Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Hortensja bukietowa VANILLE-FRAISE® Renhy PBR
Hortensja bukietowa VANILLE-FRAISE® Renhy PBRHortensja bukietowa VANILLE-FRAISE® Renhy PBRHortensja bukietowa VANILLE-FRAISE® Renhy PBRHortensja bukietowa VANILLE-FRAISE® Renhy PBR

Hortensja bukietowa VANILLE-FRAISE® Renhy PBR

Hydrangea paniculata VANILLE-FRAISE 'Renhy' PBR

  • 55,00 zł

  • Netto: 50,93 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 55 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
4 lata
Pojemnik
5-litrowy
Wysokość
50-100 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AHydrangea
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Hortensja bukietowa VANILLE-FRAISE® Renhy PBR
wygląd sadzonek w lipcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Waniliowo-truskawkowa odmiana hortensji bukietowej, która zachwyca kolorem swoich kwiatów i kwitnie bardzo obficie – nadaje się dzięki temu do centralnych punktów ogrodu, gdzie będzie można zachwycać się jej wyglądem!

Krzew dorasta do około 2 m wysokości i 1,5 m szerokości. Pędy sztywne, o efektownym czerwonym kolorze, co stanowi dodatkową ozdobę. Na końcach pędów znajdują się kwiaty, skupione w duże, wiechowate kwiatostany (nawet 30 cm długości). Kolor kwiatów na początku biały, z czasem przechodzi w intensywnie różowy, aż do czerwonego. Kwitnienie rozpoczyna się w sierpniu, a kończy w październiku.

Hortensja bukietowa kwitnie na jednorocznych pędach, przez co nie jest narażona na uszkodzenia pąków kwiatowych podczas wiosennych przymrozków. Dzięki temu kwitnie niezawodnie każdego roku. Aby zakwitła, każdy zeszłoroczny pęd należy przyciąć (o 1/3 bądź ½ długości, wedle uznania) wczesną wiosną. Przycinanie pobudza roślinę do wzrostu i rozkrzewiania, a także sprzyja tworzeniu większych kwiatów i gwarantuje obfite kwitnienie.

Hortensja bukietowa to krzew o bardzo dużej wytrzymałości na mróz (w naszym klimacie praktycznie nie przemarza, może być sadzony na terenie całego kraju), odporny na zanieczyszczenia powietrza (świetnie radzi sobie w warunkach miejskich). Nie jest wybredny względem podłoża, zadowala się nawet przeciętną glebą, nie choruje i nie jest atakowany przez szkodniki. Preferuje stanowisko słoneczne, ale może rosnąć równiez w półcieniu.

Nazwa łacińskaHydrangea paniculata VANILLE-FRAISE 'Renhy' PBR
Pokrójkrzaczasty rozłożysty
Docelowa wysokośćod 1 do 2 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówbiałe, czerwone, różowe
Kwitnienielipiec, sierpień, wrzesień, październik
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowegleba przeciętna ogrodowa, umiarkowanie wilgotna, odczyn lekko kwaśny
Mrozoodporność-30 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, parki, ogrody orientalne, kompozycje naturalistyczne (parki i ogrody), suche bukiety, w grupach
Informacje dodatkoweBrązowy medal targów Plantarium 2006. Pierwsze miejsce na wystawie Salon du Vegetal 2007 (Francja).

Napisz opinię

Produkty powiązane

Przeczytaj na blogu

Jak pielęgnować hortensje - Poradnik

Hortensje to grupa roślin obejmująca ponad 20 gatunków, jednak tylko kilka z nich nadaje się do uprawy w naszych warunkach klimatycznych. Należą do nich: hortensja bukietowa syn. wiechowata (hydrangea paniculata), hortensja dębolistna (hydrangea quercifolia), hortensja krzewiasta syn. drzewiasta (hydrangea arborescens), hortensja ogrodowa syn. wielkolistna (hydrangea macrophylla), hortensja piłkowana (hydrangea serrata), hortensja pnąca...

Czytaj więcej