Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Nowy Kielisznik bluszczowaty Flore Pleno

Kielisznik bluszczowaty Flore Pleno

Calystegia hederacea 'Flore Pleno'

  • 23,00 zł

  • Netto: 21,30 zł
  • Cena w punktach: 575
  • Zaloguj się, aby otrzymać 21 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Przedsprzedaż

Produkt w przedsprzedaży, wysyłka realizowana od: 2022-04-04.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

ukorzenione sadzonki

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Wieloletnie pnącze bylinowe z rodziny powojowatych (Convolvulaceae) o kompaktowych wymiarach, naturalnie występuje w Korei, Japonii i Mandżurii. Wytwarza długie pędy, którymi owija się wokół podpór, osiąga wysokość ok. 2-3 m. Liście zielone, delikatnie owłosione, jesienią przebarwiają się na żółto, na zimę opadają. Główną ozdobą rośliny są pełne kwiaty barwy różowej, o średnicy ok 4 cm, w kształcie pomponów, pojawiające się od lipca do września. Roślina znajduje zastosowanie jako pnącze na pergole, siatki, ogrodzenia, do dekoracji balustrad, altan, a także jako roślina okrywowa. Może wspinać się po naturalnych podporach, po krzewach, pniach drzew, itp.

Kielisznik bluszczowaty najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym i ciepłym (wystawa południowa, zachdnia i wschodnia). Wymaga gleby żyznej, próchnicznej i przepuszczalnej. Nie lubi gleb podmokłych. W trakcie kwitnienia warto usuwać przekwitnięte kwiatostany, aby wydłużyć okres kwitnienia. Ważnym zabiegiem pielęgnacyjnym jest przycinanie - roślina wymaga silnego cięcia, przemarznięte pędy wycinamy wiosną tuż przy ziemi.

Nazwa łacińska Calystegia hederacea 'Flore Pleno'
Pokrój pnącze
Docelowa wysokość od 2 do 3 m
Tempo wzrostu wzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igieł zielone
Barwa kwiatów różowe
Kwitnienie lipiec, sierpień, wrzesień
Stanowisko słoneczne
Wymagania glebowe gleba próchniczna, wilgotna, odczyn lekko kwaśny
Mrozoodporność -23 °C
Zimozieloność nie
Zastosowanie ogrody przydomowe, pnącze na pergole, kraty

Napisz opinię

Produkty powiązane

Mogą Ci się przydać

Krzewy ozdobne i owocowe

Sadzonki krzewów ozdobnych, owocowych, sadzonki borówki, krzewy na żywopłot, hortensje bukietowe, berberysy, tuje na szpalery, jałowce płożące to tylko część asortymentu.

Zobacz więcej

Nawozy wieloskładnikowe

Nawozy mineralne w formie posypowej lub płynnej do każdego rodzaju roślin ozdobnych, owocowych oraz warzyw. Nawozy BIO organiczne na bazie obornika kurzego i bydlęcego.

Zobacz więcej

Podłoża do roślin

Specjalistyczne oraz uniwersalne podłoża ogrodnicze, czyli tzw. ziemia ogrodowa to ważny element uprawy roślin. Odpowiednie podłoże zapewnia optymalne warunki do rozwoju roślin.

Zobacz więcej

Trawnik z nasion

Mieszanki najlepszych gatunków traw ozdobnych, charakteryzujące się niezwykłymi walorami estetycznymi. Sprawdź nasze nowości: trawnik regeneracyjny, GREEN SPRINTER, trawnik KWIATOWY i wiele innych.

Zobacz więcej

Podlewanie ogrodu

Na sucho nic nie urośnie! Sprawdź szeroką ofertę narzędzi do nawadniania ogrodu. Węże, zraszacze, armatura wodna, zestawy do podlewania, konewki w różnych wariantach kolorystycznych.

Zobacz więcej

Agrowłókniny, agrotkaniny

Wytrzymałe i przepuszczalne tkaniny, mające wiele zastosowań w ogrodzie. Mogą służyć zarówno do ściółkowania, jak i do ochrony krzewów oraz upraw warzywnych przed śniegiem, mrozem, słońcem.

Zobacz więcej

Donice ozdobne

Doniczki ozdobne do wykorzystania w domu, ogrodzie, tarasach i balkonach. Wykonane z tworzyw sztucznych i naturalnych, dostępne w wielu różnych rozmiarach i stylach.

Zobacz więcej

Narzędzia i sprzęt do ogrodu

Szpadle, łopaty, grabki, widły, kosze na liście, rękawice ochronne, taczki, konewki, wiaderka, siekiery, sekatory, opryskiwacze, odzież ochronna. Poznaj ofertę wysokiej jakości narzędzi do ogrodu.

Zobacz więcej

Nasiona kwiatów i warzyw

Certyfikowane nasiona warzyw, kwiatów, ziół, nasiona rośliny egzotycznych, nasiona na kiełki, mieszanki kwiatów, mieszanki roślin miododajnych, doniczki do rozsad oraz akcesoria do wysiewu.

Zobacz więcej