Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Hortensja bukietowa SUNDAE FRAISE Rensun ®
Hortensja bukietowa SUNDAE FRAISE Rensun ®Hortensja bukietowa SUNDAE FRAISE Rensun ®Hortensja bukietowa SUNDAE FRAISE Rensun ®Hortensja bukietowa SUNDAE FRAISE Rensun ®

Hortensja bukietowa SUNDAE FRAISE Rensun ®

Hydrangea paniculata SUNDAE FRAISE ‘Rensun’ PBR

  • 35,00 zł

  • Netto: 32,41 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 35 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
3-litrowy
Wysokość
30-50 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AHydrangea
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Hortensja bukietowa SUNDAE FRAISE Rensun ®
wygląd sadzonek w sierpniu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

NOWOŚĆ!

Karłowa, wolnorosnąca odmiana hortensji bukietowej o zwartym, półkolistym pokroju, osiągająca ok. 1 m wysokości i średnicy. Liście ciemnozielone, charakterystyczne dla tego gatunku. Kwitnie bardzo obficie w czerwcu i lipcu. Kwiaty duże, stożkowate, początkowo białe z czasem różowieją.

Preferuje próchniczne podłoża, przepuszczalne o kwaśnym lub obojętnym odczynie. Wymaga stanowisk słonecznych lub półcienistych i umiarkowanie wilgotnych. Hortensje bukietowe są mrozoodporne. Cięcie wykonuje się wiosną. Po przekwitnięciu można usunąć suche kwiatostany. Hortensja bukietowa kwitnie na jednorocznych pędach, przez co nie jest narażona na uszkodzenia pąków kwiatowych podczas wiosennych przymrozków. Dzięki temu kwitnie niezawodnie każdego roku.

Odmiana nie sprawia problemów w uprawie i pielęgnacji. Polecana do sadzenia na rabatach jak i w pojemnikach. Kwiatostany można zasuszyć (nie tracą koloru).  Z racji niewielkich rozmiarów świetnie sprawdzi się w towarzystwie innych mniejszych roślin. Biało-różowe kwiaty pięknie wyglądają na tle innych zielonych roślin.

Nazwa łacińskaHydrangea paniculata SUNDAE FRAISE ‘Rensun’ PBR
Pokrójkrzaczasty wyprostowany, krzaczasty rozłożysty
Docelowa wysokośćod 0,5 do 1 m
Tempo wzrostuwolno rosnący (karłowy)
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówkremowe, białe, różowe
Kwitnienieczerwiec, lipiec
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowegleba przeciętna ogrodowa, umiarkowanie wilgotna, odczyn lekko kwaśny
Mrozoodporność-18 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, rabaty, pojemniki, suche bukiety

Napisz opinię

Produkty powiązane

Przeczytaj na blogu

Jak pielęgnować hortensje - Poradnik

Hortensje to grupa roślin obejmująca ponad 20 gatunków, jednak tylko kilka z nich nadaje się do uprawy w naszych warunkach klimatycznych. Należą do nich: hortensja bukietowa syn. wiechowata (hydrangea paniculata), hortensja dębolistna (hydrangea quercifolia), hortensja krzewiasta syn. drzewiasta (hydrangea arborescens), hortensja ogrodowa syn. wielkolistna (hydrangea macrophylla), hortensja piłkowana (hydrangea serrata), hortensja pnąca...

Czytaj więcej