Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Wierzba smukłoszyjkowa Mt Aso 130cm na PNIU
Wierzba smukłoszyjkowa Mt Aso 130cm na PNIUWierzba smukłoszyjkowa Mt Aso 130cm na PNIUWierzba smukłoszyjkowa Mt Aso 130cm na PNIU

Wierzba smukłoszyjkowa Mt Aso 130cm na PNIU

Salix gracilistyla 'Mt Aso'

 • Dostępność: niedostępny
 • Promocja:

  48,00 zł

  Stara cena:

  58,00 zł

  Oszczędzasz:

  17%

 • Netto: 44,44 zł
 • Zaloguj się, aby otrzymać 58 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
5-litrowy
Wysokość
130 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ASalix
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Wierzba smukłoszyjkowa Mt Aso 130cm na PNIU
wygląd sadzonek w lipcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Niezwykle atrakcyjna odmiana wierzby smukłoszyjkowej o bardzo atrakcyjnym, czerwono-różowym zabarwieniu kwiatostanów (tzw. bazi). Odmiana została znaleziona na zboczu najwyższego aktywnego wulkanu w Japonii - góry Aso. Jako krzew dorasta do 1,5m wysokości. Liście lancetowate, zielone, od spodu pokryte srebrzystym nalotem. Największą ozdobą rośliny są czerwono-różowe bazie, które pojawiają się w lutym.

Wierzba ma niewielkie wymagania glebowe. Najlepiej rośnie na miejscach wilgotnych i słonecznych. Roślina jest mrozoodporna. Doskonale znosi cięcie. Pędy z kwiatostanami można wykorzystywać do bukietów. Roślina idealnie sprawdzi się w ogrodach przydomowych, parkach czy zieleni miejskiej.

Nazwa łacińskaSalix gracilistyla 'Mt Aso'
Pokrójpłaskokulisty
Docelowa wysokośćdo 2 m
Kolor liści/igiełzielone
Stanowiskosłoneczne
Wymagania gleboweroślina tolerancyjna, gleba przeciętna ogrodowa, umiarkowanie wilgotna lub wilgotna
Zimozielonośćnie, liście opadają na zimę
Zastosowanieogródki przydomowe, soliter, nasadzenia wokół zbiorników wodnych, parki, kwiaty cięte

Napisz opinię