Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Trzęślica modra Variegata
  • Trzęślica modra Variegata
  • Trzęślica modra Variegata
  • Trzęślica modra Variegata
  • Trzęślica modra Variegata
  • Trzęślica modra Variegata

Trzęślica modra Variegata

Molinia caerulea 'Variegata'

  • 17,00 zł

  • Netto: 15,74 zł
  • Cena w punktach: 425
  • Zaloguj się, aby otrzymać 15 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Bardzo ciekawa trawa ozdobna tworząca zwarte, gęste kępy. Dorasta do 20-30 cm wysokości (ok, 50 cm podczas kwitnienia). Główną ozdobą rośliny są jej dwubarwne, zielono-kremowe liście stopniowo zwężające się ku wierzchołkowi. Liście pozostają ozdobą do późnej jesieni. Kwiatostany pojawiają się z początkiem lata. Kłoski i pylniki są purpurowofioletowe. Po kwitnieniu kwiatostany można zostawić lub wyciąć.

 Wymaga gleby wilgotnej ale niezbyt żyznej, o kwaśnym odczynie. Trzęślica 'Variegata' jest odporna na mróz i nadaje się do sadzenia na słonecznych i półcienistych rabatach w dużych grupach (na 1m2 zaleca się sadzenie 9 roślin). Ładnie prezentuje się także sadzona pojedynczo wśród bylin, może być uprawiana w pojemnikach.

Nazwa łacińskaMolinia caerulea 'Variegata'
Pokrójkępiasty
Docelowa wysokość20-30 cm
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełzielono-kremowe
Kwitnienieczerwiec, lipiec
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowegleba próchniczna, umiarkowanie wilgotna, kwaśna
Mrozoodporność-20 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, parki, roślina okrywowa, ogrody skalne, ogrody wrzosowiskowe, ogrody wodne i bagienne, kompozycje naturalistyczne (parki i ogrody), rabaty, pojemniki, w grupach

Napisz opinię

Produkty powiązane