Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł

Prusznik Victoria

Ceanothus impressus Victoria

  • 14,99 zł

  • Netto: 13,88 zł
  • Cena w punktach: 374
  • Zaloguj się, aby otrzymać 13 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Przedsprzedaż

Produkt w przedsprzedaży, wysyłka realizowana od: 2022-03-14.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

ukorzenione sadzonki

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Uroczy krzew zwany również bzem kalifornijskim, jednak z bzami nie ma nic wspólnego. W krajach o łagodnym klimacie dorasta nawet do 3 m wysokości, w naszym kraju rośnie dużo wolniej i osiąga mniejsze rozmiary - około 1,5 m (średni roczny przyrost 20-30 cm). Liście ciemnozielone, długości 2-3 cm, jajowate i błyszczące, mają przyjemny korzenny zapach i nie opadają na zimę (roślina zimozielona). Kwiaty w rzadko spotykanym błękitnym kolorze, nie bledną na słońcu, pojawiają się przeważnie na początku czerwca i utrzymują na krzewie do lipca. Kwitnienie jest bardzo obfite, kwiaty pokrywają praktycznie cały krzew.

Prusznik najlepiej rośnie na glebie żyznej i przepuszczalnej, umiarkowanie wilgotnej, o odczynie obojętnym lub lekko zasadowym. Nie zaleca się intensywnego nawożenia azotem, najlepiej użyć nawozów o spowolnionym działaniu. Prusznik nie jest rośliną całkowicie mrozoodporną, jednak przy zachowaniu odpowiednich warunków można z powodzeniam uprawiać go w każdej części kraju. Posadzony na stanowisku osłoniętym od wiatru jest w stanie wytrzymać spadki temperatury nawet -18 °C. Przed zimą warto utworzyć kopczyk wokół korzeni. Rośliny nie musimy okrywać na całą zimę, wystarczy ją osłonić tylko w przypadku zapowiadanych dużych spadków temperatur, a po ociepleniu zdjąć osłony. Przycinanie najlepiej przeprowadzić zaraz po kwitnieniu (lipiec, sierpień).

Odmiana bardzo efektowna ze względu na błękitny kolor kwiatów. Jednym z jej zastosowań jest tworzenie wysokich kwitnących żywopłotów.

Nazwa łacińska Ceanothus impressus Victoria
Pokrój krzaczasty
Docelowa wysokość 1,5 m
Tempo wzrostu roślina wolno rosnąca (karłowa)
Kolor liści/igieł ciemnozielone
Barwa kwiatów niebieski, fioletowy
Kwitnienie maj, czerwiec (jesienią powtarza kwitnienie)
Stanowisko słoneczne
Wymagania glebowe podłoże umiarkowanie wilgotne, przepuszczalne, odczyn obojętny lub zasadowy
Mrozoodporność -20 °C
Zimozieloność tak

Napisz opinię

Produkty powiązane

Mogą Ci się przydać

Krzewy ozdobne i owocowe

Sadzonki krzewów ozdobnych, owocowych, sadzonki borówki, krzewy na żywopłot, hortensje bukietowe, berberysy, tuje na szpalery, jałowce płożące to tylko część asortymentu.

Zobacz więcej

Nawozy wieloskładnikowe

Nawozy mineralne w formie posypowej lub płynnej do każdego rodzaju roślin ozdobnych, owocowych oraz warzyw. Nawozy BIO organiczne na bazie obornika kurzego i bydlęcego.

Zobacz więcej

Podłoża do roślin

Specjalistyczne oraz uniwersalne podłoża ogrodnicze, czyli tzw. ziemia ogrodowa to ważny element uprawy roślin. Odpowiednie podłoże zapewnia optymalne warunki do rozwoju roślin.

Zobacz więcej

Trawnik z nasion

Mieszanki najlepszych gatunków traw ozdobnych, charakteryzujące się niezwykłymi walorami estetycznymi. Sprawdź nasze nowości: trawnik regeneracyjny, GREEN SPRINTER, trawnik KWIATOWY i wiele innych.

Zobacz więcej

Podlewanie ogrodu

Na sucho nic nie urośnie! Sprawdź szeroką ofertę narzędzi do nawadniania ogrodu. Węże, zraszacze, armatura wodna, zestawy do podlewania, konewki w różnych wariantach kolorystycznych.

Zobacz więcej

Agrowłókniny, agrotkaniny

Wytrzymałe i przepuszczalne tkaniny, mające wiele zastosowań w ogrodzie. Mogą służyć zarówno do ściółkowania, jak i do ochrony krzewów oraz upraw warzywnych przed śniegiem, mrozem, słońcem.

Zobacz więcej

Donice ozdobne

Doniczki ozdobne do wykorzystania w domu, ogrodzie, tarasach i balkonach. Wykonane z tworzyw sztucznych i naturalnych, dostępne w wielu różnych rozmiarach i stylach.

Zobacz więcej

Narzędzia i sprzęt do ogrodu

Szpadle, łopaty, grabki, widły, kosze na liście, rękawice ochronne, taczki, konewki, wiaderka, siekiery, sekatory, opryskiwacze, odzież ochronna. Poznaj ofertę wysokiej jakości narzędzi do ogrodu.

Zobacz więcej

Nasiona kwiatów i warzyw

Certyfikowane nasiona warzyw, kwiatów, ziół, nasiona rośliny egzotycznych, nasiona na kiełki, mieszanki kwiatów, mieszanki roślin miododajnych, doniczki do rozsad oraz akcesoria do wysiewu.

Zobacz więcej