Zamówienia telefoniczne oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł

Artykuły

Jakie podłoże do roślin wybrać?

Autor: Bartosz Opublikowany: 21.03.2018 Przeczytany: 214 Komentarze 1
Jakie podłoże do roślin wybrać?

Rośliny wymagają nie tylko odpowiedniego nawożenia, ale przede wszystkim odpowiednich warunków do wzrostu. Jednym z kluczowych czynników w uprawie drzew, krzewów, warzyw czy ziół jest podłoże, w którym rosną. To struktura podłoża, jego zasobność w składniki pokarmowe i zdolność magazynowania wody wpływa na wzrost i wigor roślin.

Czytaj więcej

O co chodzi z tymi kiełkami?

Autor: Bartosz Opublikowany: 20.02.2018 Przeczytany: 75 Komentarze 0
O co chodzi z tymi kiełkami?

W ostatnim czasie coraz modniejszym produktem w naszych kuchniach są kiełki. Popularność zawdzięczają zapewne swoim właściwościom zdrowotnym. W tym artykule podpowiadamy jak uprawiać kiełki. Kiełki to po prostu rośliny we wczesnej fazie rozwoju. Zazwyczaj uzyskuje się je z nasion warzyw, zbóż lub ziół. Nasiona podczas kiełkowania wytwarzają duże ilości łatwo przyswajalnych składników odżywczych m.in.: białka, tłuszcze i witaminy. Zawartość tych składników w kiełkach jest znacznie większa niż w porównywalnej masie w pełni wykształconych części jadalnych roślin. W dodatku można je uprawiać i jeść przez cały rok.

Czytaj więcej

Nawożenie roślin w ogrodzie

Autor: Bartosz Opublikowany: 09.01.2018 Przeczytany: 253 Komentarze 1
Nawożenie roślin w ogrodzie

Aby nasze rośliny pięknie rosły i były prawdziwą ozdobą naszego ogrodu konieczne jest ich odpowiednie dokarmianie. Na rynku dostępnych jest wiele produktów nawozowych, ale który z nich wybrać aby zapewnić odpowiednią ilość makro- i mikroelementów naszym roślinom?

Czytaj więcej

5 kroków dla początkujących

Autor: Tomasz Opublikowany: 19.09.2016 Przeczytany: 2686 Komentarze 0
5 kroków dla początkujących

Jeśli wcześniej nie mieliśmy żadnego doświadczenia z sadzeniem i uprawą roślin, to zakładając swój wymarzony ogród na pewno napotkamy na wiele trudności. Z myślą o takich początkujących ogrodnikach przygotowaliśmy mini-poradnik, który w pięciu prostych krokach wyjaśni podstawowe zasady, według których powinniśmy realizować nasz plan stworzenia zielonego zakątka. Dzięki naszej pomocy szybko zostaniesz bohaterem we własnym ogrodzie :)

Czytaj więcej

Tuja Szmaragd Oferta

Autor: Tomasz Opublikowany: 07.09.2016 Przeczytany: 2917 Komentarze 0
Tuja Szmaragd Oferta

Jesteśmy producentami prowadzącymi uprawę zarówno pojemnikową, jak i gruntową. W ofercie mamy sadzonki tuji szmaragd o różnym wieku i wysokości. Zamówienia można składać mailowo oraz telefoniczne. Realizacja zamówień na materiał kopany odbywa się od wiosny do jesieni. Przyjmujemy również rezerwacje na przyszły rok. Popularna tuja szmaragd, doskonale nadaje się na żywopłoty czy też szpalery wyznaczające strefy na działce. To krzew o stożkowym pokroju i średnio szybkim wzroście. W zależności od warunków glebowych w ciągu 10 lat może osiągnąć wysokość około 2,5 metra. Krzew nie brunatnieje na zimę, dlatego przez cały rok zdobi ogród piękną zielenią. Nie wymaga cięcia i formowania, aczkolwiek rośliny nasze rośliny są cięte regularnie, aby nadać im ładniejszy, gęstszy pokrój.

Czytaj więcej

Wyświetlono: 1 do 5 z 8 (2 stron)