Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Trzmielina oskrzydlona PŁONĄCY KRZEW
  • Trzmielina oskrzydlona PŁONĄCY KRZEW
  • Trzmielina oskrzydlona PŁONĄCY KRZEW
  • Trzmielina oskrzydlona PŁONĄCY KRZEW
  • Trzmielina oskrzydlona PŁONĄCY KRZEW
  • Trzmielina oskrzydlona PŁONĄCY KRZEW

Trzmielina oskrzydlona PŁONĄCY KRZEW

Euonymus alatus

  • 11,00 zł

  • Netto: 10,19 zł
  • Cena w punktach: 275
  • Zaloguj się, aby otrzymać 10 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Efektowna odmiana trzmieliny, pochodząca z dalekiej Azji. W naszym klimacie osiąga około 2 m wysokości. Rośnie jako krzew o pokroju wzniesionym. Największa ozdobą są jej efektownie wybarwiające się liście. Początkowo zielone, jesienią zmieniają barwę na ognistoczerwoną. Z daleka może się wydawać, że krzew płonie, stąd popularna nazwa "płonący krzew". Po opadnięciu liści na zimę, wytwarza dekoracyjne owocki barwy pomarańczowej. Dodatkowo pędy pokryte są 4 listewkami korkowymi, które również stanowią dodatkowy dekoracyjny element krzewy podczas zimy.

Roślina pochodzi z Dalekiego Wschodu. Jest u nas rzadko spotykana, lecz coraz bardziej popularna. Całkowicie mrozoodporna w naszym klimacie, bardzo łatwa w uprawie, wyśmienicie znosi nasze surowe zimy.

Trzmieliny nie mają żadnych specjalnych wymagań, są odporne na suszę, zanieczyszczenia powietrza (często sadzi się je w  miastach) i dobrze rosną nawet na niezbyt urodzajnym podłożu. Można je sadzić na stanowisku półcienistym, aczkolwiek tylko na stanowisku słonecznym liście będą wybarwiać się najpełniej. Odmiana ta świetnie nadaje się na strzyżone żywopłoty, doskonale znosi cięcie.

Nazwa łacińskaEuonymus alatus
Pokrójkrzaczasty wyprostowany, półkulisty
Docelowa wysokośćod 1 do 2 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełjasnozielone, jesienią czerwone, pomarańczowe
Barwa kwiatówkremowe
Kwitnieniemaj
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, gleba przeciętna ogrodowa, roślina tolerancyjna
Mrozoodporność-31 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, parki, zieleń publiczna, ogrody w stylu orientalnym, w grupach

Napisz opinię

Produkty powiązane