Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Milin amerykański Ursynów
Milin amerykański UrsynówMilin amerykański UrsynówMilin amerykański UrsynówMilin amerykański UrsynówMilin amerykański UrsynówMilin amerykański Ursynów

Milin amerykański Ursynów

Campsis radicans 'Ursynów'

  • 34,00 zł

  • Netto: 31,48 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 35 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
2-litrowy
Wysokość
50-70 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ACampsis
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Milin amerykański Ursynów
wygląd sadzonek w maju
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Dekoracyjne, silnie rosnące pnącze o atrakcyjnych kwiatach, odmiana wyselekcjonowana w Polsce. Osiąga ok. 6-10 metrów wysokości, wspinając się na podpory za pomocą korzeni czepnych. Przyrosty roczne wynoszą ok. 2-4 m. Kwiaty w trąbkowatebarwy ciemnopomarańczowej, pojawiają się w lipcu i utrzymują się na krzewie do września. Kwitnienie następuje w 2-3 roku po posadzeniu.

Milin amerykański najlepiej kwitnie na stanowiskach słonecznych i osłoniętych (wystawa południowa) oraz glebach średnio żyznych, przepuszczalnych, o odczynie obojętnym. W szczególnie ostre zimy może przemarzać, ale charakteryzuje się dobrą regeneracją. Należy sadzić w odległości około 30 cm od podpór, na które ma się wspinać. Przez pierwsze lata zaleca się okrywanie podstawy rośliny oraz ściółkowanie ziemi wokół. W pierwszym roku na wiosnę przycinamy wszystkie pędy 15 cm nad ziemią, w kolejnych latach przeprowadzamy wiosenne cięcie młodych pędów.

Pnącze polecane do sadzenia przy różnych podporach, np. altanach, pergolach, drzewach, płotach, itp. Świetnie sprawdzi się do maskowania mało estetycznych ścian budynków, murów, itp.

Nazwa łacińskaCampsis radicans 'Ursynów'
Pokrójpnącze
Docelowa wysokośćod 5 do 10 m
Tempo wzrostuszybko rosnące pnącze
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówpomarańczowe
Kwitnienielipiec, sierpień, wrzesień
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, odczyn zbliżony do obojętnego
Mrozoodporność-23 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, parki, zieleń publiczna, pnącze na ogrodzenia, pnącze na pergole, kraty, pnącze na ściany

Napisz opinię

Produkty powiązane