Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł

Rabatowe

Róże rabatowe, nazywane również różami wielokwiatowymi, czy poliantami, to jedna z najpopularniejszych grup i można je spotkać w prawie każdym ogrodzie. Swoją popularność zawdzięczają zapewne kompaktowym rozmiarom (osiągają ok. 50-80 cm wysokości), mocnemu krzewieniu oraz niezawodnemu, obfitemu kwitnieniu. Róże rabatowe występują niemal w każdym kolorze, a nasadzenia z nich wykonane wyglądają jak kolorowy dywan z kwiatów. Kwiaty (pojedyncze, półpełne lub pełne) pojawiają się od czerwca aż do października. Róże rabatowe jak sama nazwa wskazuje idealnie nadają się na wszelkiego typu rabaty w ogrodach, ale świetnie sprawdzą się również posadzone w donicach, na tarasach, kwietnikach, balkonach itd. Róże rabatowe z reguły są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, choroby oraz są mrozoodporne.

.

Stanowisko

Róże rabatowe najlepiej rosną na stanowiskach słonecznych. Mają bardzo niskie wymagania glebowe - rosną praktycznie na każdej glebie (ważne jednak, aby podłoże nie było podmokłe). Podłoże powinno mieć odczyn zbliżony do obojętnego (pH 6-7).

Sadzenie

Róże uprawiane w doniczkach można sadzić przez cały sezon. Przed posadzeniem doniczki można umieścić w pojemniku z wodą (np. wiadrze) na ok. 10-15 min. Rośliny należy posadzić tak samo lub 5 cm głębiej niż rosły w doniczce. Jeżeli gleba jest mocno piaszczysta należy ją wzbogacić np. torfem lub ziemią kompostową. Po posadzeniu rośliny obficie podlewamy, a podłoże ściółkujemy, aby zapobiec nadmiernemu parowaniu wody z gleby.

Pielęgnacja

Niezbędną czynnością pielęgnacyjną róż jest przycinanie. Ma ono pozytywny wpływ na krzewienie się roślin, i ich kwitnienie. Cięcie można wykonać zarówno wiosną jak i jesienią (pamiętając jednak, aby po jesiennym przycięciu zabezpieczyć rośliny przed mrozem). Przycinając pędy należy zostawić na każdym z nich przynajmniej 6-7 pąków. Przycinając krzewy wiosną warto jest zostawić od 5 do 10 pędów tworzących krzew (w zależności od jego rozmiarów). W przypadku róż rabatowych najważniejszym zabiegiem pielęgnacyjnym jest usuwanie przekwitłych kwiatostanów.

W ciepłe i wilgotne lata pamiętajmy o opryskach prewencyjnych, aby zabezpieczyć krzewy przed mączniakiem, który jest dość powszechny przy uprawie róż.

Podlewając róże powinniśmy pamiętać, aby nie kierować strumienia wody na liście, tylko bezpośrednio na glebę wokół rośliny. Mokre liście są bardziej podatne na choroby grzybowe.

W chłodniejszych rejonach Polski róże warto zabezpieczać podstawę pędów 15-20 cm kopczykiem. Pozwoli to na zabezpieczenie korzeni i miejsca szczepienia przed mrozem.

Nawożenie

Róże wymagają intensywnego i regularnego dokarmiania. Do nawożenia możemy stosować różne nawozy: nawóz uniwersalny, nawóz do roślin kwitnących itd. Najlepiej jednak stosować dedykowany nawóz do róż. Wtedy mamy pewność, że nasze rośliny dostaną komplet składników odżywczych potrzebnych do pełnego kwitnienia i bujnego wzrostu.  Podczas stosowania nawozów postępujemy zgodnie z etykietą dołączaną do produktu.

Róża rabatowa Kronprinsesse Mary Castle®
3 lata
C4
30-60 cm

Róża rabatowa z serii Castle® – kolekcji nowoczesnych róż krzaczastych o zwartym pokroju duńskiej firmy Poulsen Roser A/S. Obficie kwitnąca róża rabat..

(opinie: 3)

47,00 zł

Róża rabatowa Loredo®
3 lata
C3
20-40 cm

Róża rabatowa z grupy floribunda, o krzaczastym pokroju, wprowadzona do sprzedaży w 2008 roku przez firmę Kordes. Dorasta do ok. 80 cm wysokości i 50 ..

(opinie: 1)

45,00 zł

Wyświetlono: 1 do 2 z 2 (1 stron)