Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Turzyca Morrowa Ice Dance
Turzyca Morrowa Ice DanceTurzyca Morrowa Ice DanceTurzyca Morrowa Ice DanceTurzyca Morrowa Ice DanceTurzyca Morrowa Ice Dance

Turzyca Morrowa Ice Dance

Carex morrowii 'Ice Dance'

  • 18,00 zł

  • Netto: 16,67 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 18 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.
Rabat ilościowy:
50 szt. lub więcej 14,00 zł (Netto: 12,96 zł)


Wiek sadzonki
2 lata
Pojemnik
2-litrowy
Wysokość
20-30 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ACarex
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Turzyca Morrowa Ice Dance
wygląd sadzonek w czerwcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Wieloletnia trawa ozdobna o niskim wzroście i dwubarwnych liściach. Pokrój kępiasty, półkulisty, dorasta do około 40 cm wysokości. Liście wąskie, długie, delikatnie przewisające, zielone z białym brzegiem (szerszym niż u odmiany 'Variegata'), atrakcyjne przez cały rok, zachowują swoją barwę przez całą zimę stanowiąc ładny kontrast na tle zimowego krajobrazu. Kwitnie w kwietniu wytwarzając ładne, żółte pręciki.

Preferuje gleby żyzne, przepuszczalne, umiarkowanie wilgotne. Najlepiej rośnie na stanowiskach zacienionych, z tego względu często wykorzystuje się ją do obsadzania terenu pod dużymi drzewami. Zimuje w gruncie, jest odporna na mróz w zależności od lokalnych warunków stanowiskowych. Część liści przemarza, na wiosnę zaleca się niskie przycięcie całej rośliny, młode liście szybko odbijają z korzeni.

Odmiana polecana do sadzenia pojedynczo i w grupach, w ogrodach przydomowych, rabatach, na skalniakach, w pobliżu zbiorników wodnych (stawy, oczka wodne), w zestawieniu z innymi trawami ozdobnymi. Nadaje się również do uprawy w donicy. Gęstość sadzenia na 1 m4-5 sztuk.

Nazwa łacińskaCarex morrowii 'Ice Dance'
Pokrójtrawa, kępiasty
Docelowa wysokość20-50 cm
Docelowa szerokość20-50 cm
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełzielone z białym brzegiem
Barwa kwiatówżółte
Kwitnieniekwiecień
Stanowiskopółcieniste, cieniste
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, przepuszczalne, odczyn zbliżony do obojętnego
Mrozoodporność-18 °C
Zimozielonośćtak
Zastosowanienasadzenia grupowe, do małych ogródków, kompozycje naturalistyczne, ogrody skalne, w pojemniku

Napisz opinię

Produkty powiązane