Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Hortensja bukietowa Wim's Red PBR
Hortensja bukietowa Wim's Red PBRHortensja bukietowa Wim's Red PBRHortensja bukietowa Wim's Red PBRHortensja bukietowa Wim's Red PBR

Hortensja bukietowa Wim's Red PBR

Hydrangea paniculata 'Wim's Red'

  • 35,00 zł

  • Netto: 32,41 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 35 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.
Rabat ilościowy:
100 szt. lub więcej 22,00 zł (Netto: 20,37 zł)


Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
3-litrowy
Wysokość
30-50 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AHydrangea
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Hortensja bukietowa Wim's Red PBR
wygląd sadzonek w lipcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

NOWOŚĆ!

Odmiana hortensji bukietowej o zwartym pokroju, dorastająca do około 2 m wysokości. Liście jajowate, ciemnozielone, jesienią przebarwiające się na czerwono i brązowo. Kwitnie bardzo obficie od lipca do końca września. Kwiaty duże (do ok. 30 cm), stożkowate, początkowo białe, następnie różowe, a pod koniec kwitnienia zmieniają barwę na intensywnie czerwoną.

Preferuje próchniczne podłoża, przepuszczalne o kwaśnym lub obojętnym odczynie. Wymaga stanowisk słonecznych lub półcienistych i umiarkowanie wilgotnych. Odmiana całkowicie mrozoodporna.  Cięcie wykonuje się wiosną. Po przekwitnięciu można usunąć suche kwiatostany. Hortensja bukietowa kwitnie na jednorocznych pędach, przez co nie jest narażona na uszkodzenia pąków kwiatowych podczas wiosennych przymrozków. Dzięki temu kwitnie niezawodnie każdego roku.

Odmiana nie sprawia problemów w uprawie i pielęgnacji. Polecana do sadzenia na rabatach jak i w pojemnikach, pojedynczo lub w grupach. Kwiatostany można zasuszyć i użyć do suchych bukietów. Po zasuszeniu nie tracą koloru.

Nazwa łacińskaHydrangea paniculata 'Wim's Red'
Pokrójkrzaczasty wyprostowany
Docelowa wysokośćod 1 do 2 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówbiałe, czerwone, różowe
Kwitnienielipiec, sierpień, wrzesień, październik
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowegleba przeciętna ogrodowa, umiarkowanie wilgotna, odczyn lekko kwaśny
Mrozoodporność-30 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, parki, zieleń publiczna, w grupach, soliter (pojedynczo)
Informacje dodatkoweatrakcyjne jesienne zabarwienie

Napisz opinię

Produkty powiązane

Przeczytaj na blogu

Jak pielęgnować hortensje - Poradnik

Hortensje to grupa roślin obejmująca ponad 20 gatunków, jednak tylko kilka z nich nadaje się do uprawy w naszych warunkach klimatycznych. Należą do nich: hortensja bukietowa syn. wiechowata (hydrangea paniculata), hortensja dębolistna (hydrangea quercifolia), hortensja krzewiasta syn. drzewiasta (hydrangea arborescens), hortensja ogrodowa syn. wielkolistna (hydrangea macrophylla), hortensja piłkowana (hydrangea serrata), hortensja pnąca...

Czytaj więcej