Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Glicynia kwiecista Shiro-noda
Glicynia kwiecista Shiro-nodaGlicynia kwiecista Shiro-nodaGlicynia kwiecista Shiro-nodaGlicynia kwiecista Shiro-nodaGlicynia kwiecista Shiro-noda

Glicynia kwiecista Shiro-noda

Wisteria floribunda 'Shiro-noda'

  • 49,00 zł

  • Netto: 45,37 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 49 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
2-litrowy
Wysokość
60-100 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AWisteria
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Glicynia kwiecista Shiro-noda
wygląd sadzonek w maju
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Odmiana o pięknych, białych, pachnących kwiatach. Kwitnie bardzo obficie w maju. Jest uznawana za najpiękniejszą odmianę o białej barwie kwiatów. Rośnie szybko i dorasta do ok. 6-10m. wysokości, przy 1-3m przyrostach rocznych. Kwiaty lekko pachnące, zebrane w długie, dekoracyjne grona. Młode liście są brązowozielone, póżniej przebarwiają się na kolor zielony. Pędy owijają się wokół podpór. Zaczyna kwitnąć w 3-4 roku po posadzeniu.

Glicynia najlepiej kwitnie na stanowiskach słonecznych i osłoniętych (wystawa południowa) oraz glebach średnio żyznych, przepuszczalnych, umiarkowanie wilgotnych o odczynie lekko kwaśnym (zbliżonym do obojętnego). Roślina w mroźne zimy może przemarzać. Należy sadzić w odległości około 30 cm od podpór, na które ma się wspinać. Przez pierwsze lata zaleca się okrywanie podstawy rośliny oraz ściółkowanie ziemi wokół. Przez pierwsze lata wyprowadzamy pień i boczne gałęzie wisterii, a w kolejnych latach przeprowadzamy cięcie najdłuższych pędów do wys. 5-6 pąków, a te słabsze do wys. 2-3 pąków.

Pnącze polecane do sadzenia przy różnych podporach, np. altanach, pergolach, drzewach, płotach, itp.

Nazwa łacińskaWisteria floribunda 'Shiro-noda'
Pokrójpnącze
Docelowa wysokośćod 5 do 10 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełzielone
Barwa kwiatówbiałe
Kwitnieniemaj
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowegleba przeciętna ogrodowa, umiarkowanie wilgotna, odczyn lekko kwaśny
Mrozoodporność-23 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, pnącze na pergole, kraty
Informacje dodatkowepachnące kwiaty

Napisz opinię

Produkty powiązane