Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Róża miniaturowa Flirt 2011® ADR
Róża miniaturowa Flirt 2011® ADRRóża miniaturowa Flirt 2011® ADRRóża miniaturowa Flirt 2011® ADRRóża miniaturowa Flirt 2011® ADRRóża miniaturowa Flirt 2011® ADR

Róża miniaturowa Flirt 2011® ADR

Rosa 'Flirt 2011' PBR

  • Dostępność: niedostępny
  • 43,00 zł

  • Netto: 39,81 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 43 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
2 lata
Pojemnik
3-litrowy
Wysokość
20-40 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ARosa
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Róża miniaturowa Flirt 2011® ADR
wygląd sadzonek w maju
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

najlepsze róże


Mając mały ogród, taras lub balkon nie musisz rezygnować z kojącej obecności róż. Wyjątkowa kolekcja miniaturowych róż tarasowych Liliiputs ® udowadnia, że piękny i kolorowy różany zakątek jest możliwy również na niewielkich przestrzeniach. Ta seria róż charakteryzuje maksymalną wysokością wzrostu 40 cm oraz szeroką gamą stylów i kolorów kwiatów. W kwietnikach, skrzynkach balkonowych, donicach, te małe piękności wnoszą blask błogości dzięki połączeniu różanego piękna i kompaktowych wymiarów.

Wielokrotnie nagradzana odmiana róży miniaturowej, o zwartym, krzaczastym pokroju, wprowadzona do sprzedaży w 2011 roku przez firmę Kordes. Dorasta do ok. 50 cm wysokości i 40 cm szerokości. Liście zielone, błyszczące. Kwiaty drobne, półpełne, o średnicy ok. 5 cm, barwy jasnoróżowej, zebrane po kilkanaście sztuk w baldachowate kwiatostany. W pełni rozkwitu ukazują się kontrastowe, złocistożółte pręciki. Słabo pachnące. Odmiana kwitnie bardzo obficie i długo, zaczynając w czerwcu i powtarzając kwitnienie aż do pierwszych mrozów. Polecana na skarpy, obwódki, rabaty, do nasadzeń grupowych, lub jako roślina okrywowa. Gęstość sadzenia w grupie: 5-6 szt./m2.

Odmiana zaliczana do niezwykle odpornych, z tego względu otrzymała certyfikat ADR, przyznawany przez niezależnych ekspertów najlepszym i "najtwardszym" różom na rynku. Certyfikat ADR jest gwarancją efektownego kwitnienia, pięknego zapachu, a przede wszystkim zdrowego wyglądu i długiej żywotności róż.

Stanowisko i uprawa

Róża preferuje stanowisko słoneczne, najlepiej rośnie na glebie umiarkowanie wilgotnej, żyznej, o odczynie lekko kwaśnym lub neutralnym. Podlewając róże powinniśmy pamiętać, aby nie kierować strumienia wody na liście, tylko bezpośrednio na glebę wokół rośliny. Mokre liście są bardziej podatne na choroby grzybowe. Cięcie wykonujemy wiosną, po ustąpieniu przymrozków, skracamy wszystkie pędy o 1/3 długości. Nawozimy od maja do lipca stosując nawóz przeznaczony do róż lub nawóz uniwersalny. W przypadku wykrycia choroby lub szkodników stosujemy odpowiedni oprysk. Przed zimą usypujemy wokół korzeni kopczyk o wysokości ok. 20 cm.

Nazwa łacińskaRosa 'Flirt 2011' PBR
Pokrójkrzaczasty
Docelowa wysokość40-50 cm
Docelowa szerokość20-40 cm
Kolor liści/igiełzielony
Barwa kwiatówjasnoróżowy
Kwitnienieczerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże żyzne, umiarkowanie wilgotne, odczyn lekko kwaśny lub neutralny
Mrozoodporność-20 °C
Gęstość sadzenia5-6 szt./m2
Zimozielonośćnie
HodowcaW. Kordes' Söhne
Zastosowanieskarpy, obwódki, rabaty, nasadzenia grupowe, balkony, tarasy, małe ogródki przydomowe
Informacje dodatkowecertyfikat ADR

Napisz opinię

Szukasz najpiękniejszych róż?

Sprawdź inne odmiany z naszej oferty

Zobacz