Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Hortensja bukietowa Silver Dollar
Hortensja bukietowa Silver DollarHortensja bukietowa Silver DollarHortensja bukietowa Silver DollarHortensja bukietowa Silver DollarHortensja bukietowa Silver Dollar

Hortensja bukietowa Silver Dollar

Hydrangea paniculata 'Silver Dollar'

  • Dostępność: niedostępny
  • 60,00 zł

  • Netto: 55,56 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 60 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
4 lata
Pojemnik
7,5-litrowy
Wysokość
30-60 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AHydrangea
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Hortensja bukietowa Silver Dollar
wygląd sadzonek w lipcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Dekoracyjny krzew o sztywnych, wyprostowanych pędach, skierowanych do góry (nie uginają się pod ciężarem kwiatów). Dorasta do około 1,5 m wysokości i podobnej szerokości. Kwiatostany bardzo ładne, składające się wyłącznie z czteropłatkowych kwiatów płonnych, o długości nawet 30 cm. Barwa na początku zielonkawa, później przez długi czas biało-kremowa, a podczas przekwitania delikatnie różowieje. Kwitnienie jest bardzo obfite, zaczyna się w lipcu i trwa aż do października. Kwiaty można zasuszać i wykorzystywać jako bukiety.

Stanowisko i uprawa

Hortensja bukietowa kwitnie na jednorocznych pędach, przez co nie jest narażona na uszkodzenia pąków kwiatowych podczas wiosennych przymrozków. Dzięki temu kwitnie niezawodnie każdego roku. Wczesną wiosną każdy zeszłoroczny pęd należy przyciąć (o 1/3 bądź ½ długości, wedle uznania). Przycinanie pobudza roślinę do wzrostu i rozkrzewiania, a także sprzyja tworzeniu większych kwiatów i gwarantuje obfite kwitnienie.

Hortensja bukietowa to krzew o bardzo dużej wytrzymałości na mróz (w naszym klimacie praktycznie nie przemarza, może być sadzony na terenie całego kraju), odporny na zanieczyszczenia powietrza (świetnie radzi sobie w warunkach miejskich). Nie jest wybredny względem podłoża, zadowala się nawet przeciętną glebą, nie choruje i nie jest atakowany przez szkodniki. Preferuje stanowisko słoneczne, ale może rosnąć również w półcieniu.

Nazwa łacińskaHydrangea paniculata 'Silver Dollar'
Pokrójkrzaczasty wyprostowany
Docelowa wysokośćod 1 m do 2 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówkremowe, białe
Kwitnienielipiec, sierpień, wrzesień
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowegleba przeciętna ogrodowa, umiarkowanie wilgotna, odczyn lekko kwaśny
Mrozoodporność-26 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, parki, zieleń publiczna, rabaty, pojemniki, kwiaty cięte, suche bukiety, w grupach

Napisz opinię

Przeczytaj na blogu

Jak pielęgnować hortensje - Poradnik

Hortensje to grupa roślin obejmująca ponad 20 gatunków, jednak tylko kilka z nich nadaje się do uprawy w naszych warunkach klimatycznych. Należą do nich: hortensja bukietowa syn. wiechowata (hydrangea paniculata), hortensja dębolistna (hydrangea quercifolia), hortensja krzewiasta syn. drzewiasta (hydrangea arborescens), hortensja ogrodowa syn. wielkolistna (hydrangea macrophylla), hortensja piłkowana (hydrangea serrata), hortensja pnąca...

Czytaj więcej