Zamówienia telefoniczne oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł

Artykuły

Zakładanie trawnika krok po kroku

Autor: Tomasz Opublikowany: 03.09.2018 Przeczytany: 894 Komentarze 0
Zakładanie trawnika krok po kroku

Wrzesień to jeden z lepszych miesięcy na zakładanie trawnika, zarówno z siewu, jak i z rolki. Pogoda jest wciąż piękna, ale bez upałów które wymuszają częste podlewanie. Chłodniejsze i deszczowe dni stanowią duże ułatwienie dla nasion, które łatwiej się ukorzeniają gdy nie muszą walczyć z wysoką temperaturą i niedostateczną wilgotnością gleby.

Czytaj więcej

Sezon sadzenia roślin?

Autor: Bartosz Opublikowany: 09.07.2018 Przeczytany: 918 Komentarze 0
Sezon sadzenia roślin?

Wśród wielu ogrodników panuje błędne przekonanie, że w lecie nie można sadzić roślin a jedynym zajęciem, które należy wykonywać w ogrodzie jest podlewanie roślin. Dla wszystkich miłośników ogrodnictwa mamy dobre wieści – rośliny (uprawiane w doniczkach) można sadzić przez cały sezon. Ze względu na dużą ilość maili z zapytaniami o to kiedy powinno sadzić się rośliny postanowiliśmy przygotować artykuł dotyczący tego zagadnienia. Omówimy nie tylko terminy sadzenia roślin, ale również praktyczne porady jak sadzić byliny, cebule oraz drzewa i krzewy ozdobne. Zapraszamy do lektury.

Czytaj więcej

Jak pielęgnować róże?

Autor: Bartosz Opublikowany: 09.07.2018 Przeczytany: 958 Komentarze 0
 Jak pielęgnować róże?

Róże to prawdopodobnie najpopularniejsze, kwitnące krzewy ozdobne. Można je spotkać praktycznie w każdym ogrodzie, pod różnymi postaciami - od wielkokwiatowych po miniaturowe róże okrywowe i miniaturowe. Niestety wiele osób ma problem z ich prawidłową uprawą. W tym artykule przedstawiamy podstawowe zabiegi, które trzeba wykonać, aby sadzonki róż odwdzięczyły nam się pięknym wzrostem i obfitym kwitnieniem.

Czytaj więcej

Jak pozbyć się mszyc?

Autor: Bartosz Opublikowany: 19.06.2018 Przeczytany: 991 Komentarze 0
Jak pozbyć się mszyc?

Jednym z najpopularniejszych szkodników występujących w naszych ogrodach jest bez wątpienia mszyca. Masowe żerowanie tych owadów na roślinie nie wróży niczego dobrego, dlatego konieczne jest jej zwalczanie już od samego początku. W tym artykule podpowiadamy jak pozbyć się mszycy z ogrodu.

Czytaj więcej

Jakie podłoże do roślin wybrać?

Autor: Bartosz Opublikowany: 21.03.2018 Przeczytany: 1863 Komentarze 1
Jakie podłoże do roślin wybrać?

Rośliny wymagają nie tylko odpowiedniego nawożenia, ale przede wszystkim odpowiednich warunków do wzrostu. Jednym z kluczowych czynników w uprawie drzew, krzewów, warzyw czy ziół jest podłoże, w którym rosną. To struktura podłoża, jego zasobność w składniki pokarmowe i zdolność magazynowania wody wpływa na wzrost i wigor roślin.

Czytaj więcej

Wyświetlono: 1 do 5 z 12 (3 stron)