Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Proso rózgowate Heavy Metal
Proso rózgowate Heavy MetalProso rózgowate Heavy MetalProso rózgowate Heavy MetalProso rózgowate Heavy Metal

Proso rózgowate Heavy Metal

Panicum virgatum 'Heavy Metal'

  • Dostępność: niedostępny
  • 20,00 zł

  • Netto: 18,52 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 20 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
2-litrowy
Wysokość
50-100 cm

Paszport roślin /
Plant passport

APanicum
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Proso rózgowate Heavy Metal
wygląd sadzonek we wrześniu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Bardzo ciekawa, ozdobna trawa o sztywnych, wyprostowanych pędach. Tworzy zwarte, gęste kępy dorastające do 1,2 m podczas kwitnienia. Nie rozrasta się szeroko, ponieważ podziemne kłącza są bardzo krótkie. Liście płaskie, wąskie, sztywne, długości 20-30 cm, szerokości 5-8 mm, metalicznie jasnoniebieskawe za sprawą woskowego nalotu. Jesienią liście zmieniają kolor na intensywnie żółty. Wiechy rozgałęzione, początkowo gęste, później stają się luźniejsze, brązowawe. Kwitnie od VII do VIII, a kwiatostany pozostają dekoracyjne aż do zimy.

Preferuje gleby żyzne, umiarkowanie wilgotne. Najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych osłoniętych od silnego wiatru. Jest odporne na choroby i szkodniki. Jest dostatecznie mrozoodporne jednak młode rośliny warto zabezpieczyć przed mrozem białą agrowłókniną. 

Proso poleca się do ogrodów przydomowych, skalnych, orientalnych, a także na wrzosowiska i małe rabaty. Do sadzenia pojedynczo lub w grupach. Świetnie sprawdzają się w uprawie w pojemnikach do ozdoby tarasu, czy balkonu (należy wtedy zapewnić odpowiednią ilość wody i nie dopuścić do przesuszenia bryły korzeniowej).

Nazwa łacińskaPanicum virgatum 'Heavy Metal'
Pokrójtrawa, kępiasty
Docelowa wysokość100-120 cm
Tempo wzrosturoślina szybko rosnąca
Kolor liści/igiełniebieskawe
Barwa kwiatówbrązowawe
Kwitnienielipiec, sierpień
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, odczyn zbliżony do obojętnego
Mrozoodporność-24 °C
Zastosowanieogrody przydomowe, rabaty, pojemniki, w grupach

Napisz opinię