Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł

Artykuły

Czy można sadzić rośliny późną jesienią?

Autor: Bartosz Opublikowany: 24.11.2020 Przeczytany: 565 Komentarze 0
Czy można sadzić rośliny późną jesienią?

Panuje takie przekonanie, że nie powinno się sadzić roślin jesienią. Jest ono jednak błędne, a sadzenie roślin późnym latem i w okresie jesiennym jest po wiośnie najlepszym terminem do wykonania tego zabiegu. Oczywiście w przypadku drzew i krzewów ozdobnych najlepszym terminem sadzenia jest wiosna. Rośliny mają wtedy cały sezon wegetacyjny na zaaklimatyzowanie się w nowych warunkach, zakorzeniają się w podłożu i rozkrzewiają się. Wtedy też najwięcej osób zajmuje się swoimi ogrodami. Pojawia się jednak pytanie czy latem i jesienią też można sadzić rośliny?

Czytaj więcej

Szkodniki azalii i różaneczników

Autor: Tomasz Opublikowany: 05.03.2020 Przeczytany: 6425 Komentarze 0
Szkodniki azalii i różaneczników

Różaneczniki i azalie zachwycają swoją urodą, jednak wymagają również odpowiedniej pielęgnacji. Nasze zaniedbania podczas uprawy i brak reakcji na niepokojące objawy mogą doprowadzić do osłabienia roślin, a w najgorszym przypadku do ich zamierania. W tym artykule pokażemy, kto jest wrogiem Twoich azalii i różaneczników, oraz jak sobie z nim radzić.

Czytaj więcej

Choroby azalii i różaneczników

Autor: Tomasz Opublikowany: 04.03.2020 Przeczytany: 14207 Komentarze 0
Choroby azalii i różaneczników

Różaneczniki i azalie, mimo że zachwycają swoją urodą, nie są idealnie przystosowane do uprawy w naszym klimacie. Mają też specyficzne wymagania dotyczące podłoża, których ignorowanie często kończy rozczarowaniem. Choroby wynikające z nieprawidłowej uprawy mogą poważnie zaszkodzić naszym roślinom, dlatego warto je poznać i umieć rozpoznać pierwsze objawy. W tym artykule przedstawiamy wyczerpująco najpopularniejsze choroby azalii i różaneczników i sposoby radzenie sobie z nimi.

Czytaj więcej

Cięcie powojników

Autor: Bartosz Opublikowany: 28.02.2020 Przeczytany: 2115 Komentarze 0
Cięcie powojników

Przycinanie to jeden z najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych wśród powojników. Sprzyja ono rozkrzewianiu się pnączy i wpływa na obfite kwitnienie. Cięcie powinniśmy wykonać wczesną wiosną (od końca lutego do początku kwietnia). Opóźnienie cięcia powoduje opóźnienie kwitnienia.  

Czytaj więcej

Wszystko o powojnikach - Uprawa i pielęgnacja

Autor: Bartosz Opublikowany: 28.02.2020 Przeczytany: 3355 Komentarze 0
Wszystko o powojnikach - Uprawa i pielęgnacja

Powojniki (Clematis) to pnące krzewy lub byliny. Wspaniale i obficie kwitną i można je znaleźć praktycznie we wszystkich możliwych kolorach. Wiele odmian po kwitnieniu zawiązuje bardzo ciekawe i dekoracyjne owocostany, które są ozdobą ogrodu w zimie. Rozrastają się w szybkim tempie i nie wymagają szczególnej pielęgnacji. Możemy wyróżnić wiele gatunków powojników, jednak najczęstszym wyborem klientów są klematisy wielkokwiatowe. Spektakularne, wielkie kwiaty i olbrzymia paleta barw sprawiają, że trudno im się oprzeć. W tym artykule podpowiadamy jak odpowiednio dbać o te piękne pnącza.

Czytaj więcej

Wyświetlono: 1 do 5 z 20 (4 stron)