Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Winobluszcz pięciolistkowy odm. murowa
Winobluszcz pięciolistkowy odm. murowaWinobluszcz pięciolistkowy odm. murowaWinobluszcz pięciolistkowy odm. murowaWinobluszcz pięciolistkowy odm. murowa

Winobluszcz pięciolistkowy odm. murowa

Parthenocissus quinquefolia var. murorum

  • Dostępność: niedostępny
  • 21,00 zł

  • Netto: 19,44 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 21 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
2 lata
Pojemnik
2-litrowy
Wysokość
80-120 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AParthenocissus
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Winobluszcz pięciolistkowy odm. murowa
wygląd sadzonek w lipcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Szybkopienne pnącze pochodzące z Ameryki, zwane także pod nazwą 'dzikie wino'. Wspina się na ściany murów i budynków z niezwykłą łatwością, pokrywając powierzchnię zielonymi liśćmi, tworząc efektowne kobierce, dekoracyjne przez cały rok. Jesienią liście przebarwiają się na czerwono i purpurowo, co daje niezwykle piękny efekt dekoracyjny oraz zauważalny kontrast na tle innych roślin w ogrodzie. Rocznie przyrasta około 1-2 m, osiągając rozmiary 10-20 m. Wspina się za pomocą korzonków czepnych, które "przyczepiają" się nawet do gładkich powierzchni (poza powierzchniami całkowicie gładkimi, typu marmur, szkło), na których inne pnącza nie dałyby rady się wspiąć. Liście duże, zbudowane z pięciu listków na długim ogonku, błyszczące. Ich "dachówkowate" ułożenie powoduje ochronę ścian budynku przed warunkami atmosferycznymi. Kwitnie w czerwcu na fioletowo, kwiaty są niepozorne, z woskowym nalotem. Wytwarza owoce na czerwonych szypułkach, które najbardziej widoczne są dopiero po opadnięciu liści późną jesienią. Zimą owoce stanowią wartościowy pokarm dla ptaków.

Odmiana murowa to najczęściej spotykany rodzaj winobluszczu pięciolistkowego, całkowicie mrozoodporna w naszym klimacie, niewymagająca specjalnego podłoża ani skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych. Rośnie na większości uprawnych gleb ogrodowych. Preferuje stanowiska słoneczne (wystawa południowa), wtedy najlepiej się wybarwia. Nie choruje i nie jest atakowany przez szkodniki. Sadzonki powinniśmy posadzić w odległości około 30 cm od powierzchni, na którą mają się wspinać. Polecana do sadzenia przy mało estetycznych miejscach, które chcemy zakryć. Można uprawiać również jako roślinę okrywową, zamiast trawnika.

Nazwa łacińskaParthenocissus quinquefolia var. murorum
Pokrójpnącze
Docelowa wysokośćod 15 do 20 m
Kolor liści/igiełzielone, czerwone, brunatne
Wymagania gleboweroślina tolerancyjna
Mrozoodporność-31 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieroślina okrywowa, pnącze na mury i pergole, ogrody przydomowe, parki
Informacje dodatkoweładne jesienne wybarwienie

Napisz opinię