Zamówienia telefoniczne oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł

Artykuły

5 kroków dla początkujących

Autor: Tomasz Opublikowany: 19.09.2016 Przeczytany: 2469 Komentarze 0
5 kroków dla początkujących

Jeśli wcześniej nie mieliśmy żadnego doświadczenia z sadzeniem i uprawą roślin, to zakładając swój wymarzony ogród na pewno napotkamy na wiele trudności. Z myślą o takich początkujących ogrodnikach przygotowaliśmy mini-poradnik, który w pięciu prostych krokach wyjaśni podstawowe zasady, według których powinniśmy realizować nasz plan stworzenia zielonego zakątka. Dzięki naszej pomocy szybko zostaniesz bohaterem we własnym ogrodzie :)

Czytaj więcej

Tuja Szmaragd Oferta

Autor: Tomasz Opublikowany: 07.09.2016 Przeczytany: 2541 Komentarze 0
Tuja Szmaragd Oferta

Jesteśmy producentami prowadzącymi uprawę zarówno pojemnikową, jak i gruntową. W ofercie mamy sadzonki tuji szmaragd o różnym wieku i wysokości. Zamówienia można składać mailowo oraz telefoniczne. Realizacja zamówień na materiał kopany odbywa się od wiosny do jesieni. Przyjmujemy również rezerwacje na przyszły rok. Popularna tuja szmaragd, doskonale nadaje się na żywopłoty czy też szpalery wyznaczające strefy na działce. To krzew o stożkowym pokroju i średnio szybkim wzroście. W zależności od warunków glebowych w ciągu 10 lat może osiągnąć wysokość około 2,5 metra. Krzew nie brunatnieje na zimę, dlatego przez cały rok zdobi ogród piękną zielenią. Nie wymaga cięcia i formowania, aczkolwiek rośliny nasze rośliny są cięte regularnie, aby nadać im ładniejszy, gęstszy pokrój.

Czytaj więcej

Jak pielęgnować hortensje?

Autor: Tomasz Opublikowany: 14.08.2016 Przeczytany: 7330 Komentarze 0
Jak pielęgnować hortensje?

Hortensje to grupa roślin obejmująca ponad 20 gatunków, jednak tylko kilka z nich nadaje się do uprawy w naszych warunkach klimatycznych. Należą do nich: hortensja bukietowa syn. wiechowata (hydrangea paniculata), hortensja dębolistna (hydrangea quercifolia), hortensja krzewiasta syn. drzewiasta (hydrangea arborescens), hortensja ogrodowa syn. wielkolistna (hydrangea macrophylla), hortensja piłkowana (hydrangea serrata), hortensja pnąca (hydrangea petiolaris) oraz hortensja szorstkolistna syn.kosmata (hydrangea aspera). Najbardziej rozpowszechnione są liczne odmiany hortensji bukietowej i ogrodowej, lecz oba te rodzaje hortensji znacznie różnią się od siebie pod wieloma względami.

Czytaj więcej

Uprawa borówki amerykańskiej

Autor: Tomasz Opublikowany: 14.08.2016 Przeczytany: 3416 Komentarze 0
Uprawa borówki amerykańskiej

Obecnie bardzo popularna borówka amerykańska jest stosunkowo łatwą rośliną w uprawie, jeśli tylko znamy jej podstawowe wymagania. Często zastanawiamy się, dlaczego nasze krzewy nie owocują, bądź też brązowieją w porze wegetacji. Łatwo wtedy wystawić krzywdzącą opinię sprzedawcy, od którego zakupiliśmy sadzonki. W tym artykule omówimy podstawowe zasady, którymi warto się kierować podczas wyboru, sadzenia oraz pielęgnacji borówek. Czas poświęcony na przyswojenie tych kilku wartościowych informacji z pewnością zwróci się w formie dużch i zdrowych owoców na naszych krzewach :)

Czytaj więcej

Nowa odsłona sklepu Flower-Garden!

Autor: Tomasz Opublikowany: 14.08.2016 Przeczytany: 708 Komentarze 0
Nowa odsłona sklepu Flower-Garden!

Z wielką radością witamy was w odświeżonej wersji sklepu Flower-Garden. Pracowaliśmy przez okrągły rok w pocie czoła, aby stworzyć sklep idealnie dopasowany do potrzeb naszych klientów. Teraz z dumą możemy pokazać wam efekt finalny i przedstawić najważniejsze zmiany, które wprowadziliśmy.

Czytaj więcej

Wyświetlono: 1 do 5 z 5 (1 stron)