Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Miskant chiński White Rush

Miskant chiński White Rush

Miscanthus sinensis 'White Rush'

 • Promocja:

  17,99 zł

  Stara cena:

  22,00 zł

  Oszczędzasz:

  18%

 • Netto: 16,66 zł
 • Zaloguj się, aby otrzymać 22 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
2 lata
Pojemnik
2-litrowy
Wysokość
20-40 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AMiscanthus
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Miskant chiński White Rush
wygląd sadzonek w sierpniu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Nowość!

Wieloletnia trawa ozdobna o kompaktowym, zwartym pokroju i paskowanych liściach. Uzyskana na bazie odmiany 'Gold Bar', różni się od niej jeszcze mniejszym rozmiarem i bardziej gęstym pokrojem. Rośnie wolno, dorastając do 60-80 cm wysokości i 60 cm szerokości, tworzy strzeliste kępy. Liście dwukolorowe, zielone w żółte paski (z ang. tzw. 'zebra grass'). Kwitnie we wrześniu i październiku na beżowo. Odmiana polecana do sadzenia pojedynczo i w grupach (2-3 sztuki) w otoczeniu innych traw ozdobnych i niskich bylin, na rabatach, w pobliżu zbiorników wodnych (stawy, oczka wodne), do tworzenia kompozycji naturalistycznych.

Preferuje gleby żyzne, umiarkowanie wilgotne. Najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych lub lekko zacienionych. Zimuje w gruncie, jednak młode rośliny warto zabezpieczyć przed mrozem związując liście i okrywając białą agrowłókniną. Nasadę pędów warto przysypać grubszą warstwą ściółki. Starsze rośliny nie wymagają zabezpieczania na zimę. Wiosną trawę nisko ścinamy.

Nazwa łacińskaMiscanthus sinensis 'White Rush'
Pokrójtrawa, kępiasty
Docelowa wysokość60-80 cm
Docelowa szerokość60 cm
Tempo wzrosturoślina wolno rosnąca (karłowa)
Kolor liści/igiełzielone w kremowe paski, wielobarwne, pstre
Barwa kwiatówpomarańczowe
Kwitnieniewrzesień, październik
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, odczyn zbliżony do obojętnego
Mrozoodporność-24 °C
Zimozielonośćnie

Napisz opinię

Produkty powiązane