Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
 • Róża miniaturowa Mandy®
 • Róża miniaturowa Mandy®
 • Róża miniaturowa Mandy®
 • Róża miniaturowa Mandy®
 • Róża miniaturowa Mandy®
 • Róża miniaturowa Mandy®

Róża miniaturowa Mandy®

Rosa 'Mandy' PBR

 • Dostępność: niedostępny
 • 34,00 zł

 • Netto: 31,48 zł
 • Cena w punktach: 850
 • Zaloguj się, aby otrzymać 31 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

najlepsze róże


Mając mały ogródy, taras lub balkon nie musisz rezygnować z kojącej obecności róż. Wyjątkowa kolekcja miniaturowych róż tarasowych Liliiputs ® udowadnia, że piękny i kolorowy różany zakątek jest możliwy również na niewielkich przestrzeniach. Ta seria róż charakteryzuje maksymalną wysokością wzrostu 40 cm oraz szeroką gamą stylów i kolorów kwiatów. W kwietnikach, skrzynkach balkonowych, donicach, te małe piękności wnoszą blask błogości dzięki połączeniu różanego piękna i kompaktowych wymiarów.

Róża miniaturowa o zwartym, krzaczastym pokroju, wprowadzona do sprzedaży w 2011 roku przez firmę Kordes. Dorasta do ok. 50 cm wysokości i 30 cm szerokości. Liście ciemnozielone, błyszczące. Kwiaty drobne, półpełne, o średnicy ok. 5 cm, barwy krwistoczerwonej, zebrane po kilkanaście sztuk w baldachowate kwiatostany. W pełni rozkwitu ukazują się kontrastowe, złocistożółte pręciki, przyciągając pszczoły, trzmiele, motyle i inne owady. Słabo pachnące. Odmiana kwitnie bardzo obficie i długo, zaczynając w czerwcu i powtarzając kwitnienie aż do pierwszych mrozów. Polecana na skarpy, obwódki, rabaty, do nasadzeń grupowych, lub jako roślina okrywowa. Gęstość sadzenia w grupie: 5-6 szt./m2.

Warunki uprawy: róża preferuje stanowisko słoneczne, najlepiej rośnie na glebie umiarkowanie wilgotnej, żyznej, o odczynie lekko kwaśnym lub neutralnym. Podlewając róże powinniśmy pamiętać, aby nie kierować strumienia wody na liście, tylko bezpośrednio na glebę wokół rośliny. Mokre liście są bardziej podatne na choroby grzybowe. Cięcie wykonujemy wiosną, po ustąpieniu przymrozków, skracamy wszystkie pędy o 1/3 długości. Nawozimy od maja do lipca stosując nawóz przeznaczony do róż lub nawóz uniwersalny. W przypadku wykrycia choroby lub szkodników stosujemy odpowiedni oprysk. Przed zimą usypujemy wokól korzeni kopczyk o wysokości ok. 20 cm.

Nazwa łacińskaRosa 'Mandy' PBR
Pokrójkrzaczasty
Docelowa wysokość40-50 cm
Docelowa szerokość30 cm
Kolor liści/igiełzielony
Barwa kwiatówczerwony
Kwitnienieczerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże żyzne, umiarkowanie wilgotne, odczyn lekko kwaśny lub neutralny
Mrozoodporność-20 °C
Gęstość sadzenia5-6 szt./m2
Zimozielonośćnie
HodowcaW. Kordes' Söhne
Zastosowanieskarpy, obwódki, rabaty, nasadzenia grupowe, balkony, tarasy, małe ogródki przydomowe

Napisz opinię

Szukasz najpiękniejszych róż?

Sprawdź inne odmiany z naszej oferty

Zobacz