0
Sprawdź!

Hortensja bukietowa 'Vanille-Fraise'

  • Dostępność: 84 sztuk
  • Doniczka: 3-litrowa
  • Wiek: 3 lata
  • Wysokość: 40 cm

  • 22,00 złhortensja bukietowa sadzonki vanille fraise renhy cena

Waniliowo-truskawkowa odmiana hortensji bukietowej, która zachwyca kolorem swoich kwiatów i kwitnie bardzo obficie – nadaje się dzięki temu do centralnych punktów ogrodu, gdzie będzie można zachwycać się jej wyglądem!

Krzew dorasta do około 2 m wysokości i 1,5 m szerokości. Pędy sztywne, o efektownym czerwonym kolorze, co stanowi dodatkową ozdobę. Na końcach pędów znajdują się kwiaty, skupione w duże, wiechowate kwiatostany (nawet 30 cm długości). Kolor kwiatów na początku biały, z czasem przechodzi w intensywnie różowy, aż do czerwonego. Kwitnienie rozpoczyna się w sierpniu, a kończy w październiku.

Hortensja bukietowa kwitnie na jednorocznych pędach, przez co nie jest narażona na uszkodzenia pąków kwiatowych podczas wiosennych przymrozków. Dzięki temu kwitnie niezawodnie każdego roku. Aby zakwitła, każdy zeszłoroczny pęd należy przyciąć (o 1/3 bądź ½ długości, wedle uznania) wczesną wiosną. Przycinanie pobudza roślinę do wzrostu i rozkrzewiania, a także sprzyja tworzeniu większych kwiatów i gwarantuje obfite kwitnienie.

Hortensja bukietowa to krzew o bardzo dużej wytrzymałości na mróz (w naszym klimacie praktycznie nie przemarza, może być sadzony na terenie całego kraju), odporny na zanieczyszczenia powietrza (świetnie radzi sobie w warunkach miejskich). Nie jest wybredny względem podłoża, zadowala się nawet przeciętną glebą, nie choruje i nie jest atakowany przez szkodniki. Preferuje stanowisko słoneczne, ale może rosnąć równiez w półcieniu.

Aby uzyskać cenne informacje na temat wymagań, sposobu sadzenia oraz pielęgnacji hortensji, odwiedź nasz blog pod adresem:

 

www.flower-garden.pl/uprawa-hortensji

odmiany hortensji bukietowych

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest dopuszczony!
    Zła           Dobra

Produkty powiązane