Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Miskant chiński Memory
Miskant chiński MemoryMiskant chiński MemoryMiskant chiński MemoryMiskant chiński MemoryMiskant chiński Memory

Miskant chiński Memory

Miscanthus sinensis 'Memory'

  • Dostępność: niedostępny
  • 26,00 zł

  • Netto: 24,07 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 26 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
2-litrowy
Wysokość
40-80 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AMiscanthus
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Miskant chiński Memory
wygląd sadzonek w sierpniu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Wieloletnia trawa ozdobna, tworząca duże, wyprostowane kępy zwężające się w kierunku podstawy. Dorasta do ok. 2,5 m wysokości i 1,5 m szerokości. Liście ciemnozielone, długie i szerokie, szersze niż u innych odmian miskanta chińskiego, łukowato wygięte, z wyraźnym białym nerwem biegnącym wzdłuż przez środek i końcówkami skierowanymi do dołu. Latem i jesienią wytwarza strzeliste kwiatostany na wysokich pędach ponad kępą. Mają one efektowny jasny, białoperłowy kolor. Zwiewne, jedwabiste pióropusze cechują się niebywałym wdziękiem, dodając uroku każdemu zakątkowi ogrodu. Jesienią ich barwa przechodzi w bardziej srebrzystą, a liście powoli zasychając zmieniają kolor na żółto-pomarańczowy, co w połączeniu z kontrastowymi kwiatostanami daje wyjątkowy efekt dekoracyjny o tej porze roku. 

Odmiana polecana do sadzenia pojedynczo i w grupach (2-3 sztuki) w ogrodach przydomowych, rabatach, na skalniakach, w pobliżu zbiorników wodnych (stawy, oczka wodne), w towarzystwie bylin i mniejszych traw.

Stanowisko i uprawa

Preferuje gleby żyzne, umiarkowanie wilgotne. Najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych, może być również sadzony na stanowisku lekko zacienionym. Pomimo swoich rozmiarów i szybkiego tempa wzrostu nie jest rośliną ekspansywną. Rozrasta się za pomocą krótkich kłączy tworząc zwartą, pojedynczą kępę. Jest odporny na mróz (strefa 5B), jednak młode rośliny warto zabezpieczyć przed mrozem związując liście i okrywając białą agrowłókniną. Teren wokół korzeni warto wyściółkować grubszą warstwą kory. Dorosłe rośliny nie wymagają okrywania na zimę. Wiosną trawę nisko ścinamy.

Nazwa łacińskaMiscanthus sinensis 'Memory'
Pokrójtrawa, kępiasty
Docelowa wysokość2-3 m
Docelowa szerokość1,5 m
Tempo wzrosturoślina szybko rosnąca
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówkremowe, białe
Kwitnieniewrzesień, październik, listopad
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, odczyn zbliżony do obojętnego
Mrozoodporność-24 °C
Gęstość sadzenia2-3 szt./m2
Zimozielonośćnie
Informacje dodatkoweroślina odporna na zasolenie gleby i zanieczyszczenia powietrza, ładna jesienna barwa

Napisz opinię