Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Rozplenica japońska Moudry
Rozplenica japońska MoudryRozplenica japońska MoudryRozplenica japońska MoudryRozplenica japońska Moudry

Rozplenica japońska Moudry

Pennisetum alopecuroides 'Moudry'

 • Promocja:

  17,99 zł

  Stara cena:

  22,00 zł

  Oszczędzasz:

  18%

 • Netto: 16,66 zł
 • Zaloguj się, aby otrzymać 22 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
2-litrowy
Wysokość
40-60 cm

Paszport roślin /
Plant passport

APennisetum
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Rozplenica japońska Moudry
wygląd sadzonek we wrześniu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Bardzo efektowna trawa ozdobna osiągająca ok. 60-75 cm wysokości. Liście ciemnozielone, wąskie, lekko przewieszające się. Jesienią zmieniają barwę na żółtą, a następnie na beżową. Kwiatostany pojawiają się w drugiej połowie lata – od sierpnia aż do końca okresu wegetacyjnego. Kolor kwiatów jest wyjątkowy, bo ciemnopurpurowy. W miarę dojrzewania kwiatostanu przybiera on barwę brązową. Kwitnienie jest długie i efektowne. Polecana  jest do ogrodów przydomowych, skalnych, orientalnych, a także na wrzosowiska i małe rabaty. Do sadzenia pojedynczo lub w grupach. Świetnie sprawdza się w uprawie w pojemnikach do ozdoby tarasu, czy balkonu. Nadaje się na kwiaty cięte i suche bukiety.

Stanowisko i uprawa

Preferuje gleby żyzne, umiarkowanie wilgotne. Najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych lub lekko zacienionych, osłoniętych od silnego wiatru. Młode rośliny warto zabezpieczyć przed mrozem białą agrowłókniną. W przypadku uprawy w donicy należy zapewnić odpowiednią ilość wody i nie dopuścić do przesuszenia bryły korzeniowej.

Nazwa łacińskaPennisetum alopecuroides 'Moudry'
Pokrójtrawa, kępiasty
Docelowa wysokośćod 0,5 do 1 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówpurpurowe
Kwitnieniesierpień, wrzesień
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, odczyn zbliżony do obojętnego, roślina tolerancyjna
Mrozoodporność-15 °C
Zastosowanieogródki przydomowe, rabaty, skalniaki, roślina okrywowa, nasadzenia grupowe, kompozycje naturalistyczne, uprawa w pojemniku, kwiatostany na suche bukiety

Napisz opinię

Produkty powiązane