Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Winobluszcz trójklapowy Diamond Mountains
Winobluszcz trójklapowy Diamond MountainsWinobluszcz trójklapowy Diamond MountainsWinobluszcz trójklapowy Diamond MountainsWinobluszcz trójklapowy Diamond Mountains

Winobluszcz trójklapowy Diamond Mountains

Parthenocissus tricuspidata 'Diamond Mountains'

  • 35,00 zł

  • Netto: 32,41 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 35 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
2-litrowy
Wysokość
40-80 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AParthenocissus
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Winobluszcz trójklapowy Diamond Mountains
wygląd sadzonek w maju
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Pnącze o dekoracyjnych liściach i uniwersalnym zastosowaniu, odmiana wyselekcjonowana w górach Korei Północnej. Wspina się na ściany murów i budynków z niezwykłą łatwością, pokrywając powierzchnię zielonymi liśćmi, tworząc efektowne kobierce, dekoracyjne przez cały rok. Jesienią liście przebarwiają się na czerwono i purpurowo, co daje niezwykle piękny efekt dekoracyjny oraz zauważalny kontrast na tle innych roślin w ogrodzie. Rocznie przyrasta około 1 m, osiągając rozmiary 5-6 m. Wspina się za pomocą korzonków czepnych, które "przyczepiają" się nawet do gładkich powierzchni (poza powierzchniami całkowicie gładkimi, typu marmur, szkło), na których inne pnącza nie dałyby rady się wspiąć.

Liście średniej wielkości, szerokie, trójklapowe, błyszczące, pofalowane na brzegach. Latem są ciemnozielone, natomiast jesienią przebarwiają się efektownie na czerwień i ciemną purpurę, na zimę opadają. Ich "dachówkowate" ułożenie powoduje ochronę ścian budynku przed warunkami atmosferycznymi. Winobluszcz trójklapowy ma 2 typy liści. Na pędach płonnych liście są mniejsze, jajowate i przeważnie nieklapowe. Na pędach owocujących (płodnych) liście są duże, lśniące i trójklapowe. Kwitnie w czerwcu i lipcu - kwiaty są drobne, żółtozielone, miododajne, są schowane między liśćmi. Wytwarza owoce na czerwonych szypułkach, które najbardziej widoczne są dopiero po opadnięciu liści późną jesienią. Zimą owoce stanowią wartościowy pokarm dla ptaków.

Odmiana całkowicie mrozoodporna w naszym klimacie, niewymagająca specjalnego podłoża ani skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych. Rośnie na większości uprawnych gleb ogrodowych. Preferuje stanowiska słoneczne (wystawa południowa), wtedy najlepiej się wybarwia. Nie choruje i nie jest atakowany przez szkodniki. Sadzonki powinniśmy posadzić w odległości około 30 cm od powierzchni, na którą mają się wspinać. Polecana do sadzenia przy mało estetycznych miejscach, które chcemy zakryć. Można uprawiać również jako roślinę okrywową, zamiast trawnika.

Nazwa łacińskaParthenocissus tricuspidata 'Diamond Mountains'
Pokrójpnącze
Docelowa wysokośćod 4 do 6 m
Kolor liści/igiełciemnozielone, czerwone, brunatne
Wymagania gleboweroślina tolerancyjna
Mrozoodporność-31 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieroślina okrywowa, pnącze na mury i pergole, ogrody przydomowe, parki
Informacje dodatkoweładne jesienne wybarwienie

Napisz opinię

Produkty powiązane