Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł

Azalie japońskie

Azalia japońska (Rhododendron japonicum) to karłowy krzew nie zrzucający liści na zimę. Azalie pochodzą z dalekiej Azji i są nieodłącznym elementem każdego wrzosowiska lub ogrodu w stylu japońskim. Ze względu na swoje kompaktowe rozmiary, idealnie nadają się do małych ogrodów. Każdego roku zachwycają pięknym i obfitym kwitnieniem. Kwiaty pojawiają się wiosną (w maju) i często pokrywają całą roślinę kwiatami. Spośród wielu odmian o różnych kolorach, z pewnością znajdziemy ta odpowiednią dla nas.

.

Wymagania:

Azalie japońskie jak wszystkie rośliny wrzosowate wymagają gleb kwaśnych (pH 3,5-4,5). Najlepiej czują się w żyznym i przepuszczalnym podłożu, umiarkowanie wilgotnym. Mogą rosnąć w słońcu (co jest ich wielką zaletą) lub w półcieniu. Są mrozoodporne i nie wymagają przycinania.

Sadzenie:

Azalie japońskie uprawiane w pojemnikach można sadzić przez cały sezon wegetacyjny. Przed sadzeniem doniczkę dobrze jest zanurzyć w wodzie na ok. 10 min., a następnie delikatnie wyjąć z pojemnika całą bryłę korzeniową. Dołek powinien być zdecydowanie większy od pojemnika, w którym rosła sadzonka. Ziemię ogrodową najlepiej wymieszać z kwaśnym torfem, lub do dołka wsypać czysty torf (kwaśny) i nie mieszać go z ziemią. Jeżeli ziemia w naszym ogrodzie wykazuje odczyn zasadowy to możemy go obniżyć stosując siarczan amonu. W przypadku ziemi ciężkiej na spód usypujemy warstwę drenażu z drobnych kamieni i żwiru. W tak przygotowane podłoże sadzimy nasze sadzonki azalii japońskich umieszczając je ok. 5cm niżej niż rosły w pojemniku. Na koniec całość dokładnie podlewamy wodą. Po 2 tygodniach możemy rozpocząć nawożenie.

Nawożenie:

Nawożenie azalii opiera się głównie na utrzymaniu kwasowości gleby. Możemy sporządzić roztwór wodny siarczanu amonowego i podlewać nim podłoże wokół naszych sadzonek. Nasze azalie możemy zasilać specjalnie skomponowanym do tego nawozem do azalii i rododendronów, lub po prostu nawozem zakwaszającym, które oprócz zakwaszania podłoża wprowadzają do niego potrzebne składniki pokarmowe. Nawozimy rośliny przez cały sezon postępując zgodnie z etykietą załączoną do nawozu.

Pielęgnacja:

Pielęgnacja azalii japońskich to przede wszystkim nawożenie i podlewanie w okresach suszy. Azalie nie potrzebują przycinania. Wycinamy jedynie suche i martwe pędy. Nie musimy ich również okrywać na zimę, ponieważ są mrozoodporne. Pamiętajmy jedynie o utrzymywaniu wilgotnego podłoża wokół roślin (nie podmokłego) i systematycznym nawożeniu, a wtedy rośliny odwdzięczą nam się pięknym i obfitym kwitnieniem.

Zastosowanie:

Azalie japońskie idealnie nadają się do małych ogrodów i na wrzosowiska. Często można je spotkać w donicach na tarasach, gdzie również dają sobie świetnie radę. Najczęściej sadzone są w grupach, aby uzyskać mocniejszy efekt kolorystyczny na rabacie.

Azalia japońska BABUSCHKA Hachbabu
3 lata
C2
20-30 cm

Półzimozielony, karłowy krzew o zwartym, kulistym pokroju. Rośnie powoli osiągając w wieku 10 lat około 70 cm wysokości i 50 cm szerokości. Liście bły..

19,00 zł

Azalia japońska Canzonetta
3 lata
C2
20 cm

Karłowy krzew o rozłożystych pędach i zwartym pokroju, osiągający w wieku 10 lat około 35 cm wysokości i 80 cm szerokości. Liście drobne, ciemnozielon..

(opinie: 18)

19,00 zł

Azalia japońska Cherie
3 lata
C2
20-30 cm

Karłowy krzew o zwartym pokroju, osiągający w wieku 10 lat około 30 cm wysokości i 50 cm szerokości. Liście drobne, ciemnozielone, delikatnie omszone,..

19,00 zł

Azalia japońska Estrella
3 lata
C2
20 cm

Karłowy krzew o gęstych pędach i półkulistym pokroju. Kwiaty dosyć duże, w kolorze jaskrawo-czerwonym z ciemniejszym wzorkiem na górnym płatku. Zebran..

(opinie: 7)

19,00 zł

Azalia japońska FEENKISSEN Cita PBR
3 lata
C2
15-25 cm

Karłowy krzew o zwartym, poduszkowatym pokroju, osiągający w wieku 10 lat około 25 cm wysokości i 50 cm szerokości. Liście drobne, ciemnozielone, elip..

19,00 zł

Azalia japońska Geisha Orange
3 lata
C2
20 cm

Karłowy krzew o rozłożystych pędach i spłaszczonym pokroju. Kwiaty w kolorze ceglasto-pomarańczowym. Zebrane w efektowne kwiatostany na szczytach pędó..

(opinie: 23)

19,00 zł

Azalia japońska Geisha Orange
3 lata
C4
15-30 cm

Karłowy krzew o rozłożystych pędach i spłaszczonym pokroju. Kwiaty w kolorze ceglasto-pomarańczowym. Zebrane w efektowne kwiatostany na szczytach pędó..

(opinie: 11)

25,00 zł

Azalia japońska Georg Arends
3 lata
C2
20-30 cm

Karłowy krzew o rozłożystych pędach i luźnym pokroju. Kwiaty duże, w kolorze purpurowo-czerwonym z ciemniejszym wzorkiem na górnym płatku. Zebrane w e..

(opinie: 14)

19,00 zł

Azalia japońska Herbert
3 lata
C2
20 cm

Karłowy krzew o rozłożystych pędach i zwartym pokroju. Kwiaty duże, w kolorze purpurowo-fioletowym z ciemnym wzorkiem na górnym płatku. Zebrane w efek..

19,00 zł

Azalia japońska Kermesina Rose
3 lata
C2
20 cm

Karłowy krzew o zwartym pokroju. Kwiaty dwubarwne, w kolorze różowym z białym marginesem na brzegu. Zebrane w efektowne kwiatostany na szczytach pędów..

(opinie: 40)

19,00 zł

Azalia japońska Maruschka
3 lata
C2
20 cm

Popularna i bardzo dekoracyjna odmiana o brunatnych liściach i karminowych kwiatach. Rośnie jako karłowy krzew o zwartym i poduszkowatym pokroju, osią..

(opinie: 35)

19,00 zł

Azalia japońska Melina
3 lata
C2
15-20 cm

Karłowy krzew o zwartym pokroju, osiągający w wieku 10 lat zaledwie 30 cm wysokości i 60 cm szerokości. Liście drobne, ciemnozielone i błyszczące, nie..

(opinie: 35)

19,00 zł

Azalia japońska Purpurtraum
3 lata
C2
20-30 cm

Karłowy krzew o zwartej budowie i kulistym pokroju, osiągający w wieku 10 lat około 90 cm wysokości i podobną szerokość. Liście drobne, ciemnozielone ..

(opinie: 7)

19,00 zł

Azalia japońska Schneeperle
3 lata
C2
15-25 cm

Karłowy krzew o gęstych pędach i spłaszczonym pokroju. Kwiaty pełne, w kolorze śnieżno-białym. Zebrane w efektowne kwiatostany na szczytach pędów. Kwi..

(opinie: 37)

19,00 zł

Azalia japońska Thekla
3 lata
C2
20 cm

Karłowy, zimozielony krzew o dosyć luźnym pokroju i drobnych liściach. Dorasta do około 40-50 cm wysokości. Liście żywozielone, jajowate, częściowo op..

(opinie: 25)

19,00 zł

Azalia japońska Tornella
3 lata
C2
20-30 cm

Karłowy krzew o półkulistym pokroju, osiągający w wieku 10 lat około 40 cm wysokości i 80 cm szerokości. Posiada ciemnozielone, błyszczące liście. Kwi..

19,00 zł

Wyświetlono: 1 do 16 z 16 (1 stron)