Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
 • Róża rabatowa Minerva®
 • Róża rabatowa Minerva®
 • Róża rabatowa Minerva®
 • Róża rabatowa Minerva®
 • Róża rabatowa Minerva®
 • Róża rabatowa Minerva®

Róża rabatowa Minerva®

Rosa floribunda 'Minerva' PBR

 • Dostępność: niedostępny
 • 39,00 zł

 • Netto: 36,11 zł
 • Cena w punktach: 975
 • Zaloguj się, aby otrzymać 36 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Róża rabatowa z grupy floribunda, o krzaczastym pokroju, wprowadzona do sprzedaży w 2004 roku. Dorasta do ok. 80-90 cm wysokości. Liście oliwkowo zielone, błyszczące. Kwiaty pełne, barwy fioletowej, zachwycają swoim pięknym i intensywnym zapachem. Odmiana kwitnie bardzo obficie i długo, zaczynając w czerwcu i powtarzając kwitnienie aż do pierwszych mrozów. Polecana na skarpy, obwódki, rabaty, żywopłot, kwiaty cięte, a także do uprawy w donicy. Gęstość sadzenia w szpalerze: 2 szt./mb, gęstość sadzenia w grupie: 4-5 szt./m2.

Floribunda (łac. „wiele kwitnących”) to nowoczesna grupa róż ogrodowych, która powstała przez skrzyżowanie grupy hybrid teas z różami polyantha, które z kolei są krzyżówką rosa chinensis i rosa multiflora. Zamysłem było stworzenie róż, które kwitną tak obficie jak polyantha, a jednocześnie zachowują piękno i różnorodność róż grupy hybrid tea. Rozmnażane są przez szczepienie.

Warunki uprawy: róża preferuje stanowisko słoneczne, najlepiej rośnie na glebie umiarkowanie wilgotnej, żyznej, o odczynie lekko kwaśnym lub neutralnym. Podlewając róże powinniśmy pamiętać, aby nie kierować strumienia wody na liście, tylko bezpośrednio na glebę wokół rośliny. Mokre liście są bardziej podatne na choroby grzybowe. Cięcie wykonujemy wiosną, po ustąpieniu przymrozków, przycinamy nad 5-8 oczkiem nad ziemią. Nawozimy od maja do lipca stosując nawóz przeznaczony do róż lub nawóz uniwersalny. W przypadku wykrycia choroby lub szkodników stosujemy odpowiedni oprysk. Przed zimą usypujemy wokól korzeni kopczyk o wysokości ok. 20 cm.

Nazwa łacińskaRosa floribunda 'Minerva' PBR
Pokrójkrzaczasty
Docelowa wysokość80-90 cm
Docelowa szerokość80-90 cm
Kolor liści/igiełzielony
Barwa kwiatówfioletowy
Kwitnienieczerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże żyzne, umiarkowanie wilgotne, odczyn lekko kwaśny lub neutralny
Mrozoodporność-20 °C
Gęstość sadzenia4-5 szt./m2
Zimozielonośćnie
HodowcaMartin Vissers
Zastosowanieskarpy, obwódki, rabaty, żywopłot, soliter, pojemniki, kwiaty cięte
Informacje dodatkoweintensywnie pachnące kwiaty

Napisz opinię

Szukasz najpiękniejszych róż?

Sprawdź inne odmiany z naszej oferty

Zobacz