Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Milin amerykański Gabor
Milin amerykański GaborMilin amerykański GaborMilin amerykański GaborMilin amerykański Gabor

Milin amerykański Gabor

Campsis radicans 'Gabor'

  • 34,00 zł

  • Netto: 31,48 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 34 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
2-litrowy
Wysokość
40-80 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ACampsis
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Milin amerykański Gabor
wygląd sadzonek w czerwcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Dekoracyjne, silnie rosnące pnącze o atrakcyjnych kwiatach, odmiana wyselekcjonowna na Węgrzech. Pędy rozrastają się na około 5-10 m długości, wspinając się na podpory za pomocą korzeni czepnych. Rocznie przyrastają około 1-4 m. Kwiaty w kształcie trąbki, gługości około 6-8 cm, barwy ciemnoczerwonej, pojawiają się w lipcu i utrzymują się na krzewie do września. Kwitnienie następuje w 2-3 roku po posadzeniu. Pnącze polecane do sadzenia przy różnych podporach, np. altanach, pergolach, drzewach, płotach, itp. Świetnie sprawdzi się do maskowania mało estetycznych ścian budynków, murów, itp.

Stanowisko i uprawa

Milin amerykański najlepiej kwitnie na stanowiskach słonecznych i osłoniętych (wystawa południowa) oraz glebach średnio żyznych, przepuszczalnych, o odczynie obojętnym. W szczególnie ostre zimy może przemarzać, ale charakteryzuje się dobrą regeneracją. Należy sadzić w odległości około 30 cm od podpór, na które ma się wspinać. Przez pierwsze lata zaleca się okrywanie podstawy rośliny oraz ściółkowanie ziemi wokół. W pierwszym roku na wiosnę przycinamy wszystkie pędy 15 cm nad ziemią, w kolejnych latach przeprowadzamy wiosenne cięcie młodych pędów.

Nazwa łacińskaCampsis radicans 'Gabor'
Pokrójpnącze
Docelowa wysokośćod 5 do 10 m
Tempo wzrostuszybko rosnące pnącze
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówczerwone
Kwitnienielipiec - wrzesień
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, odczyn zbliżony do obojętnego
Mrozoodporność-23 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, parki, zieleń publiczna, pnącze na ogrodzenia, pnącze na pergole, kraty, pnącze na ściany

Napisz opinię

Produkty powiązane