Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Palczatka miotlasta Prairie Blues
Palczatka miotlasta Prairie BluesPalczatka miotlasta Prairie Blues

Palczatka miotlasta Prairie Blues

Schizachyrium scoparium 'Prairie Blues'

  • 22,00 zł

  • Netto: 20,37 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 22 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
2-litrowy
Wysokość
30-60 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ASchizachyrium
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Palczatka miotlasta Prairie Blues
wygląd sadzonek w sierpniu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Wieloletnia trawa ozdobna o kępiastym pokroju. Rośnie jako zwarta kępa, dorastając do ok. 1 m wysokości przy 80 cm szerokości. Pędy początkowo sztywne, wzniesione, później delikatnie przewisające. Liście cienkie, barwy srebrzystoniebieskiej, jesienią przebarwiają się na pomarańczowo. Kwiaty niepozorne, zebrane w wiechowate kwiatostany o długości ok. 15 cm, pojawiają się od lipca do połowy września. Polecana do małych ogrodów, na rabaty, skalniaki, do nasadzeń grupowych lub pojedynczo jako soliter. Może być również uprawiana w donicy jako ozdoba balkonu lub tarasu.

Stanowisko i uprawa

Palczatka miotlasta jest rośliną łatwą w uprawie, najlepiej będzie wyglądać posadzona na stanowisku słonecznym, wtedy najlepiej się wybarwia. Toleruje większość gleb ogrodowych, nawet te o niskiej jakości. Najlepiej rośnie na podłożu przepuszczalnym, umiarkowanie wilgotnym. Nie lubi gleb stale podmokłych i stojącej wody. Jest w pełni mrozoodporna i dobrze znosi okresy suszy. Wiosną przeprowadzamy cięcie, usuwając wszystkie suche, zeszłoroczne liście.

 

Nazwa łacińskaSchizachyrium scoparium 'Prairie Blues'
Pokrójtrawa, kępiasty
Docelowa wysokośćod 0,5 do 1 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełsrebrzyste, niebieskawe
Barwa kwiatówbiałe
Kwitnienielipiec, sierpień, wrzesień
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania gleboweroślina tolerancyjna, gleba przeciętna ogrodowa, umiarkowanie wilgotna
Mrozoodporność-33 °C
Zastosowanieogrody przydomowe, nasadzenia grupowe, kompozycje naturalistyczne, wrzosowiska, rabaty, skalniaki, zestawienia kontrastowe z bylinami, soliter, uprawa w donicy

Napisz opinię

Produkty powiązane