Zamówienia telefoniczne oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Sezon zimowy 2018/2019

Drodzy Klienci,

Dzień 3 grudnia jest ostatnim dniem wysyłki roślin w tym sezonie. Wszystkie zamówienia na rośliny zamówione po 3 grudnia będą realizowane wiosną 2019 roku.  Dokładna data wznowienia wysyłki roślin (marzec 2019) będzie zależna od wiosennych warunków pogodowych.

Pozostałe produkty z naszego sklepu są wysyłane na bieżąco.

Winobluszcz trójklapowy Veitchii

http://www.flower-garden.pl/szkolka-roslin-koblanscy produkt polski

  • 14,99 zł  brutto

  • Netto: 13,88 zł

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt, który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania ilości sadzonek w naszej szkółce. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki:
3 lata
Doniczka:
2-litrowa
Wysokość:
50 cm
winobluszcz veitchii
zdjęcie wykonane w sierpniu

Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

ukorzenione sadzonki

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Popularna odmiana winobluszczu trójklapowego, pnącze pochodzące z Azji, wspinające się na pionowe ściany i inne podpory za pomocą wąsów czepnych. Roślina wytwarza specjalne "przyssawki", dzięki którym może wspinać się nawet po gładkich powierzchniach, po których inne pnącza nie miałyby szans wchodzić. Roczny przytrost wynosi około 1-2 m, pojedyncze pędy osiągają długość nawet do 20 m.

Odmiana urzeka swoimi dużymi, trójklapowymi liśćmi. Są one żywozielone, błyszczące, dachówkowato zachodzące na siebie. Tworzą zwartą, zieloną ścianę i wyglądają efektownie przez cały rok. Jesienią liście zmieniają barwę na intensywnie czerwono-pomarańczową. Ich niezwykłą zaletą jest fakt, iż mogą pełnić one rolę ochronną - osłaniają ściany budynków przed deszczem, słońcem i wiatrem.

Winobluszcz wytwarza w czerwcu niepozornem kwiaty, ukryte pod liśćmi. Poźniej pojawiają się fioletowe owoce z woskowym nalotem, około 0,5 cm średnicy, na czerwonych szypułkach. Są słabo widoczne pośród liście, jednak późną jesienią, kiedy liście opadną, można je podziwiać w pełni. Są wtedy ozdobą rośliny przez zimę, dopóki nie wyjedzą ich ptaki. Są przysmakiem dla jemiołuszek, kosów oraz kwiczołów.

Winobluszcz nie ma dużych wymagać uprawowych. Rośnie na większości uprawnych gleb ogrodowych, preferuje stanowiska osłonięte przed wiatrem, słoneczne (może rosnąć również w półcieniu, jednak im większa ilośc słońca, tym lepsze wybarwienie liście jesienią). W pierwszych dwóch latach po posadzeniu warto pomóc roślinie przetrwać zimę przykrywając ją agrowłókniną, gałązkami świerkowymi lub słomianą matą. Starsze okazy nie wymagają już okrywania, są bardziej odporne na mróz.

Odmiana polecana do maskowania brzydkich ścian budynków, płotów garaży, itp. Może również stworzyć ciekawy efekt oplatając pnie drzew lub słupów. Równie atrakcyjnie wygląda posadzona przy altanach, pergolach, a także płożąca się po ziemi, jako zamiennik trawnika.

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest dopuszczony!
    Zła           Dobra
Captcha

Mogą Ci się przydać

Krzewy ozdobne i owocowe

Sadzonki krzewów ozdobnych, owocowych, sadzonki borówki, krzewy na żywopłot, hortensje bukietowe, berberysy, tuje na szpalery, jałowce płożące to tylko część asortymentu.

Zobacz więcej

Nawozy wieloskładnikowe

Nawozy mineralne w formie posypowej lub płynnej do każdego rodzaju roślin ozdobnych, owocowych oraz warzyw. Nawozy BIO organiczne na bazie obornika kurzego i bydlęcego.

Zobacz więcej

Podłoża do roślin

Specjalistyczne podłoża ogrodnicze, czyli tzw. ziemia ogrodowa to ważny element uprawy roślin. Odpowiednie podłoże zapewnia optymalne warunki do rozwoju roślin. W ofercie podłoża zarówno podłoża specjalistyczne jak i uniwersalne.

Zobacz więcej

Trawnik z nasion

Mieszanki najlepszych gatunków traw ozdobnych, charakteryzujące się niezwykłymi walorami estetycznymi. Sprawdź nasze nowości: trawnik regeneracyjny, GREEN SPRINTER, trawnik KWIATOWY i wiele innych.

Zobacz więcej

Podlewanie ogrodu

Na sucho nic nie urośnie! Sprawdź szeroką ofertę narzędzi do nawadniania ogrodu. Węże, zraszacze, armatura wodna, zestawy do podlewania, konewki w różnych wariantach kolorystycznych.

Zobacz więcej

Agrowłókniny, agrotkaniny

Wytrzymałe i przepuszczalne tkaniny, mające wiele zastosowań w ogrodzie. Mogą służyć zarówno do ściółkowania, jak i do ochrony krzewów oraz upraw warzywnych przed śniegiem, mrozem, słońcem.

Zobacz więcej

Donice ozdobne

Doniczki ozdobne do wykorzystania w domu, ogrodzie, tarasach i balkonach. Wykonane z tworzyw sztucznych i naturalnych, dostępne w wielu różnych rozmiarach i stylach.

Zobacz więcej

Narzędzia i sprzęt do ogrodu

Szpadle, łopaty, grabki, widły, kosze na liście, rękawice ochronne, taczki, konewki, wiaderka, siekiery, sekatory. Poznaj ofertę wysokiej jakości narzędzi do ogrodu.

Zobacz więcej