Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Kielisznik bluszczowaty Flore Pleno
Kielisznik bluszczowaty Flore PlenoKielisznik bluszczowaty Flore Pleno

Kielisznik bluszczowaty Flore Pleno

Calystegia hederacea 'Flore Pleno'

  • Dostępność: niedostępny
  • 35,00 zł

  • Netto: 32,41 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 35 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
2-litrowy
Wysokość
15-60 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ACalystegia
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Kielisznik bluszczowaty Flore Pleno
wygląd sadzonek w maju
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Wieloletnie pnącze bylinowe z rodziny powojowatych (Convolvulaceae) o kompaktowych wymiarach, naturalnie występuje w Korei, Japonii i Mandżurii. Wytwarza długie pędy, którymi owija się wokół podpór, osiąga wysokość ok. 2-3 m. Liście zielone, delikatnie owłosione, jesienią przebarwiają się na żółto, na zimę opadają. Główną ozdobą rośliny są pełne kwiaty barwy różowej, o średnicy ok 4 cm, w kształcie pomponów, pojawiające się od lipca do września. Roślina znajduje zastosowanie jako pnącze na pergole, siatki, ogrodzenia, do dekoracji balustrad, altan, a także jako roślina okrywowa. Może wspinać się po naturalnych podporach, po krzewach, pniach drzew, itp. Na zimę wszystkie pędy zamierają. Wczesną wiosną świeże pędy wyrastają z korzeni, a pozostałości starszych pędów należy nisko przyciąć. W okresie wiosennym roślina wysyłana jest bez części nadziemnej.

Kielisznik bluszczowaty najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym i ciepłym (wystawa południowa, zachodnia i wschodnia). Wymaga gleby żyznej, próchnicznej i przepuszczalnej. Nie lubi gleb podmokłych. W trakcie kwitnienia warto usuwać przekwitnięte kwiatostany, aby wydłużyć okres kwitnienia. Ważnym zabiegiem pielęgnacyjnym jest przycinanie - roślina wymaga silnego cięcia, przemarznięte pędy wycinamy wiosną tuż przy ziemi.

Nazwa łacińskaCalystegia hederacea 'Flore Pleno'
Pokrójpnącze
Docelowa wysokośćod 2 do 3 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełzielone
Barwa kwiatówróżowe
Kwitnienielipiec, sierpień, wrzesień
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowegleba próchniczna, wilgotna, odczyn lekko kwaśny
Mrozoodporność-23 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, pnącze na pergole, kraty

Napisz opinię