Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Judaszowiec chiński Avondale
Judaszowiec chiński Avondale Judaszowiec chiński Avondale Judaszowiec chiński Avondale Judaszowiec chiński Avondale Judaszowiec chiński Avondale

Judaszowiec chiński Avondale

Cercis chinensis 'Avondale'

  • 115,00 zł

  • Netto: 106,48 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 115 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
7,5-litrowy
Wysokość
40-60 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ACercis
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Judaszowiec chiński Avondale
wygląd sadzonek we wrześniu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Bardzo ciekawy i niezwykle efektowny krzew pochodzący z Chin, dorastający do około 4 m wysokości i 2 m szerokości. Kwiaty u odmiany Avondale pojawiają się bardzo szybko. Już na młodych sadzonkach można zaobserwować pierwsze różowe kwiaty wyrastające prosto z pnia rośliny. Judaszowiec kwitnie w maju, przed wypuszczeniem liści. Różowo-fioletowe kwiaty zebrane są w krótkie grona. Wytwarzają bardzo przyjemny zapach. Kwitnie około 2-3 tygodni. Po kwitnieniu judaszowiec wypuszcza duże, sercowate liście, które jesienią przebarwiają się na żółto. 

Judaszowiec chiński najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych lub półcienistych, osłoniętych od wiatru. Krzew wymaga żyznego, przepuszczalnego, umiarkowanie wilgotnemu podłoża o odczynie obojętnym lub lekko zasadowym. Młode sadzonki należy okrywać na zimę.

Roślina polecana do nasadzeń jako soliter. Podczas kwitnienia jest niezwykle efektowny. Wyrastające prosto z pnia, kory kwiaty są niespotykaną ozdobą ogrodu. Kwiaty judaszowca są jadalne i świetnie nadają się do sałatek.

Nazwa łacińskaCercis chinensis 'Avondale'
Docelowa wysokośćod 3 do 4 m
Tempo wzrosturoślina szybkorosnąca
Kolor liści/igiełzielone
Kwitnieniekwiecień
Owocowaniesierpień
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, odczyn obojętny
Mrozoodporność-17 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, soliter (pojedynczo)

Napisz opinię

Produkty powiązane