Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł

Róże

Róże to prawdopodobnie najpopularniejsze, kwitnące krzewy ozdobne. Można je spotkać praktycznie w każdym ogrodzie, pod różnymi postaciami - od wielkokwiatowych po miniaturowe róże okrywowe. O popularności tych pięknych roślin świadczy fakt, że wyhodowano już ponad 4000 różnych odmian i liczba ta wciąż rośnie. Na uwagę zdecydowanie zasługują róże miniaturowe. Te piękne, małe krzewy świetnie sprawdzą się w małych ogrodach czy na skalniakach, a piękne i obfite kwitnienie doceni wielu obserwatorów. Wśród szerokiej oferty różnych odmian róż ogrodowych każdy znajdzie coś dla siebie.

.

Róże ze względu na swoją ogromną różnorodność, oryginalność oraz piękno, zostały podzielone na 7 grup:

1. Róże wielkokwiatowe

Jest to najliczniejsza grupa odmian. Duże i piękne kwiaty, osadzone pojedynczo na łodydze, wspaniale prezentują się w ogrodzie. Znajdziemy tutaj wiele kolorów m.in: białe, kremowe, czerwone, żółte, a nawet pomarańczowe czy fioletowe. Większość odmian z tej grupy zachwyca również pięknym zapachem. Róże wielkokwiatowe nie wymagają podpór. Kwitnienie jest długie i trwa od lata (czerwiec) aż do jesieni. Róże wielkokwiatowe idealnie nadają się na kwiat cięty.

2. Róże rabatowe 

Choć są również nazywane różami wielkokwiatowymi to jako krzewy rosną niższe i bardziej się rozkrzewiają. Są również znacznie mniej wrażliwe na mróz i nie mają wysokich wymagań glebowych. To wszystko sprawia, że wiele osób decyduje się właśnie na zakup odmian róż z tej grupy. Tu również znajdziemy sporo kolorów: Białe, kremowe, różowe, żółte, pomarańczowe itd. Kwitną od czerwca aż do późnej jesieni, wytwarzając po kilka,kilkanaście kwiatów pełnych i półpełnych na jednym pędzie.

3. Róże miniaturowe - karłowe

Grupa ta pochodzi od karłowej odmiany róży chińskiej tj.: Rosa chinensis 'Minima'. Róże karłowe osiągają niewielkie rozmiary i świetnie nadają się na niskie żywopłoty. Są odporne na niskie temperatury, nie mają wysokich wymagań glebowych. Kwitną cały sezon. Kolory kwiatów jakie znajdziemy w obrębie tej grupy to: białe, kremowe, różowe, czerwone, żółte i pomarańczowe. Róże miniaturowe są łatwe w uprawie i z każdym rokiem zyskują na popularności.

4. Róże parkowe

Charakteryzują się silnym wzrostem. Mają sztywne i proste pędy (czasami lekko przewieszające się). Kwitną długo i obficie. Róże parkowe wykazują dobrą odporność na niskie temperatury i choroby. Nie wymagają podpór. Kolory kwiatów popularne wśród tej grupy to: białe, czerwone, różowe i żółte. Doskonale nadają się jako solitery lub na niestrzyżone żywopłoty.

5. Róże okrywowe

Są to róże o długich, płożących się pędach. Kwitną bardzo obficie i szybko rosną. Nie mają wysokich wymagań glebowych i są odporne zarówno na mróz jak i choroby czy szkodniki. Kolory kwiató spotykane w tej grupie to : białe, czerwone, różowe i żółte. Polecane są jak rośliny okrywowe na rabaty, skarpy, skalniaki, ale także do uprawy w doniczkach na tarasach czy balkonach.

6. Róże angielskie

Ta grupa powstała w wyniku skrzyżowania starych odmian róż z nowymi. Taka krzyżówka pozwoliła uzyskać rośliny odporne na choroby o pełnych, pachnących kwiatach w ciekawych, pastelowych kolorach powtarzające kwitnienie. Kolory kwiatów jakie znajdziemy w obrębie tej grupy to m.in.: białe, czerwone, różowe i żółte. 

7. Róże pnące

Róże pnące to nazwa umowne, ponieważ krzewy te nie mają organów czepnych i nie owijąją się same wokół podpór. Ich długie, giętkie pędy opierają się o różnego rodzaju podpory. Znajdziemy tu odmiany powtarzające kwitnienie oraz takie, które kwitną raz w sezonie. Wielkość kwiatów róż pnących jest również cechą odmianową. Wśród kolorów kwiatów możemy wyróżnić: biały, czerwony, różowy czy żółty. Róże pnące powinno się sadzić przy ogrodzeniach, ścianach, murkach, altanach i innego typu podporach. Świetnie komponują się z innymi pnącymi roślinami np. z powojnikami.

Choć różne gatunki i odmiany róż mają inne wymagania to dla większości z nich można znaleźć złoty środek jeżeli chodzi o uprawę i pielęgnację.

Stanowisko

Do optymalnego wzrostu i obfitego kwitnienia róże potrzebują dużo słońca. Posadźmy je w miejscu nasłonecznionym i przewiewnym. Krzewy róż preferują glebę żyzną, lekką, przepuszczalną o odczynie zbliżonym do obojętnego lub lekko kwaśnym (pH 6-6,5).

Sadzenie

Róże uprawiane w doniczkach można sadzić przez cały sezon. Przed posadzeniem starannie wybierzmy miejsce, w którym będą rosły krzewy, ponieważ starsze okazy róż źle znoszą przesadzanie. Jeżeli ziemia w naszym ogrodzie ma odczyn obojętny lub zasadowy, to wymieszajmy ją z kwaśnym torfem, lub użyjmy nawozu zakwaszającego. Natomiast przy zbyt kwaśnej ziemii możemy ją wymieszać z dolomitem lub po prostu z wapnem ogrodniczym (do bielenia drzew). W tak przygotowane podłoże sadzimy nasze róże i po posadzeniu dobrze podlewamy.

Pielęgnacja

Niezbędną czynnością pielęgnacyjną róż jest przycinanie. Ma ono pozytywny wpływ na krzewienie się roślin, i ich kwitnienie. Cięcie można wykonać zarówno wiosną jak i jesienią (pamiętając jednak, aby po jesiennym przycięciu zabezpieczyć rośliny przed mrozem). W ciepłe i wilgotne lata pamiętajmy o opryskach prewencyjnych, aby zabezpieczyć krzewy przed mączniakiem, który jest dość powszechny przy uprawie róż. W chłodniejszych rejonach Polski róże warto zabezpieczać przed mrozem. Część nadziemną najlepiej zabezpieczyć białą agrowłókniną, natomiast podstawę pędów zabezpieczamy 15-20cm kopczykiem i przykrywamy stroiszem (gałązkami roślin iglastych). Pozwoli to na zabezpieczenie korzeni i miejsca szczepienia przed mrozem.

Nawożenie

Róże wymagają intensywnego i regularnego dokarmiania. Do nawożenia możemy stosować różne nawozu: nawóz uniwersalny, nawóz do roślin kwitnących itd. Najlepiej jednak stosować dedykowany nawóz do róż. Wtedy mamy pewność, że nasze rośliny dostaną komplet składników odżywczych potrzebnych do pełnego kwitnienia i bujnego wzrostu.  Podczas stosowania nawozów postępujemy zgodnie z etykietą dołączaną do produktu.

Róża Eisa Courtyard ® PNĄCA
3 lata
C4
40-80 cm
Wysyłka za 31 dni

Róże z grupy Courtyard ® to róże pnące o sztywnych pędach. Rosną bujnie osiągając wysokość 200-300 cm. Wymagają przywiązywania do podpór. Odmiana 'Eis..

45,00 zł

Róża miniaturowa Flirt 2011® ADR
2 lata
C3
20-40 cm
Wysyłka za 31 dni

Wielokrotnie nagradzana odmiana róży miniaturowej,  o zwartym, krzaczastym pokroju, wprowadzona do sprzedaży w 2011 roku przez firmę Kordes. Dorasta d..

43,00 zł

Róża miniaturowa Mandy®
2 lata
C3
20-40 cm
Wysyłka za 31 dni

Róża miniaturowa o zwartym, krzaczastym pokroju, wprowadzona do sprzedaży w 2011 roku przez firmę Kordes. Dorasta do ok. 50 cm wysokości i 30 cm szero..

(opinie: 1)

43,00 zł

Róża miniaturowa Ninetta®
2 lata
C3
20-30 cm
Wysyłka za 31 dni

Róża miniaturowa o zwartym, krzaczastym pokroju. Lekko pachnące Kwiaty o rzadko spotykanej, intensywnie pomarańczowej barwie. Odmiana kwitnie bardzo o..

41,00 zł

Róża okrywowa Alcantara®
2 lata
C3
30-50 cm
Wysyłka za 31 dni

Róża okrywowa z serii Flower Carpet ®. Wytwarza aksamitne, ciemnoczerwone, otwarte kwiaty z uwydatnionymi, jasnożółtymi pręcikami. Odmiana przyjazna d..

(opinie: 1)

48,00 zł

Róża okrywowa ASPIRIN ROSE® Taniripsa ADR
2 lata
C3
30-50 cm
Wysyłka za 31 dni

Obficie kwitnąca i odporna na choroby róża okrywowa. Pokrój krzaczasty, osiąga wysokość 50-80 cm oraz szerokość 30-40 cm. Liście ciemnozielone, błyszc..

(opinie: 3)

41,00 zł

Róża okrywowa Stadt Rom® ADR
2 lata
C3
30-50 cm
Wysyłka za 31 dni

Obficie kwitnąca i odporna na choroby róża okrywowa. Pokrój krzaczasty, rośnie średnio silnie osiągając około 70 cm  wysokości oraz podobną szerokość...

43,00 zł

Róża okrywowa The Fairy
3 lata
C1,5
20-30 cm

Jedna z najładniejszych odmian róż miniaturowych. Kwiaty pełne, drobne, o średnicy 3-4 cm, koloru różowego, zebrane w duże, wielokwiatowe kwiatostany...

(opinie: 4)

17,50 zł

Róża okrywowa The Fairy Yellow
2 lata
C1,5
20-30 cm

Ciekawa odmiana róży miniaturowej o żółtych kwiatach. Tworzy gęste plamy drobnych kwiatów w kolorze żółtym. Kwiaty półpełne, lekko pachnące. Róża okry..

17,50 zł

Róża okrywowa Weg der Sinne® ADR
2 lata
C3
20-30 cm
Wysyłka za 31 dni

Obficie kwitnąca i odporna na choroby róża okrywowa z serii Nectar Garden ®. Tworzy purpurowe-fioletowe kwiaty z żółtym środkiem, delikatnie pachnące..

41,00 zł

Róża okrywowa White Fairy
2 lata
C1,5
15-30 cm

Piękna, sprawdzona i niezawodna odmiana róży okrywowej. O jej popularności świadczą bardzo dekoracyjne kwiaty oraz liście, niskie wymagania glebowe i ..

17,50 zł

Róża parkowa Artemis®
3 lata
C3
40-80 cm
Wysyłka za 31 dni

Róża krzewiasta (parkowa), z grupy roż "nostalgicznych", wprowadzona do sprzedaży w 2009 roku przez firmę Rosen Tantau. Pokrój krzaczasty wyprostowany..

(opinie: 1)

45,00 zł

Róża parkowa Capricia Renaissance®
3 lata
C4
30-60 cm
Wysyłka za 31 dni

Odmiana róży parkowej z serii Renaissance® – kolekcji róż duńskiej firmy Poulsen Roser A/S. Rośnie jako gęsty krzew o wzniesionych pędach i zwartym po..

43,00 zł

Róża parkowa Clair Renaissance®
3 lata
C4
30-60 cm

Najpiękniejsza odmiana z serii Renaissance® – kolekcji róż duńskiej firmy Poulsen Roser A/S. Róża parkowa, wielkokwiatowa, osiągająca około 1,5 m wyso..

(opinie: 4)

45,00 zł

Róża parkowa Ghita Renaissance®
3 lata
C4
30-50 cm
Wysyłka za 31 dni

Róża parkowa z serii Renaissance® – kolekcji róż duńskiej firmy Poulsen Roser A/S. Róża parkowa, wielkokwiatowa, osiągająca około 1,5 m wysokości przy..

(opinie: 1)

45,00 zł

Róża parkowa Mathilde Renaissance®
3 lata
C4
30-60 cm
Wysyłka za 31 dni

Róża parkowa z serii Renaissance® – kolekcji róż duńskiej firmy Poulsen Roser A/S. Róża parkowa, wielkokwiatowa, osiągająca około 1,5 m wysokości przy..

(opinie: 2)

45,00 zł

Róża parkowa Wellenspiel®
2 lata
C3
30-60 cm
Wysyłka za 31 dni

Róża parkowa z grupy róż "nostalgicznych", wprowadzona do sprzedaży w 2016 roku przez firmę W. Kordes' Söhne. Pokrój krzaczasty wyprostowany, dorasta ..

45,00 zł

Róża pnąca Cosmos Courtyard®
3 lata
C4
30-60 cm
Wysyłka za 31 dni

Róże z grupy Courtyard® to róże pnące o sztywnych pędach. Rosną bujnie osiągając wysokość 200-300 cm. Wymagają przywiązywania do podpór. Odmiana 'Cosm..

(opinie: 2)

45,00 zł

Róża pnąca Florentina® ADR
2 lata
C3
30-60 cm
Wysyłka za 31 dni

Florentina® to róża pnąca o długich, przewisających pędach, wymaga przywiązywania do podpór. Krzew o nostalgicznych, intensywnie czerwonych kwiatach, ..

(opinie: 5)

46,00 zł

Róża pnąca Heidetraum® PLUS ADR
2 lata
C3
20-50 cm
Wysyłka za 31 dni

Heidetraum® PLUS to róża pnąca o długich, przewisających pędach, wymaga przywiązywania do podpór. Krzew o drobnych, różowych, półpełnych kwiatach, dor..

45,00 zł

Róża pnąca Liwa Courtyard®
3 lata
C4
40-60 cm
Wysyłka za 31 dni

Róże z grupy Courtyard® to róże pnące o sztywnych pędach. Wymagają przywiązywania do podpór. Odmiana 'Liwa' to krzew o dużych, jaskrawopomarańczowych,..

(opinie: 6)

45,00 zł

Róża pnąca New Dreams®
2 lata
C3
20-60 cm
Wysyłka za 31 dni

New Dreams® to róża pnąca o długich, przewisających pędach, wymaga przywiązywania do podpór. Krzew o pięknych, morelowych kwiatach i bardzo intensywny..

46,00 zł

Róża pnąca Pasillo Courtyard®
3 lata
C4
40-80 cm
Wysyłka za 31 dni

Róże z grupy Courtyard® to róże pnące o sztywnych pędach. Rosną bujnie osiągając wysokość 200-300 cm. Wymagają przywiązywania do podpór. Odmiana 'Pasi..

(opinie: 1)

45,00 zł

Róża pnąca Redova Courtyard®
3 lata
C4
40-80 cm
Wysyłka za 31 dni

Róże z grupy Courtyard® to róże pnące o sztywnych pędach. Krzew o bardzo dużych, złocistożółtych, pełnych kwiatach, dorastający od 1,5 m do 2 m wysoko..

(opinie: 3)

45,00 zł

Róża pnąca Sommergold® ADR
2 lata
C3
20-40 cm
Wysyłka za 31 dni

Sommergold® to jedna z najlepszych róż pnących dostępnych obecnie na rynku. Roża o długich, przewisających pędach, wymaga przywiązywania do podpór. Do..

48,00 zł

Róża rabatowa Airbrush®
2 lata
C3
30-60 cm
Wysyłka za 31 dni

Róża rabatowa z grupy floribunda, o krzaczastym pokroju, wprowadzona do sprzedaży w 2013 roku przez firmę W. Kordes' Söhne. Dorasta do 50-80 cm wysoko..

(opinie: 1)

43,00 zł

Róża rabatowa Balmoral Castle®
3 lata
C4
30-50 cm
Wysyłka za 31 dni

Obficie kwitnąca róża rabatowa o ciemnoczerwonych kwiatach. Dorasta od 0,6 m do 1 m wysokości. Liście ciemnozielone, błyszczące. Kwiaty pełne, ciemnoc..

(opinie: 1)

43,00 zł

Róża rabatowa Baronesse®
2 lata
C3
20-40 cm
Wysyłka za 31 dni

Róża rabatowa dorastająca do 80 cm wysokości. Kwiaty pełne, intensywnie różowe (nie blakną), lekko pachnące. Kwitnie od początku czerwca aż do pierwsz..

43,00 zł

Róża rabatowa Black Forest Rose® ADR
3 lata
C3
20-60 cm
Wysyłka za 31 dni

Róża rabatowa z grupy floribunda, o krzaczastym pokroju, wprowadzona do sprzedaży w 2010 roku przez firmę Kordes. Dorasta do ok. 70 cm wysokości i 50 ..

(opinie: 3)

43,00 zł

Róża rabatowa Eze Palace®
3 lata
C4
30-50 cm
Wysyłka za 31 dni

Obficie kwitnąca róża rabatowa, o krzaczastym, wyprostowanym pokroju. Dorasta do 60 cm wysokości. Liście ciemnozielone, błyszczące. Kwiaty pełne, barw..

(opinie: 2)

43,00 zł

Wyświetlono: 1 do 30 z 42 (2 stron)