Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Lawenda wąskolistna Dwarf Blue
Lawenda wąskolistna Dwarf BlueLawenda wąskolistna Dwarf BlueLawenda wąskolistna Dwarf BlueLawenda wąskolistna Dwarf BlueLawenda wąskolistna Dwarf Blue

Lawenda wąskolistna Dwarf Blue

Lavandula angustifolia 'Dwarf Blue'

  • Dostępność: niedostępny
  • 12,50 zł

  • Netto: 11,57 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 12 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
2 lata
Pojemnik
1,5-litrowy
Wysokość
20-40 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ALavandula
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Lawenda wąskolistna Dwarf Blue
wygląd sadzonek w lipcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Niski krzew o zwartym, regularnym pokroju i pięknym, intensywnym zapachu, obficie kwitnący w lipcu i sierpniu. Dorasta do około 50 cm wysokości. Liście w kolorze srebrzystozielonym, kwiaty niebieskofioletowe, kształtem podobne do kłosa.

Lawenda preferuje suche, przepuszczalne gleby oraz stanowisko słoneczne. Dobrze rośnie na glebach piaszczystych, a nawet piaszczysto-gliniastych. Odczyn pH podłoża powinien być obojętny lub zasadowy (jeśli mamy zbyć kwaśną ziemię, można podwyższyć jej pH stosując wapno). Jest stosunkowo odporna na mróz. Zaleca się wykonywać wiosenne cięcie, podcinając wszystkie niezdrewniałe gąłązki, aby roślinę odświeżyć i pobudzić do rozkrzewiania. 

Lawenda jest popularnym dodatkiem zapachowym do perfum, mydeł, i kosmetyków, a także surowcem do produkcji miodów lawendowych. Znajduje zastosowanie również w kuchni jako przyprawa (np. jako składnik ziół prowansalskich). Ususzone liście można trzymać w płóciennym woreczku pod poduszką, aby lepiej się spało. Jeśli marzy nam się przyjemny zapach unoszący się dookoła domu, warto posadzić sadzonki lawendy pod oknem bądź w donicy na tarasie. Krzew jest miodododajny i posiada właściwości lecznicze.

Nazwa łacińskaLavandula angustifolia 'Dwarf Blue'
Pokrójzwarty krzaczasty
Docelowa wysokośćod 0,3 do 0,5 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełsrebrzystozielone
Barwa kwiatówniebieskie, fioletowe
Kwitnienielipiec, sierpień
Wymagania glebowepodłoże suche, piaszczyste, odczyn zbliżony do obojętnego
Mrozoodporność-23 °C
Zimozielonośćnie

Napisz opinię