Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Glicynia kwiecista Violacea Plena
Glicynia kwiecista Violacea PlenaGlicynia kwiecista Violacea PlenaGlicynia kwiecista Violacea PlenaGlicynia kwiecista Violacea Plena

Glicynia kwiecista Violacea Plena

Wisteria floribunda 'Violacea Plena'

  • 49,00 zł

  • Netto: 45,37 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 49 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
2-litrowy
Wysokość
60-80 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AWisteria
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Glicynia kwiecista Violacea Plena
wygląd sadzonek w lipcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Rzadko spotykana odmiana o pięknych, pełnych fioletowych, pachnących kwiatach. Kwitnie bardzo obficie w maju. Kwiaty bardzo dekoracyjne zebrane w długie grona (ok. 20 cm).Młode liście są brązowozielone, a jesienią przebarwiają się na złocisty kolor. Rośnie silnie osiągając 6-10 m, rocznie przyrastając na ok. 1-3 m. Pędy lewoskrętne, owijają się wokół podpór. Pnącze polecane do sadzenia przy różnych podporach, np. altanach, pergolach, drzewach, płotach, itp.

Glicynia najlepiej kwitnie na stanowiskach słonecznych i osłoniętych (wystawa południowa) oraz glebach średnio żyznych, przepuszczalnych, umiarkowanie wilgotnych o odczynie lekko kwaśnym (zbliżonym do obojętnego). Roślina w ostre zimy może przemarzać. Należy sadzić w odległości około 30 cm od podpór, na które ma się wspinać. Przez pierwsze lata zaleca się okrywanie podstawy rośliny oraz ściółkowanie ziemi wokół. Cięcie sprzyja obfitemu kwitnieniu. Przez pierwsze lata roślinę należy dobrze podlewać i odpowiednio nawozić.

Nazwa łacińskaWisteria floribunda 'Violacea Plena'
Pokrójpnącze
Docelowa wysokośćod 5 do 10 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełzielone
Barwa kwiatówfioletowe
Kwitnieniemaj
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowegleba przeciętna ogrodowa, umiarkowanie wilgotna, odczyn lekko kwaśny
Mrozoodporność-23 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, pnącze na pergole, kraty
Informacje dodatkowepachnące kwiaty

Napisz opinię

Produkty powiązane