Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Róża pnąca Florentina® ADR
Róża pnąca Florentina® ADRRóża pnąca Florentina® ADRRóża pnąca Florentina® ADRRóża pnąca Florentina® ADR

Róża pnąca Florentina® ADR

Rosa 'Florentina' ®

  • Dostępność: niedostępny
  • 46,00 zł

  • Netto: 42,59 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 46 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
2 lata
Pojemnik
3-litrowy
Wysokość
30-60 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ARosa
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Róża pnąca Florentina® ADR
wygląd sadzonek w czerwcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

najlepsze róże

Dzięki kolekcji róż Klettermaxe® stworzysz wspaniałe widowisko w Twoim ogrodzie. Róże pnące nowej generacji z kolekcji Klettermaxe® osiągają wysokość ok. 200 cm i lubią rosnąć na siatkach, płotach, murach, pergolach, słupach i innych podporach. Najlepiej prezentują się, gdy większość długich pędów jest skierowana poziomo. Daj się oczarować ich urzekającym wyglądem na wysokości Twoich oczu.

Florentina® to róża pnąca o długich, przewisających pędach, wymaga przywiązywania do podpór. Krzew o nostalgicznych, intensywnie czerwonych kwiatach, początkowo kulistych, po rozwinięciu w kształcie rozety. Osiąga wymiary ok. 2 m wysokości i 1 m szerokości. Kwiaty mają średnicę ok. 9 cm, słabo pachnące. Kwitnie obficie w czerwcu i lipcu, powtarza kwitnienie aż do pierwszych mrozów. Liście ciemnozielone, błyszczące. Gęstość sadzenia w rzędzie: 1 szt/mb.

Odmiana zaliczana do niezwykle odpornych, z tego względu otrzymała certyfikat ADR, przyznawany przez niezależnych ekspertów najlepszym i "najtwardszym" różom na rynku. Certyfikat ADR jest gwarancją efektownego kwitnienia, pięknego zapachu, a przede wszystkim zdrowego wyglądu i długiej żywotności róż.

Stanowisko i uprawa

Róża zdrowa, o niewielkich wymaganiach glebowych, odporna na mróz, kwitnąca długo i obficie. Preferuje stanowiska słoneczne, osłonięte od wiatru. Polecana do sadzenia wzdłuż ścian, siatek, domowych murów, na pergole, altany, przy drzewach, słupach i innych podporach, na które może się wspinać. Przy sadzeniu wzdłuż ściany warto zostawić od niej ok. 45 cm odstępu w celu zapewnienia lepszej cyrkulacji powietrza. Może być również uprawiana w donicy z kratką ogrodową. W przypadku nadmiernego rozrastania się można przyciąć na wysokość 1 m w celu odmłodzenia rośliny i pobudzenia wzrostu nowych pędów.

Nazwa łacińskaRosa 'Florentina' ®
Pokrójróża pnąca
Docelowa wysokość3 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówróżowe
Kwitnienieczerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, odczyn lekko kwaśny
Mrozoodporność-20 °C
Zimozielonośćnie
HodowcaW. Kordes' Söhne
Zastosowanieściana z kwiatów, na pergole, altany, przy drzewach, słupach i innych podporach, w donicy
Informacje dodatkowecertyfikat ADR

Napisz opinię

Szukasz najpiękniejszych róż?

Sprawdź inne odmiany z naszej oferty

Zobacz