Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Hortensja piłkowana Veerle PBR
Hortensja piłkowana Veerle PBRHortensja piłkowana Veerle PBRHortensja piłkowana Veerle PBRHortensja piłkowana Veerle PBRHortensja piłkowana Veerle PBR

Hortensja piłkowana Veerle PBR

Hydrangea serrata VEERLE 'Opri301' PBR

  • Dostępność: niedostępny
  • 35,00 zł

  • Netto: 32,41 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 35 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
3-litrowy
Wysokość
10-20 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AHydrangea
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Hortensja piłkowana Veerle PBR
wygląd sadzonek w kwietniu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Ciekawa odmiana hortensji o niedużych rozmiarach i piłkowanych liściach. Pokrój płaskokulisty, dorasta do ok. 1,2 m wysokości. Pędy sztywne, liście ciemnozielone, jajowate, piłkowane, jesienią wybarwiają się na pomarańczowy/czerwony kolor, dodając uroku jesiennemu krajobrazowi. W połowie czerwca pojawiają się pierwsze kwiatostany - duże i płaskie, złożone z kwiatów płodnych i płonnych, o barwie niebieskiej lub różowej w zależności od pH podłoża. Na odcień kwiatów duży wpływ ma odczyn podłoża. Jeśli gleba jest kwaśna, kwiaty będą miały bardziej niebieski kolor. Jeśli mniej kwaśna, kwiaty będą jasnoniebieskie, fioletowe, aż do różowego. Odpowiednie wartości pH dla niebieskich kwiatów to 4, a dla różowych 6,5. Może powtarzać kwitnienie jesienią jeśli po pierwszym kwitnieniu zetniemy przekwitnięte kwiatostany. Efektownie wygląda sadzona zarówno pojedynczo, jak i w grupie. Pięknie prezentuje się posadzona rzędem wzdłuż alejek, murów, płotów, tarasów, albo w większej grupie na trawniku. Ze względu na niewielkie rozmiary, polecana szczególnie do małych ogrodów przydomowych.

Preferuje żyzne, próchniczne, umiarkowanie wilgotne podłoża oraz stanowisko półcieniste lub cieniste, osłonięte od wiatru. Nie jest w pełni mrozoodporna, na zimę zaleca się okrycie.

 

Nazwa łacińskaHydrangea serrata VEERLE 'Opri301' PBR
Pokrójkrzaczasty
Docelowa wysokośćod 1 do 1,5 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówniebieskie/różowe w zależności od pH gleby
Kwitnienieczerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień
Stanowiskopółcieniste, cieniste
Wymagania glebowegleba przeciętna ogrodowa, umiarkowanie wilgotna, odczyn lekko kwaśny
Mrozoodporność-23 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, parki, nasadzenia grupowe, ogrody w stylu naturalistycznym, żywopłot

Napisz opinię

Przeczytaj na blogu

Jak pielęgnować hortensje - Poradnik

Hortensje to grupa roślin obejmująca ponad 20 gatunków, jednak tylko kilka z nich nadaje się do uprawy w naszych warunkach klimatycznych. Należą do nich: hortensja bukietowa syn. wiechowata (hydrangea paniculata), hortensja dębolistna (hydrangea quercifolia), hortensja krzewiasta syn. drzewiasta (hydrangea arborescens), hortensja ogrodowa syn. wielkolistna (hydrangea macrophylla), hortensja piłkowana (hydrangea serrata), hortensja pnąca...

Czytaj więcej