Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł

Na Pniu

Róże pienne (szczepione na pniu) powstają po zaokulizowaniu odmian szlachetnych na podkładce. Można je spotkać w różnych wysokościach: od 60 cm do 140 cm. Odmiany szczepione na wyższych podkładkach zazwyczaj mają formę o przewieszających się pędach (kwitnące kaskady/parasole), niżej szczepione odmiany przyjmują kształt kulisty. Róże na pniu poleca się do sadzenia jako solitery. Należy pamiętać o palikowaniu wyższych róż do momentu aż podkłada nie uzyska odpowiedniej grubości, aby utrzymać część zieloną (zabezpieczenie przed złamaniem rośliny na silnym wietrze).

.

Stanowisko

Róże pienne powinno sadzić się na stanowiskach słonecznych, na glebach żyznych, lekkich i przepuszczalnych. Podłoże powinno mieć odczyn zbliżony do obojętnego lub lekko kwaśny (pH 6-6,5).

Sadzenie

Róże uprawiane w doniczkach można sadzić przez cały sezon. Przed posadzeniem doniczki można umieścić w pojemniku z wodą (np. wiadrze) na ok. 10-15 min. Rośliny należy posadzić tak samo lub 5 cm głębiej niż rosły w doniczce. Jeżeli gleba jest mocno piaszczysta należy ją wzbogacić np. torfem lub ziemią kompostową. Po posadzeniu rośliny obficie podlewamy, a podłoże ściółkujemy, aby zapobiec nadmiernemu parowaniu wody z gleby.

Pielęgnacja

Niezbędną czynnością pielęgnacyjną róż jest przycinanie. Ma ono pozytywny wpływ na krzewienie się roślin, i ich kwitnienie. Cięcie można wykonać zarówno wiosną jak i jesienią (pamiętając jednak, aby po jesiennym przycięciu zabezpieczyć rośliny przed mrozem).

W ciepłe i wilgotne lata pamiętajmy o opryskach prewencyjnych, aby zabezpieczyć krzewy przed mączniakiem, który jest dość powszechny przy uprawie róż. Podlewając róże powinniśmy pamiętać, aby nie kierować strumienia wody na liście, tylko bezpośrednio na glebę wokół rośliny. Mokre liście są bardziej podatne na choroby grzybowe.

W chłodniejszych rejonach Polski róże warto zabezpieczać róże przed mrozem. Część nadziemną najlepiej okryć białą agrowłókniną, natomiast podstawę pędów zabezpieczamy 15-20 cm kopczykiem i przykrywamy stroiszem (gałązkami roślin iglastych). Pozwoli to na zabezpieczenie korzeni i miejsca szczepienia przed mrozem.

Nawożenie

Róże wymagają intensywnego i regularnego dokarmiania. Do nawożenia możemy stosować różne nawozy: nawóz uniwersalny, nawóz do roślin kwitnących itd. Najlepiej jednak stosować dedykowany nawóz do róż. Wtedy mamy pewność, że nasze rośliny dostaną komplet składników odżywczych potrzebnych do pełnego kwitnienia i bujnego wzrostu.  Podczas stosowania nawozów postępujemy zgodnie z etykietą dołączaną do produktu.

Róża pienna biała 150 cm NA PNIU
3 lata
C4
130-150 cm
Wysyłka za 34 dni

Pięknie kwitnąca róża w formie piennej, szczepiona na wysokości ok. 120 cm. Korona zwarta, o kształcie kulistym. Liście ciemnozielone, błyszczące. Kwi..

85,00 zł

Róża pienna żółta 150 cm NA PNIU
3 lata
C4
130-150 cm
Wysyłka za 34 dni

Pięknie kwitnąca róża w formie piennej, szczepiona na wysokości ok. 120 cm. Korona zwarta, o kształcie kulistym. Liście ciemnozielone, błyszczące. Kwi..

(opinie: 1)

110,00 zł

Wyświetlono: 1 do 2 z 2 (1 stron)