Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Glicynia kentacka Blue Moon
  • Glicynia kentacka Blue Moon
  • Glicynia kentacka Blue Moon
  • Glicynia kentacka Blue Moon
  • Glicynia kentacka Blue Moon
  • Glicynia kentacka Blue Moon

Glicynia kentacka Blue Moon

Wisteria macrostachya 'Blue Moon'

  • 60,00 zł

  • Netto: 55,56 zł
  • Cena w punktach: 1500
  • Zaloguj się, aby otrzymać 55 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Bardzo ciekawa, karłowa odmiana glicynii wyselekcjonowana w Stanach Zjednoczonych. Cechuje się kompaktowym pokrojem, dorasta do ok. 5 m wysokości oraz 3 m szerokości. Odmiana Blue Moon jest w pełni mrozoodporna, wytrzymuje spadki temperatur nawet do -40 °C! Do wzrostu wymaga solidnych podpór, wokół których pędy mogą się owijać. Liście drobniejsze niż u innych odmian, pierzastozłożone, obficie pokrywają pędy poza okresem kwitnienia, jesienią przebarwiają się na żółto, na zimę opadają. Efektowne kwiatostany wisterii 'Blue Moon' swoją budową przypominają trochę kwiaty złotokapu. Pojawiają się one w maju-czerwcu na zeszłorocznych pędach i mogą osiągnąć do 15-30 cm długości. Kwiaty przyjemnie pachną. Glicynia powtarza kwitnienie w sierpniu, ale jest ono już słabsze. Kwiaty motylkowe, barwy niebieskawej, zebrane w przewisające kwiatostany, miododajne - przyciągają motyle i inne owady. Odmiana rozmnażana przez szczepienie, pierwszego kwitnienia można się spodziewać po 2-3 latach po posadzeniu.

Pnącze polecane do sadzenia przy różnych podporach, np. altanach, pergolach, drzewach, płotach, itp. Duże okazy tworzą oszałamiający efekt deszczu kwiatów, świetnie nadają się do zakrywania nieestetycznych miejsc, murów, słupów, itp., tworzą również doskonałe siedlisko do budowy gniazd dla małych ptaków.

Stanowisko i uprawa

Glicynia najlepiej kwitnie na stanowiskach słonecznych i osłoniętych (wystawa południowa) oraz glebach średnio żyznych, przepuszczalnych, umiarkowanie wilgotnych o odczynie lekko kwaśnym (zbliżonym do obojętnego). W mroźne zimy jej pąki kwiatowe mogą przemarzać. Należy sadzić w odległości około 30 cm od podpór, na które ma się wspinać. Przez pierwsze lata zaleca się okrywanie podstawy rośliny oraz ściółkowanie ziemi wokół. Przez pierwsze lata wyprowadzamy pień i boczne gałęzie wisterii, a w kolejnych latach przeprowadzamy cięcie najdłuższych pędów do wys. 5-6 pąków, a te słabsze do wys. 2-3 pąków.

 

 

Nazwa łacińskaWisteria macrostachya 'Blue Moon'
Pokrójpnącze
Docelowa wysokośćod 5 do 6 m
Tempo wzrosturoślina szybkorosnąca
Kolor liści/igiełzielone
Barwa kwiatówfioletowe, niebieskawe
Kwitnieniemaj
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowegleba żyzna, wilgotna, odczyn lekko kwaśny lub neutralny
Mrozoodporność-40 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, pnącze na pergole, kraty, ogrodzenia, parki, kompozycje naturalistyczne
Informacje dodatkoweprzyjemnie pachnące kwiaty, miododajna

Napisz opinię

Produkty powiązane