Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł

Azalie wielkokwiatowe

Azalie wielkokwiatowe to jedne z najpiękniejszych krzewów liściastych. Intensywne barwy kwiatów zapierają dech w piersiach niejednemu obserwatorowi. Są łatwiejsze w uprawie niż różaneczniki i azalie japońskie, jednak równie piękne i efektowne podczas kwitnienia. Zachwycają różnorodnością wiosennych barw, przy czym są całkowicie mrozoodporne w naszym klimacie. Niektóre azalie wielkokwiatowe dorastają nawet do 2,5 m wysokości, co przy obfitym kwitnieniu daje niesamowity efekt wizualny. Niektóre odmiany oprócz pięknego kwitnienia przyjemnie pachną. Azalie świetnie komponują się w grupach razem z innymi krzewami wrzosowatymi.

.

Stanowisko:

Optymalnym stanowiskiem dla Azali wielkokwiatowych jest półcień, chociaż poradzą sobie i w pełnym słońcu. Wtedy jednak trzeba pamiętać, aby w okresach suszy zapewnić roślinom odpowiednią ilość wody. Najlepiej rosną na glebach żyznych, próchnicznych, przepuszczalnych, umiarkowanie wilgotnych. Wymagają podłoży kwaśnych o pH 3,5-4,5. Lubią stanowiska zaciszne, osłonięte od wiatru.

Sadzenie:

Azalie wielkokwiatowe uprawiane w pojemnikach można sadzić przez cały rok, począwszy od marca aż do listopada, jeśli pogoda na to pozwala (rozmarznięta ziemia). Przed sadzeniem doniczkę dobrze jest zanurzyć w wodzie na ok. 10 min., a następnie delikatnie wyjąć z pojemnika całą bryłę korzeniową. Wykopany dołek powinien być zdecydowanie większy od pojemnika, w którym rosła sadzonka. Azalie wielkokwiatowe potrzebują, podobnie jak azalie japońskie czy różaneczniki, kwaśnego podłoża. Najlepiej sprawdzi się tutaj kwaśny torf. Roślinę możemy posadzić w czystym, kwaśnym torfie lub nieco wymieszać go z ziemią. W tak przygotowane podłoże sadzimy nasze sadzonki azalii wielkokwiatowych umieszczając je ok. 5cm niżej niż rosły w pojemniku. Jeżeli w naszym ogrodzie ziemia wykazuje odczyn zasadowy to możemy go obniżyć stosując siarczan amonu. Jeżeli mamy ciężką zięmię w ogrodzie to na spód dobrze jest usypać warstwę drenażu z drobnych kamieni lub żwiru. Na koniec rośliny obficie podlewamy. Po 2 tygodniach możemy rozpocząć nawożenie.

Nawożenie:

Nawożenie azalii opiera się głównie na utrzymaniu kwasowości gleby. Możemy sporządzić roztwór wodny siarczanu amonowego i podlewać nim podłoże wokół naszych sadzonek. Nasze azalie możemy zasilać specjalnie skomponowanym do tego nawozem do azalii i rododendronów, lub po prostu nawozem zakwaszającym, które oprócz zakwaszania podłoża wprowadzają do niego potrzebne składniki pokarmowe. Nawozimy rośliny przez cały sezon postępując zgodnie z etykietą załączoną do nawozu.

Pielęgnacja:

Pielęgnacja azalii wielkokwiatowych sprowadza się do wycinania martwych, suchych pędów, nawożenia i podlewania w okresach suszy. Nie potrzebują okrywania na zimę, ponieważ w naszym klimacie są mrozoodporne.

Azalia wielkokwiatowa Cecile
3 lata
C3
30-60 cm
Wysyłka za 25 dni

Krzew o sztywnych pędach i wyprostowanym pokroju, osiągający w wieku 10 lat około 1,5 m wysokości oraz podobną szerokość. Liście soczysto-zielone, jes..

(opinie: 11)

24,00 zł

Azalia wielkokwiatowa Csardas
3 lata
C3
20-40 cm
Wysyłka za 25 dni

Krzew o sztywnych pędach i luźnym, rozłożystym pokroju, osiągający w wieku 10 lat około 1,8 m wysokości oraz 1,4 m szerokości. Liście soczysto-zielone..

(opinie: 8)

24,00 zł

Azalia wielkokwiatowa Doloroso
3 lata
C3
30-60 cm
Wysyłka za 39 dni

Krzew o sztywnych pędach i rozłożystym pokroju, osiągający w wieku 10 lat około 1,2 m wysokości oraz 1,5 m szerokości. Liście ciemnozielone, jesienią ..

25,00 zł

Azalia wielkokwiatowa Gibraltar
3 lata
C3
30-50 cm
Wysyłka za 39 dni

Krzew o sztywnych pędach i rozłożystym pokroju, osiągający w wieku 10 lat około 1,6 m wysokości oraz 1,8 m szerokości. Liście soczysto-zielone, opadaj..

(opinie: 14)

25,00 zł

Azalia wielkokwiatowa Homebush
3 lata
C3
30-50 cm
Wysyłka za 39 dni

Krzew o sztywnych pędach i luźnym pokroju. Kwiaty bardzo oryginalne, intensywnie różowe. Zebrane w kuliste, gwiaździste kwiatostany na szczytach pędów..

(opinie: 19)

25,00 zł

Azalia wielkokwiatowa Juanita
3 lata
C3
30-60 cm
Wysyłka za 39 dni

Krzew o sztywnych pędach i rozłożystym pokroju. Kwiaty duże, pofalowane, ciemnoróżowe z żółtym wzorkiem na górnym płatku. Zebrane w kuliste kwiatostan..

(opinie: 1)

25,00 zł

Azalia wielkokwiatowa Klondyke
2 lata
C3
30-40 cm
Wysyłka za 25 dni

Krzew o sztywnych, rozłożystych pędach i zwartym pokroju, osiągający w wieku 10 lat około 1,3 m wysokości oraz 1,2 m szerokości. Liście miedziano-ziel..

(opinie: 1)

24,00 zł

Azalia wielkokwiatowa Limetta
3 lata
C3
30-50 cm
Wysyłka za 39 dni

Niewielki krzew o luźnym pokroju i sztywnych, wzniesionych pędach. Osiąga około 1,4 m wysokości przy 1,2 m szerokości. W maju i czerwcu wytwarza duże,..

(opinie: 9)

25,00 zł

Azalia wielkokwiatowa Oxydol
2 lata
C3
20-40 cm
Wysyłka za 25 dni

Krzew o sztywnych pędach i krzaczastym pokroju. Kwiaty w kolorze śnieżnej bieli z delikatnym żółtym rysunkiem na górnym płatku, duże (około 8 cm średn..

(opinie: 16)

24,00 zł

Azalia wielkokwiatowa Schneegold
2 lata
C3
20-40 cm
Wysyłka za 25 dni

Odmiana z grupy azalii wielkokwiatowych, o umiarkowanej sile wzrostu, sztywnych wyprostowanych pędach i krzaczastym pokroju. Dorasta w wieku 10 lat do..

(opinie: 2)

24,00 zł

Azalia wielkokwiatowa Toucan
3 lata
C3
30-50 cm
Wysyłka za 39 dni

Krzew o sztywnych pędach i regularnym, krzaczastym pokroju. Rośnie silnie, osiągając w wieku 10 lat około 2 m wysokości i podobną szerokość. Liście du..

25,00 zł

Wyświetlono: 1 do 11 z 11 (1 stron)