Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Róża pienna różowa 150 cm NA PNIU
  • Róża pienna różowa 150 cm NA PNIU
  • Róża pienna różowa 150 cm NA PNIU
  • Róża pienna różowa 150 cm NA PNIU

Róża pienna różowa 150 cm NA PNIU

Rosa (Hybrid Tea / Floribunda)

  • Dostępność: niedostępny
  • 85,00 zł

  • Netto: 78,70 zł
  • Cena w punktach: 1975
  • Zaloguj się, aby otrzymać 73 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Pięknie kwitnąca róża w formie piennej, szczepiona na wysokości ok. 120 cm. Róże pienne to róże powstałe w wyniku okulizacji szlachetnej odmiany na tzw. podkładce (roślina, na której wykonuje się zabieg szczepienia). Korona zwarta, o kształcie kulistym. Liście ciemnozielone, błyszczące. Kwiaty pełne, barwy różowej. Kwitnie obficie i długo, zaczynając w czerwcu i powtarzając kwitnienie aż do pierwszych mrozów.

Stanowisko i uprawa

Róża preferuje stanowisko słoneczne, najlepiej rośnie na glebie umiarkowanie wilgotnej, żyznej, o odczynie lekko kwaśnym lub neutralnym. Podlewając róże powinniśmy pamiętać, aby nie kierować strumienia wody na liście, tylko bezpośrednio na glebę wokół rośliny. Mokre liście są bardziej podatne na choroby grzybowe. Cięcie wykonujemy wiosną, po ustąpieniu przymrozków, obcinamy zbyt długie pędy, aby zachować kulisty kształt korony. Nawozimy od maja do lipca stosując nawóz przeznaczony do róż lub nawóz uniwersalny. W przypadku wykrycia choroby lub szkodników stosujemy odpowiedni oprysk. Przed zimą usypujemy wokól korzeni kopczyk o wysokości ok. 20 cm i owijamy koronę agrowłókniną tworząc tzw. kaptur ochronny.

Nazwa łacińskaRosa (Hybrid Tea / Floribunda)
Pokrójkulisty, formowany
Docelowa wysokość180 cm
Docelowa szerokość40-50 cm
Kolor liści/igiełzielony
Barwa kwiatówróżowe
Kwitnienieczerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże żyzne, umiarkowanie wilgotne, odczyn lekko kwaśny lub neutralny
Mrozoodporność-20 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowaniesoliter

Napisz opinię

Szukasz najpiękniejszych róż?

Sprawdź inne odmiany z naszej oferty

Zobacz