Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Glicynia amerykańska Longwood Purple
Glicynia amerykańska Longwood PurpleGlicynia amerykańska Longwood PurpleGlicynia amerykańska Longwood PurpleGlicynia amerykańska Longwood PurpleGlicynia amerykańska Longwood Purple

Glicynia amerykańska Longwood Purple

Wisteria frutescens 'Longwood Purple'

  • 49,00 zł

  • Netto: 45,37 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 49 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
2-litrowy
Wysokość
50-100 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AWisteria
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Glicynia amerykańska Longwood Purple
wygląd sadzonek w maju
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Mrozoodporna, amerykańska odmiana glicynii o fioletowych kwiatostanach osiągających ok 10-20 cm długości. Kwitnienie rozpoczyna się nieco później niż w przypadku glicyni azjatyckich. Glicynia 'Longwood Purple' kwitnie obficie na przełomie maja i czerwca, a następnie powtarza kwitnienie (nieco słabsze niż wiosenne) w drugiej połowie lata. Rośnie silnie osiągając 6-10m, rocznie przyrastając na ok. 1-3 m. Liście przebarwiają się jesienią na złocisty kolor Pędy owijają się wokół podpór. Pnącze polecane do sadzenia przy różnych podporach, np. altanach, pergolach, drzewach, płotach, itp.

Glicynia najlepiej kwitnie na stanowiskach słonecznych i osłoniętych (wystawa południowa) oraz glebach średnio żyznych, przepuszczalnych, umiarkowanie wilgotnych o odczynie lekko kwaśnym (zbliżonym do obojętnego). Roślina w mroźne zimy może przemarzać. Należy sadzić w odległości około 30 cm od podpór, na które ma się wspinać. Przez pierwsze lata zaleca się okrywanie podstawy rośliny oraz ściółkowanie ziemi wokół. Przez pierwsze lata wyprowadzamy pień i boczne gałęzie wisterii, a w kolejnych latach przeprowadzamy cięcie najdłuższych pędów do wys. 5-6 pąków, a te słabsze do wys. 2-3 pąków.

Nazwa łacińskaWisteria frutescens 'Longwood Purple'
Pokrójpnącze
Docelowa wysokośćod 5 do 10 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełzielone
Barwa kwiatówfioletowe
Kwitnieniemaj, czerwiec
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowegleba przeciętna ogrodowa, umiarkowanie wilgotna, odczyn lekko kwaśny
Mrozoodporność-30 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, pnącze na pergole, kraty
Informacje dodatkowepachnące kwiaty

Napisz opinię

Produkty powiązane