny zawsze docierały do klientów przed końcem tygodnia (bez oczekiwania na magazynie kurierskim);
  • przesyłki są doręczane w reguły na następny dzień roboczy od momentu nadania, przez co czas przebywania roślin w paczce jest skrócony do minimum.

Dysponujemy również własnym transportem – dostarczamy towar na terenie całego kraju (patrz: Dostawa i płatność).

Galeria zdjęć z naszej szkółki:

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Życzymy satysfakcji z zakupów i owocnej uprawy :)