Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł

Okrywowe

Róże okrywowe (określane również mianem: róże płożące) to grupa odmian cechująca się niezwykle silnym krzewieniem i obfitym kwitnieniem. Cechą wspólną odmian należących do tej grupy jest zdolność do tworzenia dywanu z liści, pędów i kwiatów. Ponadto róże z tej grupy kwitną bardzo długo, są dość odporne na szkodniki i choroby oraz dobrze zimują. Róże okrywowe bardzo często wykorzystywane są do nasadzeń miejskich, a to ze względu na ich wysoką tolerancję na niekorzystne warunki siedliskowe. Świetnie nadają się również do przydomowych ogrodów. Doskonale komponują się z niskimi krzewami i bylinami. Szczególnie polecane są róże okrywowe z grupy odmianowej 'The Fairy'. Znajdziemy w niej takie odmiany jak: 'The Fairy', 'The Fairy Yellow', 'Fairy Dance', 'The Fairy Orange', 'White Fairy' itd. Zalecana gęstość sadzenia dla róż z tej frupy to: 4-5 szt./m2

.

Stanowisko

Róże okrywowe najlepiej rosną na stanowiskach słonecznych, na glebach żyznych, lekkich i przepuszczalnych. Podłoże powinno mieć odczyn zbliżony do obojętnego lub lekko kwaśny (pH 6-6,5).

Sadzenie

Róże uprawiane w doniczkach można sadzić przez cały sezon. Przed posadzeniem doniczki można umieścić w pojemniku z wodą (np. wiadrze) na ok. 10-15 min. Rośliny należy posadzić tak samo lub 5 cm głębiej niż rosły w doniczce. Jeżeli gleba jest mocno piaszczysta należy ją wzbogacić np. torfem lub ziemią kompostową. Po posadzeniu rośliny obficie podlewamy, a podłoże ściółkujemy, aby zapobiec nadmiernemu parowaniu wody z gleby.

Pielęgnacja

Niezbędną czynnością pielęgnacyjną róż jest przycinanie. Ma ono pozytywny wpływ na krzewienie się roślin, i ich kwitnienie. Cięcie można wykonać zarówno wiosną jak i jesienią (pamiętając jednak, aby po jesiennym przycięciu zabezpieczyć rośliny przed mrozem). W ciepłe i wilgotne lata pamiętajmy o opryskach prewencyjnych, aby zabezpieczyć krzewy przed mączniakiem, który jest dość powszechny przy uprawie róż.

Podlewając róże powinniśmy pamiętać, aby nie kierować strumienia wody na liście, tylko bezpośrednio na glebę wokół rośliny. Mokre liście są bardziej podatne na choroby grzybowe.

W chłodniejszych rejonach Polski róże warto zabezpieczać róże przed mrozem. Część nadziemną najlepiej okryć białą agrowłókniną, natomiast podstawę pędów zabezpieczamy 15-20 cm kopczykiem i przykrywamy stroiszem (gałązkami roślin iglastych). Pozwoli to na zabezpieczenie korzeni i miejsca szczepienia przed mrozem.

Nawożenie

Róże wymagają intensywnego i regularnego dokarmiania. Do nawożenia możemy stosować różne nawozy: nawóz uniwersalny, nawóz do roślin kwitnących itd. Najlepiej jednak stosować dedykowany nawóz do róż. Wtedy mamy pewność, że nasze rośliny dostaną komplet składników odżywczych potrzebnych do pełnego kwitnienia i bujnego wzrostu.  Podczas stosowania nawozów postępujemy zgodnie z etykietą dołączaną do produktu.

Róża okrywowa Alcantara®
3 lata
C3
30-50 cm
Wysyłka za 62 dni

Róża okrywowa z serii Flower Carpet ®. Wytwarza aksamitne, ciemnoczerwone, otwarte kwiaty z uwydatnionymi, jasnożółtymi pręcikami. Odmiana przyjazna d..

(opinie: 1)

45,00 zł

Róża okrywowa Fairy Dance
2 lata
P9
15-25 cm
Wysyłka za 34 dni

Niewysoka i zwarta odmiana róży okrywowej o pełnych, ciemnoczerwonych kwiatach. Osiąga wysokość 40-60 cm. Liście drobne, zielone i błyszczące. Kwiaty ..

(opinie: 5)

13,50 zł

Róża okrywowa Schneeflocke ®
2 lata
C3
30-50 cm
Wysyłka za 62 dni

..

45,00 zł

Róża okrywowa Seafoam
2 lata
P9
15-20 cm
Wysyłka za 34 dni

Piękna, sprawdzona i niezawodna odmiana róży okrywowej, dostępna w sprzedaży od 1964r. O jej popularności świadczą bardzo dekoracyjne kwiaty oraz liśc..

(opinie: 13)

13,50 zł

Róża okrywowa Sedana®
3 lata
C3
20-60 cm
Wysyłka za 62 dni

Obficie kwitnąca i odporna na choroby róża okrywowa z serii Flower Carpet ®. Kwiaty o średnicy ok. 5 cm, w pąku ognisto pomarańczowe, po rozwinięciu m..

45,00 zł

Róża okrywowa The Fairy
2 lata
P9
15-20 cm
Wysyłka za 34 dni

Jedna z najładniejszych odmian róż miniaturowych. Kwiaty pełne, drobne, o średnicy 3-4 cm, koloru różowego, zebrane w duże, wielokwiatowe kwiatostany...

(opinie: 16)

13,50 zł

Róża okrywowa The Fairy Orange
3 lata
C2
15-30 cm
Wysyłka za 34 dni

Tworzy gęste plamy drobnych kwiatów w kolorze pomarańczowo-czerwonym. Kwiaty półpełne, o średnicy 3-4 cm, zebrane w bardzo duże, wielokwiatowe kwiatos..

15,99 zł

Róża okrywowa The Fairy Yellow
2 lata
P9
15-25 cm
Wysyłka za 34 dni

Ciekawa odmiana róży miniaturowej o żółtych kwiatach. Tworzy gęste plamy drobnych kwiatów w kolorze żółtym. Kwiaty półpełne, lekko pachnące. Róża okry..

(opinie: 7)

13,50 zł

Róża okrywowa Weg der Sinne®
2 lata
C3
30-50 cm
Wysyłka za 62 dni

Obficie kwitnąca i odporna na choroby róża okrywowa z serii Nectar Garden ®. Tworzy purpurowe-fioletowe kwiaty z żółtym środkiem, delikatnie pachnące..

39,00 zł

Wyświetlono: 1 do 9 z 9 (1 stron)