Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł

Artykuły

Szkodniki azalii i różaneczników

Autor: Tomasz Opublikowany: 05.03.2020 Przeczytany: 2009 Komentarze 0
Szkodniki azalii i różaneczników

Różaneczniki i azalie zachwycają swoją urodą, jednak wymagają również odpowiedniej pielęgnacji. Nasze zaniedbania podczas uprawy i brak reakcji na niepokojące objawy mogą doprowadzić do osłabienia roślin, a w najgorszym przypadku do ich zamierania. W tym artykule pokażemy, kto jest wrogiem Twoich azalii i różaneczników, oraz jak sobie z nim radzić.

Czytaj więcej

Choroby azalii i różaneczników

Autor: Tomasz Opublikowany: 04.03.2020 Przeczytany: 5249 Komentarze 0
Choroby azalii i różaneczników

Różaneczniki i azalie, mimo że zachwycają swoją urodą, nie są idealnie przystosowane do uprawy w naszym klimacie. Mają też specyficzne wymagania dotyczące podłoża, których ignorowanie często kończy rozczarowaniem. Choroby wynikające z nieprawidłowej uprawy mogą poważnie zaszkodzić naszym roślinom, dlatego warto je poznać i umieć rozpoznać pierwsze objawy. W tym artykule przedstawiamy wyczerpująco najpopularniejsze choroby azalii i różaneczników i sposoby radzenie sobie z nimi.

Czytaj więcej

Cięcie powojników

Autor: Bartosz Opublikowany: 28.02.2020 Przeczytany: 744 Komentarze 0
Cięcie powojników

Przycinanie to jeden z najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych wśród powojników. Sprzyja ono rozkrzewianiu się pnączy i wpływa na obfite kwitnienie. Cięcie powinniśmy wykonać wczesną wiosną (od końca lutego do początku kwietnia). Opóźnienie cięcia powoduje opóźnienie kwitnienia.  

Czytaj więcej

Wszystko o powojnikach - Uprawa i pielęgnacja

Autor: Bartosz Opublikowany: 28.02.2020 Przeczytany: 1451 Komentarze 0
Wszystko o powojnikach - Uprawa i pielęgnacja

Powojniki (Clematis) to pnące krzewy lub byliny. Wspaniale i obficie kwitną i można je znaleźć praktycznie we wszystkich możliwych kolorach. Wiele odmian po kwitnieniu zawiązuje bardzo ciekawe i dekoracyjne owocostany, które są ozdobą ogrodu w zimie. Rozrastają się w szybkim tempie i nie wymagają szczególnej pielęgnacji. Możemy wyróżnić wiele gatunków powojników, jednak najczęstszym wyborem klientów są klematisy wielkokwiatowe. Spektakularne, wielkie kwiaty i olbrzymia paleta barw sprawiają, że trudno im się oprzeć. W tym artykule podpowiadamy jak odpowiednio dbać o te piękne pnącza.

Czytaj więcej

TOP 10 najpiękniejszych hortensji bukietowych

Autor: Bartosz Opublikowany: 18.02.2020 Przeczytany: 6743 Komentarze 0
TOP 10 najpiękniejszych hortensji bukietowych

Hortensja bukietowa to jeden z najpiękniejszych kwitnących krzewów ogrodowych. Mnogość i różnorodność odmian sprawia, że rośliny te znajdą miejsce w każdym zielonym zakątku. Przygotowaliśmy ranking 10 najpiękniejszych odmian hortensji bukietowej. Kolejność w rankingu jest przypadkowa.

Czytaj więcej

Wyświetlono: 1 do 5 z 19 (4 stron)