Zamówienia telefoniczne oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł

Artykuły

TOP 10 najpiękniejszych hortensji bukietowych

Autor: Bartosz Opublikowany: 18.02.2020 Przeczytany: 148 Komentarze 0
TOP 10 najpiękniejszych hortensji bukietowych

Hortensja bukietowa to jeden z najpiękniejszych kwitnących krzewów ogrodowych. Mnogość i różnorodność odmian sprawia, że rośliny te znajdą miejsce w każdym zielonym zakątku. Przygotowaliśmy ranking 10 najpiękniejszych odmian hortensji bukietowej. Kolejność w rankingu jest przypadkowa.

Czytaj więcej

Wiosenne prace pielęgnacyjne w ogrodzie

Autor: Bartosz Opublikowany: 18.02.2020 Przeczytany: 15 Komentarze 0
Wiosenne prace pielęgnacyjne w ogrodzie

Wiosna to najbardziej pracowity okres w ogrodzie. Pierwsza wiosenna pielęgnacja ogrodu powinna być kompleksowa, czyli należy wykonać wszystkie niezbędne zabiegi pielęgnacyjne. W tym wpisie skupimy się na roślinach ozdobnych. Usunięcie osłon zimowych: ciężko jednoznacznie ustalić termin zdejmowania osłon zimowych (kaptury ochronne, biała agrowłóknina, słoma, gałęzie sosnowe/świerkowe itp.).

Czytaj więcej

Choroby borówki amerykańskiej

Autor: Tomasz Opublikowany: 18.02.2020 Przeczytany: 30 Komentarze 0
Choroby borówki amerykańskiej

Choroby grzybowe i wirusowe borówki amerykańskiej mogą przyczynić się do obniżenia plonu, a nawet całkowitego zaniku owocowania roślin. Intensywnie porażone lub zaatakowane rośliny mogą zamierać, dlatego ważne jest aby monitorować kondycję zdrowotną krzewów. Borówkę amerykańską, w naszym klimacie, najczęściej atakują choroby grzybowe, a sprzyjają ku temu wysoka temperatura i wilgotność powietrza.

Czytaj więcej

Zakładanie trawnika krok po kroku

Autor: Bartosz Opublikowany: 03.09.2018 Przeczytany: 1071 Komentarze 0
Zakładanie trawnika krok po kroku

Wrzesień to jeden z lepszych miesięcy na zakładanie trawnika, zarówno z siewu, jak i z rolki. Pogoda jest wciąż piękna, ale bez upałów które wymuszają częste podlewanie. Chłodniejsze i deszczowe dni stanowią duże ułatwienie dla nasion, które łatwiej się ukorzeniają gdy nie muszą walczyć z wysoką temperaturą i niedostateczną wilgotnością gleby.

Czytaj więcej

Sezon sadzenia roślin?

Autor: Bartosz Opublikowany: 09.07.2018 Przeczytany: 1182 Komentarze 0
Sezon sadzenia roślin?

Wśród wielu ogrodników panuje błędne przekonanie, że w lecie nie można sadzić roślin a jedynym zajęciem, które należy wykonywać w ogrodzie jest podlewanie roślin. Dla wszystkich miłośników ogrodnictwa mamy dobre wieści – rośliny (uprawiane w doniczkach) można sadzić przez cały sezon. Ze względu na dużą ilość maili z zapytaniami o to kiedy powinno sadzić się rośliny postanowiliśmy przygotować artykuł dotyczący tego zagadnienia. Omówimy nie tylko terminy sadzenia roślin, ale również praktyczne porady jak sadzić byliny, cebule oraz drzewa i krzewy ozdobne. Zapraszamy do lektury.

Czytaj więcej

Wyświetlono: 1 do 5 z 15 (3 stron)