Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Milin amerykański Flava
Milin amerykański FlavaMilin amerykański FlavaMilin amerykański FlavaMilin amerykański FlavaMilin amerykański FlavaMilin amerykański Flava

Milin amerykański Flava

Campsis radicans 'Flava'

  • 34,00 zł

  • Netto: 31,48 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 35 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
2-litrowy
Wysokość
60-80 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ACampsis
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Milin amerykański Flava
wygląd sadzonek w sierpniu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Dekoracyjne, silnie rosnące pnącze o atrakcyjnych kwiatach, odmiana wyselekcjonowna na Węgrzech. Pędy rozrastają się na około 5-10 m długości, wspinając się na podpory za pomocą korzeni czepnych. Rocznie przyrastają około 1-4 m. Kwiaty w kształcie trąbki, gługości około 6-8 cm, barwy żółtej, pojawiają się w lipcu i utrzymują się na krzewie do września. Kwitnienie następuje w 2-3 roku po posadzeniu. Pnącze polecane do sadzenia przy różnych podporach, np. altanach, pergolach, drzewach, płotach, itp. Świetnie sprawdzi się do maskowania mało estetycznych ścian budynków, murów, itp.

Milin amerykański najlepiej kwitnie na stanowiskach słonecznych i osłoniętych (wystawa południowa) oraz glebach średnio żyznych, przepuszczalnych, o odczynie obojętnym. W szczególnie ostre zimy może przemarzać, ale charakteryzuje się dobrą regeneracją. Należy sadzić w odległości około 30 cm od podpór, na które ma się wspinać. Przez pierwsze lata zaleca się okrywanie podstawy rośliny oraz ściółkowanie ziemi wokół. W pierwszym roku na wiosnę przycinamy wszystkie pędy 15 cm nad ziemią, w kolejnych latach przeprowadzamy wiosenne cięcie młodych pędów.

Nazwa łacińskaCampsis radicans 'Flava'
Pokrójpnącze
Docelowa wysokośćod 5 do 10 m
Tempo wzrostuszybko rosnące pnącze
Kolor liści/igiełzielone
Barwa kwiatówżółte
Kwitnienielipiec, sierpień, wrzesień
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, odczyn zbliżony do obojętnego
Mrozoodporność-23 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, parki, zieleń publiczna, pnącze na ogrodzenia, pnącze na pergole, kraty, pnącze na ściany

Napisz opinię

Produkty powiązane