Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł

Róże

Róże to prawdopodobnie najpopularniejsze, kwitnące krzewy ozdobne. Można je spotkać praktycznie w każdym ogrodzie, pod różnymi postaciami - od wielkokwiatowych po miniaturowe róże okrywowe. O popularności tych pięknych roślin świadczy fakt, że wyhodowano już ponad 4000 różnych odmian i liczba ta wciąż rośnie. Na uwagę zdecydowanie zasługują róże miniaturowe. Te piękne, małe krzewy świetnie sprawdzą się w małych ogrodach czy na skalniakach, a piękne i obfite kwitnienie doceni wielu obserwatorów. Wśród szerokiej oferty różnych odmian róż ogrodowych każdy znajdzie coś dla siebie.

.

Róże ze względu na swoją ogromną różnorodność, oryginalność oraz piękno, zostały podzielone na 7 grup:

1. Róże wielkokwiatowe

Jest to najliczniejsza grupa odmian. Duże i piękne kwiaty, osadzone pojedynczo na łodydze, wspaniale prezentują się w ogrodzie. Znajdziemy tutaj wiele kolorów m.in: białe, kremowe, czerwone, żółte, a nawet pomarańczowe czy fioletowe. Większość odmian z tej grupy zachwyca również pięknym zapachem. Róże wielkokwiatowe nie wymagają podpór. Kwitnienie jest długie i trwa od lata (czerwiec) aż do jesieni. Róże wielkokwiatowe idealnie nadają się na kwiat cięty.

2. Róże rabatowe 

Choć są również nazywane różami wielkokwiatowymi to jako krzewy rosną niższe i bardziej się rozkrzewiają. Są również znacznie mniej wrażliwe na mróz i nie mają wysokich wymagań glebowych. To wszystko sprawia, że wiele osób decyduje się właśnie na zakup odmian róż z tej grupy. Tu również znajdziemy sporo kolorów: Białe, kremowe, różowe, żółte, pomarańczowe itd. Kwitną od czerwca aż do późnej jesieni, wytwarzając po kilka,kilkanaście kwiatów pełnych i półpełnych na jednym pędzie.

3. Róże miniaturowe - karłowe

Grupa ta pochodzi od karłowej odmiany róży chińskiej tj.: Rosa chinensis 'Minima'. Róże karłowe osiągają niewielkie rozmiary i świetnie nadają się na niskie żywopłoty. Są odporne na niskie temperatury, nie mają wysokich wymagań glebowych. Kwitną cały sezon. Kolory kwiatów jakie znajdziemy w obrębie tej grupy to: białe, kremowe, różowe, czerwone, żółte i pomarańczowe. Róże miniaturowe są łatwe w uprawie i z każdym rokiem zyskują na popularności.

4. Róże parkowe

Charakteryzują się silnym wzrostem. Mają sztywne i proste pędy (czasami lekko przewieszające się). Kwitną długo i obficie. Róże parkowe wykazują dobrą odporność na niskie temperatury i choroby. Nie wymagają podpór. Kolory kwiatów popularne wśród tej grupy to: białe, czerwone, różowe i żółte. Doskonale nadają się jako solitery lub na niestrzyżone żywopłoty.

5. Róże okrywowe

Są to róże o długich, płożących się pędach. Kwitną bardzo obficie i szybko rosną. Nie mają wysokich wymagań glebowych i są odporne zarówno na mróz jak i choroby czy szkodniki. Kolory kwiató spotykane w tej grupie to : białe, czerwone, różowe i żółte. Polecane są jak rośliny okrywowe na rabaty, skarpy, skalniaki, ale także do uprawy w doniczkach na tarasach czy balkonach.

6. Róże angielskie

Ta grupa powstała w wyniku skrzyżowania starych odmian róż z nowymi. Taka krzyżówka pozwoliła uzyskać rośliny odporne na choroby o pełnych, pachnących kwiatach w ciekawych, pastelowych kolorach powtarzające kwitnienie. Kolory kwiatów jakie znajdziemy w obrębie tej grupy to m.in.: białe, czerwone, różowe i żółte. 

7. Róże pnące

Róże pnące to nazwa umowne, ponieważ krzewy te nie mają organów czepnych i nie owijąją się same wokół podpór. Ich długie, giętkie pędy opierają się o różnego rodzaju podpory. Znajdziemy tu odmiany powtarzające kwitnienie oraz takie, które kwitną raz w sezonie. Wielkość kwiatów róż pnących jest również cechą odmianową. Wśród kolorów kwiatów możemy wyróżnić: biały, czerwony, różowy czy żółty. Róże pnące powinno się sadzić przy ogrodzeniach, ścianach, murkach, altanach i innego typu podporach. Świetnie komponują się z innymi pnącymi roślinami np. z powojnikami.

Choć różne gatunki i odmiany róż mają inne wymagania to dla większości z nich można znaleźć złoty środek jeżeli chodzi o uprawę i pielęgnację.

Stanowisko

Do optymalnego wzrostu i obfitego kwitnienia róże potrzebują dużo słońca. Posadźmy je w miejscu nasłonecznionym i przewiewnym. Krzewy róż preferują glebę żyzną, lekką, przepuszczalną o odczynie zbliżonym do obojętnego lub lekko kwaśnym (pH 6-6,5).

Sadzenie

Róże uprawiane w doniczkach można sadzić przez cały sezon. Przed posadzeniem starannie wybierzmy miejsce, w którym będą rosły krzewy, ponieważ starsze okazy róż źle znoszą przesadzanie. Jeżeli ziemia w naszym ogrodzie ma odczyn obojętny lub zasadowy, to wymieszajmy ją z kwaśnym torfem, lub użyjmy nawozu zakwaszającego. Natomiast przy zbyt kwaśnej ziemii możemy ją wymieszać z dolomitem lub po prostu z wapnem ogrodniczym (do bielenia drzew). W tak przygotowane podłoże sadzimy nasze róże i po posadzeniu dobrze podlewamy.

Pielęgnacja

Niezbędną czynnością pielęgnacyjną róż jest przycinanie. Ma ono pozytywny wpływ na krzewienie się roślin, i ich kwitnienie. Cięcie można wykonać zarówno wiosną jak i jesienią (pamiętając jednak, aby po jesiennym przycięciu zabezpieczyć rośliny przed mrozem). W ciepłe i wilgotne lata pamiętajmy o opryskach prewencyjnych, aby zabezpieczyć krzewy przed mączniakiem, który jest dość powszechny przy uprawie róż. W chłodniejszych rejonach Polski róże warto zabezpieczać przed mrozem. Część nadziemną najlepiej zabezpieczyć białą agrowłókniną, natomiast podstawę pędów zabezpieczamy 15-20cm kopczykiem i przykrywamy stroiszem (gałązkami roślin iglastych). Pozwoli to na zabezpieczenie korzeni i miejsca szczepienia przed mrozem.

Nawożenie

Róże wymagają intensywnego i regularnego dokarmiania. Do nawożenia możemy stosować różne nawozu: nawóz uniwersalny, nawóz do roślin kwitnących itd. Najlepiej jednak stosować dedykowany nawóz do róż. Wtedy mamy pewność, że nasze rośliny dostaną komplet składników odżywczych potrzebnych do pełnego kwitnienia i bujnego wzrostu.  Podczas stosowania nawozów postępujemy zgodnie z etykietą dołączaną do produktu.

Róża miniaturowa Fairy Dance
2 lata
0,5 l
15-25 cm

Niewysoka i zwarta odmiana róży okrywowej o pełnych, ciemnoczerwonych kwiatach. Osiąga wysokość 40-60 cm. Liście drobne, zielone i błyszczące. Kwiaty ..

(opinie: 5)

12,99 zł

Róża miniaturowa Mandy®
2 lata
3 l
20-40 cm

Róża miniaturowa o zwartym, krzaczastym pokroju, wprowadzona do sprzedaży w 2011 roku przez firmę Kordes. Dorasta do ok. 50 cm wysokości i 30 cm szero..

34,00 zł

Róża miniaturowa Seafoam
2 lata
0,5 l
15-20 cm

Piękna, sprawdzona i niezawodna odmiana róży okrywowej. Kwiaty pełne, pachnące, barwy białej z delikatnym kremowym odcieniem w środku. Kwitnie obficie..

(opinie: 11)

12,99 zł

Róża miniaturowa The Fairy Yellow
2 lata
0,5 l
15-25 cm

Ciekawa odmiana róży miniaturowej o żółtych kwiatach. Tworzy gęste plamy drobnych kwiatów w kolorze żółtym. Kwiaty półpełne, lekko pachnące. Róża okry..

(opinie: 5)

12,99 zł

Róża okrywowa Alcantara®
3 lata
3 l
30-50 cm

Róża okrywowa z serii Flower Carpet ®. Wytwarza aksamitne, ciemnoczerwone, otwarte kwiaty z uwydatnionymi, jasnożółtymi pręcikami. Odmiana przyjazna d..

39,00 zł

Róża okrywowa Sedana®
3 lata
3 l
20-60 cm

Obficie kwitnąca i odporna na choroby róża okrywowa z serii Flower Carpet ®. Kwiaty o średnicy ok. 5 cm, w pąku ognisto pomarańczowe, po rozwinięciu m..

39,00 zł

Róża parkowa Clair Renaissance®
3 lata
4 l
40-60 cm

Najpiękniejsza odmiana z serii Renaissance® – kolekcji róż duńskiej firmy Poulsen Roser A/S. Róża parkowa, wielkokwiatowa, osiągająca około 1,5 m wyso..

(opinie: 1)

38,00 zł

Róża parkowa Eleni Parade®
3 lata
4 l
20-60 cm

Odmiana róży parkowej z serii Parade® – kolekcji róż duńskiej firmy Poulsen Roser A/S, o obfitym kwitnieniu, bujnym ulistnieniu i kompaktowych wymiara..

38,00 zł

Róża parkowa Ghita Renaissance®
3 lata
4 l
40-60 cm

Róża parkowa z serii Renaissance® – kolekcji róż duńskiej firmy Poulsen Roser A/S. Róża parkowa, wielkokwiatowa, osiągająca około 1,5 m wysokości przy..

38,00 zł

Róża parkowa Mathilde Renaissance®
3 lata
4 l
40-60 cm

Róża parkowa z serii Renaissance® – kolekcji róż duńskiej firmy Poulsen Roser A/S. Róża parkowa, wielkokwiatowa, osiągająca około 1,5 m wysokości przy..

(opinie: 1)

38,00 zł

Róża pnąca Cosmos Courtyard®
3 lata
4 l
30-60 cm

Róże z grupy Courtyard® to róże pnące o sztywnych pędach. Rosną bujnie osiągając wysokość 200-300 cm. Wymagają przywiązywania do podpór. Odmiana 'Cosm..

38,00 zł

Róża pnąca Florentina®
3 lata
3 l
30-60 cm

Florentina® to róża pnąca o długich, przewisających pędach, wymaga przywiązywania do podpór. Krzew o nostalgicznych, intensywnie czerwonych kwiatach, ..

(opinie: 1)

37,00 zł

Róża pnąca Heidetraum® PLUS
3 lata
3 l
20-60 cm

Heidetraum® PLUS to róża pnąca o długich, przewisających pędach, wymaga przywiązywania do podpór. Krzew o drobnych, różowych, półpełnych kwiatach, dor..

39,00 zł

Róża pnąca Liwa Courtyard®
3 lata
4 l
40-60 cm

Róże z grupy Courtyard® to róże pnące o sztywnych pędach. Wymagają przywiązywania do podpór. Odmiana 'Liwa' to krzew o dużych, jaskrawopomarańczowych,..

(opinie: 2)

38,00 zł

Róża pnąca Pasillo Courtyard®
3 lata
4 l
30-60 cm

Róże z grupy Courtyard® to róże pnące o sztywnych pędach. Rosną bujnie osiągając wysokość 200-300 cm. Wymagają przywiązywania do podpór. Odmiana 'Pasi..

38,00 zł

Róża pnąca POMARAŃCZOWA
2 lata
2 l
20-60 cm

Oferta dotyczy róży pnącej pomarańczowej bez podziału na odmiany. Róża o sztywnych pędach, wymaga przywiązywania do podpór. Krzew o dużych, pomarańczo..

19,00 zł

Róża pnąca Redova Courtyard®
3 lata
4 l
30-60 cm

Róże z grupy Courtyard® to róże pnące o sztywnych pędach. Krzew o bardzo dużych, złocistożółtych, pełnych kwiatach, dorastający od 1,5 m do 2 m wysoko..

38,00 zł

Róża pnąca Tatoo Courtyard®
3 lata
4 l
30-60 cm

Róże z grupy Courtyard® to róże pnące o sztywnych pędach. Rosną bujnie osiągając wysokość 200-300 cm. Wymagają przywiązywania do podpór. Odmiana 'Tato..

38,00 zł

Róża rabatowa Airbrush®
3 lata
3 l
30-60 cm

Róża rabatowa z grupy floribunda, o krzaczastym pokroju, wprowadzona do sprzedaży w 2013 roku przez firmę W. Kordes' Söhne. Dorasta do 50-80 cm wysoko..

35,00 zł

Róża rabatowa Bad Birnbach®
3 lata
3 l
20-60 cm

Róża rabatowa z grupy floribunda, o gęstym, krzaczastym pokroju, wprowadzona do sprzedaży w 2002 roku przez firmę W. Kordes' Söhne. Dorasta do 40-60 c..

36,00 zł

Róża rabatowa Balmoral Castle®
3 lata
4 l
30-50 cm

Obficie kwitnąca róża rabatowa o ciemnoczerwonych kwiatach. Dorasta od 0,6 m do 1 m wysokości. Liście ciemnozielone, błyszczące. Kwiaty pełne, ciemnoc..

37,00 zł

Róża rabatowa Black Forest Rose®
3 lata
3 l
20-60 cm

Róża rabatowa z grupy floribunda, o krzaczastym pokroju, wprowadzona do sprzedaży w 2010 roku przez firmę Kordes. Dorasta do ok. 70 cm wysokości i 50 ..

36,00 zł

Róża rabatowa Europeana
3 lata
4 l
30-50 cm

Obficie kwitnąca róża rabatowa o czysto czerwonych kwiatach. Dorasta od 0,6 m do 1 m wysokości. Liście ciemnozielone, błyszczące. Kwiaty pełne, czerwo..

35,00 zł

Róża rabatowa Home&Garden®
3 lata
3 l
30-50 cm

Róża rabatowa z grupy floribunda, o krzaczastym pokroju, wprowadzona do sprzedaży w 2001 roku przez firmę Kordes. Dorasta do ok. 80 cm wysokości i 40 ..

35,00 zł

Róża rabatowa Kronprinsesse Mary Castle®
3 lata
4 l
20-60 cm

Róża rabatowa z serii Castle® – kolekcji nowoczesnych róż krzaczastych o zwartym pokroju duńskiej firmy Poulsen Roser A/S. Obficie kwitnąca róża rabat..

(opinie: 1)

37,00 zł

Róża rabatowa Lions-Rose®
3 lata
3 l
30-50 cm

Róża rabatowa z grupy floribunda, o gestym, krzaczastym pokroju, wprowadzona do sprzedaży w 2002 roku przez firmę Kordes. Dorasta do ok. 70 cm wysokoś..

37,00 zł

Róża rabatowa Loredo®
3 lata
3 l
30-50 cm

Róża rabatowa z grupy floribunda, o krzaczastym pokroju, wprowadzona do sprzedaży w 2008 roku przez firmę Kordes. Dorasta do ok. 80 cm wysokości i 50 ..

37,00 zł

Róża rabatowa Minerva®
3 lata
3 l
30-50 cm

Róża rabatowa z grupy floribunda, o krzaczastym pokroju, wprowadzona do sprzedaży w 2004 roku. Dorasta do ok. 80-90 cm wysokości. Liście oliwkowo ziel..

(opinie: 1)

39,00 zł

Róża rabatowa Morning Sun®
3 lata
3 l
30-50 cm

Róża rabatowa z grupy floribunda, o krzaczastym pokroju, wprowadzona do sprzedaży w 2016 roku przez firmę Tantau. Dorasta do ok. 80 cm wysokości i 40 ..

34,00 zł

Róża rabatowa Sunstar®
3 lata
3 l
30-50 cm

Róża rabatowa z grupy floribunda, o krzaczastym, wyprostowanym pokroju, wprowadzona do sprzedaży w 2007 roku przez firmę Kordes. Dorasta do ok. 80 cm ..

35,00 zł

Wyświetlono: 1 do 30 z 35 (2 stron)