Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Róża rabatowa Fredensborg ®
Róża rabatowa Fredensborg ®Róża rabatowa Fredensborg ®Róża rabatowa Fredensborg ®Róża rabatowa Fredensborg ®Róża rabatowa Fredensborg ®Róża rabatowa Fredensborg ®

Róża rabatowa Fredensborg ®

Rosa 'Fredensborg' PBR

  • Dostępność: niedostępny
  • 44,00 zł

  • Netto: 40,74 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 44 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
4-litrowy
Wysokość
30-50 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ARosa
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Róża rabatowa Fredensborg ®
wygląd sadzonek w czerwcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Obficie kwitnąca róża rabatowa. Dorasta od 0,6 m do 1 m wysokości. Liście ciemnozielone, błyszczące. Kwiaty półpełne, w kolorze łososiowym / koralowo-różowym, o średnicy 8-10 cm, delikatnie pachnące. Kwitnie bardzo obficie i długo, zaczynając w czerwcu i powtarzając kwitnienie aż do pierwszych mrozów. Odmiana o uniwersalnym zastosowaniu, nadaje się również na kwiat cięty. Gęstość sadzenia w szpalerze: 2 szt./mb, gęstość sadzenia w grupie: 4 szt./m2.

Stanowisko i uprawa

Róża preferuje stanowisko słoneczne, najlepiej rośnie na glebie umiarkowanie wilgotnej, żyznej, o odczynie lekko kwaśnym lub neutralnym. Podlewając róże powinniśmy pamiętać, aby nie kierować strumienia wody na liście, tylko bezpośrednio na glebę wokół rośliny. Mokre liście są bardziej podatne na choroby grzybowe. Cięcie wykonujemy wiosną, po ustąpieniu przymrozków, przycinamy nad 5-8 oczkiem nad ziemią. Nawozimy od maja do lipca stosując nawóz przeznaczony do róż lub nawóz uniwersalny. W przypadku wykrycia choroby lub szkodników stosujemy odpowiedni oprysk. Przed zimą usypujemy wokół korzeni kopczyk o wysokości ok. 20 cm.

Nazwa łacińskaRosa 'Fredensborg' PBR
Pokrójkrzaczasty
Docelowa wysokośćod 0,5 do 1 m
Kolor liści/igiełciemnozielony
Barwa kwiatówłososiowy / różowy
Kwitnienieczerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże żyzne, umiarkowanie wilgotne, odczyn lekko kwaśny lub neutralny
Mrozoodporność-20 °C
Zimozielonośćnie
HodowcaPoulsen Roser A/S
Zastosowanieogródki przydomowe, kompozycje naturalistyczne, nasadzenia grupowe, obwódki, rabaty, soliter, kwiaty cięte
Informacje dodatkoweznana również pod nazwami Canyonlands, Fascination, POUlmax, Solliden, Schloss Herrenchiemsee, Happy Birthday

Napisz opinię

Szukasz najpiękniejszych róż?

Sprawdź inne odmiany z naszej oferty

Zobacz