Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Hortensja bukietowa SKYFALL Frenne PBR NOWOŚĆ
Hortensja bukietowa SKYFALL Frenne PBR NOWOŚĆHortensja bukietowa SKYFALL Frenne PBR NOWOŚĆHortensja bukietowa SKYFALL Frenne PBR NOWOŚĆHortensja bukietowa SKYFALL Frenne PBR NOWOŚĆHortensja bukietowa SKYFALL Frenne PBR NOWOŚĆHortensja bukietowa SKYFALL Frenne PBR NOWOŚĆHortensja bukietowa SKYFALL Frenne PBR NOWOŚĆHortensja bukietowa SKYFALL Frenne PBR NOWOŚĆ

Hortensja bukietowa SKYFALL Frenne PBR NOWOŚĆ

Hydrangea paniculata Skyfall ‘Frenne’ PBR

  • 35,00 zł

  • Netto: 32,41 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 34 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.
Rabat ilościowy:
100 szt. lub więcej 22,00 zł (Netto: 20,37 zł)


Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
3-litrowy
Wysokość
30-50 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AHydrangea
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Hortensja bukietowa SKYFALL Frenne PBR NOWOŚĆ
wygląd sadzonek w lipcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Nowość! Hiacyntowe kwiaty!

Nowa odmiana hortensji bukietowej o dużych, oryginalnych kwiatach, kształtem podobnych do hiacyntów. Rośnie jako niski krzew o sztywnych pędach, dorasta do około 1,2 m wysokości i 0,8 m szerokości. Kwiaty początkowo białe, wraz z przekwitaniem delikatnie różowieją. W fazie pełnego rozkwitu wyglądają naprawdę spektakularnie! Kwitnie obficie od lipca do września. Dzięki swoim kompaktowym wymiarom, hortensja 'Skyfall' ® polecana jest do małych ogrodów przydomowych, na rabaty, najlepiej na eksponowane stanowiska, aby można było podziwiać w pełni jej niezwykłą urodę. Świetnie nadaję się również do uprawy w pojemnikach, kwiaty można ścinać i wykorzystywać do suchych bukietów. Sadząc krzew w grupach, możemy uzyskać niewysoki żywopłot.

Hortensja bukietowa kwitnie na jednorocznych pędach, przez co nie jest narażona na uszkodzenia pąków kwiatowych podczas wiosennych przymrozków. Dzięki temu kwitnie niezawodnie każdego roku. Aby zakwitła, każdy zeszłoroczny pęd należy przyciąć (o 1/3 bądź ½ długości, wedle uznania) wczesną wiosną. Przycinanie pobudza roślinę do wzrostu i rozkrzewiania, a także sprzyja tworzeniu większych kwiatów i gwarantuje obfite kwitnienie. Hortensję ‘Polar Bear’ (nazywaną potocznie ‘Misiem Polarnym’) można bez problemu wyprowadzić na drzewko, które będzie zachwycać czupryną ogromnych kwiatów.

Hortensja bukietowa to krzew o bardzo dużej wytrzymałości na mróz (w naszym klimacie praktycznie nie przemarza, może być sadzony na terenie całego kraju), odporny na zanieczyszczenia powietrza (świetnie radzi sobie w warunkach miejskich). Nie jest wybredny względem podłoża, zadowala się nawet przeciętną glebą, nie choruje i nie jest atakowany przez szkodniki. Preferuje stanowisko słoneczne, ale może rosnąć równiez w półcieniu.

Źródło zdjęć: Plantipp BV®

Nazwa łacińskaHydrangea paniculata Skyfall ‘Frenne’ PBR
Pokrójkrzewiasty, kulisty
Docelowa wysokość1,2 m
Tempo wzrosturoślina wolno rosnąca (karłowa)
Kolor liści/igiełzielone
Barwa kwiatówbiałe
Kwitnienieczerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowegleba przeciętna ogrodowa, umiarkowanie wilgotna, odczyn lekko kwaśny, roślina tolerancyjna
Mrozoodporność-30 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, stanowiska eksponowane, rabaty, kwiaty cięte, suche bukiety, w grupach

Napisz opinię

Produkty powiązane

Przeczytaj na blogu

Jak pielęgnować hortensje - Poradnik

Hortensje to grupa roślin obejmująca ponad 20 gatunków, jednak tylko kilka z nich nadaje się do uprawy w naszych warunkach klimatycznych. Należą do nich: hortensja bukietowa syn. wiechowata (hydrangea paniculata), hortensja dębolistna (hydrangea quercifolia), hortensja krzewiasta syn. drzewiasta (hydrangea arborescens), hortensja ogrodowa syn. wielkolistna (hydrangea macrophylla), hortensja piłkowana (hydrangea serrata), hortensja pnąca...

Czytaj więcej