Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Rozplenica japońska Hameln
Rozplenica japońska HamelnRozplenica japońska HamelnRozplenica japońska HamelnRozplenica japońska HamelnRozplenica japońska Hameln

Rozplenica japońska Hameln

Pennisetum alopecuroides 'Hameln'

 • Dostępność: niedostępny
 • Promocja:

  17,99 zł

  Stara cena:

  22,00 zł

  Oszczędzasz:

  18%

 • Netto: 16,66 zł
 • Zaloguj się, aby otrzymać 22 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
2-litrowy
Wysokość
30-50 cm

Paszport roślin /
Plant passport

APennisetum
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Rozplenica japońska Hameln
wygląd sadzonek we wrześniu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Bardzo efektowna trawa ozdobna osiągająca ok. 50-70 cm wysokości, a podczas kwitnienia ok. 1 m wysokości. Liście ciemnozielone, wąskie, lekko przewieszające się. Jesienią zmieniają barwę na żółtopomarańczową. Kwiatostany w formie wiech pojawiają się na przełomie lipca i sierpnia. Kwiaty na początku są zielonkawobiałe z delikatnym różowym odcieniem. W miarę kwitnienia kwiatostany przybierają barwę szarobrunatną. Kwitnienie jest długie i efektowne.

Preferuje gleby żyzne, stale wilgotne. Najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych lub lekko zacienionych. Młode rośliny warto zabezpieczyć przed mrozem białą agrowłókniną. 

Rozplenica ‘Hameln’ polecana jest do ogrodów przydomowych, skalnych, orientalnych, a także na wrzosowiska i małe rabaty. Do sadzenia pojedynczo lub w grupach. Świetnie sprawdza się w uprawie w pojemnikach do ozdoby tarasu, czy balkonu (należy wtedy zapewnić odpowiednią ilość wody i nie dopuścić do przesuszenia bryły korzeniowej). Nadaje się na suche bukiety.

Nazwa łacińskaPennisetum alopecuroides 'Hameln'
Pokrójtrawa, kępiasty
Docelowa wysokośćod 0,5 do 1 m
Tempo wzrosturoślina szybko rosnąca
Kolor liści/igiełzielone
Barwa kwiatówbiałe, różowe
Kwitnienielipiec-sierpień
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, odczyn zbliżony do obojętnego, roślina tolerancyjna
Mrozoodporność-24 °C

Napisz opinię