Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Róża pienna żółta na pniu 150cm
Róża pienna żółta na pniu 150cmRóża pienna żółta na pniu 150cm

Róża pienna żółta na pniu 150cm

Rosa (Hybrid Tea / Floribunda)

  • 110,00 zł

  • Netto: 101,85 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 110 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
4-litrowy
Wysokość
130-150 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ARosa
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Róża pienna żółta na pniu 150cm
wygląd sadzonek w lipcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Pięknie kwitnąca róża w formie piennej, szczepiona na wysokości ok. 120 cm. Róże pienne to róże powstałe w wyniku okulizacji szlachetnej odmiany na tzw. podkładce (roślina, na której wykonuje się zabieg szczepienia). Korona zwarta, o kształcie kulistym. Liście ciemnozielone, błyszczące. Kwiaty pełne, barwy żółtej / jasnożółtej. Kwitnie obficie i długo, zaczynając w czerwcu i powtarzając kwitnienie aż do pierwszych mrozów.

Stanowisko i uprawa

Róża preferuje stanowisko słoneczne, najlepiej rośnie na glebie umiarkowanie wilgotnej, żyznej, o odczynie lekko kwaśnym lub neutralnym. Podlewając róże powinniśmy pamiętać, aby nie kierować strumienia wody na liście, tylko bezpośrednio na glebę wokół rośliny. Mokre liście są bardziej podatne na choroby grzybowe. Cięcie wykonujemy wiosną, po ustąpieniu przymrozków, obcinamy zbyt długie pędy, aby zachować kulisty kształt korony. Nawozimy od maja do lipca stosując nawóz przeznaczony do róż lub nawóz uniwersalny. W przypadku wykrycia choroby lub szkodników stosujemy odpowiedni oprysk. Przed zimą usypujemy wokól korzeni kopczyk o wysokości ok. 20 cm i owijamy koronę agrowłókniną tworząc tzw. kaptur ochronny.

Nazwa łacińskaRosa (Hybrid Tea / Floribunda)
Pokrójkulisty, formowany
Docelowa wysokość180 cm
Docelowa szerokość40-50 cm
Kolor liści/igiełzielony
Barwa kwiatówżółte / jasnożółte
Kwitnienieczerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże żyzne, umiarkowanie wilgotne, odczyn lekko kwaśny lub neutralny
Mrozoodporność-20 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowaniesoliter

Napisz opinię

Produkty powiązane

Szukasz najpiękniejszych róż?

Sprawdź inne odmiany z naszej oferty

Zobacz