Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Winobluszcz trójklapowy Veitchii
Winobluszcz trójklapowy VeitchiiWinobluszcz trójklapowy VeitchiiWinobluszcz trójklapowy VeitchiiWinobluszcz trójklapowy Veitchii

Winobluszcz trójklapowy Veitchii

Parthenocissus tricuspidata 'Veitchii'

  • Dostępność: niedostępny
  • 37,00 zł

  • Netto: 34,26 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 37 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
2 lata
Pojemnik
2-litrowy
Wysokość
30-60 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AParthenocissus
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Winobluszcz trójklapowy Veitchii
wygląd sadzonek w maju
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Popularna odmiana winobluszczu trójklapowego, pnącze pochodzące z Azji, wspinające się na pionowe ściany i inne podpory za pomocą wąsów czepnych. Roślina wytwarza specjalne "przyssawki", dzięki którym może wspinać się nawet po gładkich powierzchniach, po których inne pnącza nie miałyby szans wchodzić. Roczny przytrost wynosi około 1-2 m, pojedyncze pędy osiągają długość nawet do 20 m.

Odmiana urzeka swoimi dużymi, trójklapowymi liśćmi. Są one żywozielone, błyszczące, dachówkowato zachodzące na siebie. Tworzą zwartą, zieloną ścianę i wyglądają efektownie przez cały rok. Jesienią liście zmieniają barwę na intensywnie czerwono-pomarańczową. Ich niezwykłą zaletą jest fakt, iż mogą pełnić one rolę ochronną - osłaniają ściany budynków przed deszczem, słońcem i wiatrem.

Winobluszcz wytwarza w czerwcu niepozornem kwiaty, ukryte pod liśćmi. Poźniej pojawiają się fioletowe owoce z woskowym nalotem, około 0,5 cm średnicy, na czerwonych szypułkach. Są słabo widoczne pośród liście, jednak późną jesienią, kiedy liście opadną, można je podziwiać w pełni. Są wtedy ozdobą rośliny przez zimę, dopóki nie wyjedzą ich ptaki. Są przysmakiem dla jemiołuszek, kosów oraz kwiczołów.

Winobluszcz nie ma dużych wymagać uprawowych. Rośnie na większości uprawnych gleb ogrodowych, preferuje stanowiska osłonięte przed wiatrem, słoneczne (może rosnąć również w półcieniu, jednak im większa ilośc słońca, tym lepsze wybarwienie liście jesienią). W pierwszych dwóch latach po posadzeniu warto pomóc roślinie przetrwać zimę przykrywając ją agrowłókniną, gałązkami świerkowymi lub słomianą matą. Starsze okazy nie wymagają już okrywania, są bardziej odporne na mróz.

Odmiana polecana do maskowania brzydkich ścian budynków, płotów garaży, itp. Może również stworzyć ciekawy efekt oplatając pnie drzew lub słupów. Równie atrakcyjnie wygląda posadzona przy altanach, pergolach, a także płożąca się po ziemi, jako zamiennik trawnika.

Nazwa łacińskaParthenocissus tricuspidata 'Veitchii'
Pokrójpnącze
Docelowa wysokośćod 15 do 20 m
Kolor liści/igiełzielone, czerwone, brunatne
Wymagania gleboweroślina tolerancyjna
Mrozoodporność-23 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieroślina okrywowa, pnącze na mury i pergole, ogrody przydomowe, parki
Informacje dodatkoweładne jesienne wybarwienie

Napisz opinię