Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Miskant chiński Morning Light
Miskant chiński Morning LightMiskant chiński Morning LightMiskant chiński Morning LightMiskant chiński Morning LightMiskant chiński Morning LightMiskant chiński Morning LightMiskant chiński Morning Light

Miskant chiński Morning Light

Miscanthus sinensis 'Morning Light'

  • 22,00 zł

  • Netto: 20,37 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 16 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
2-litrowy
Wysokość
20-30 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AMiscanthus
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Miskant chiński Morning Light
wygląd sadzonek w sierpniu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Bardzo ciekawa wieloletnia, bylinowa trawa ozdobna o zwartym, kępiastym pokroju. Dorasta do około 2 m wysokości i 1 m szerokości. Liście są jasnozielone z szerokim, białym pasem biegnącym w środku blaszki i wąskimi kremowymi obrzeżeniami. Dodatkową ozdobą są rozwijające się na szczytach liści czerwonawe kwiatostany, które pięknie kontrastują z jasnymi liśćmi.

Miskant preferuje gleby żyzne, stale wilgotne. Najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych lub lekko zacienionych. Zimuje w gruncie, jednak młode rośliny warto zabezpieczyć przed mrozem związując liście i okrywając białą agrowłókniną. Wiosną trawę nisko ścinamy.

Odmiana polecana do sadzenia pojedynczo i w grupach (2-3 sztuki) w ogrodach przydomowych, ogrodach w stylu orientalnym, na rabatach, skalniakach, w pobliżu zbiorników wodnych (stawy, oczka wodne). Nadaje się również do uprawy w donicy. Kwiaty można wykorzystywac w kompozycjach florystycznych. Gęstość sadzenia na: 2-3 sztuki / m.

Nazwa łacińskaMiscanthus sinensis 'Morning Light'
Pokrójtrawa, kępiasty
Docelowa wysokość2 m
Docelowa szerokość1 m
Tempo wzrosturoślina szybko rosnąca
Kolor liści/igiełsrebrzystozielone, wielobarwne, pstre
Barwa kwiatówczerwone
Kwitnieniesierpień, wrzesień
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, odczyn zbliżony do obojętnego
Mrozoodporność-24 °C

Napisz opinię

Produkty powiązane