Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Wiśnia piłkowana Amanogawa KOLUMNOWA
Wiśnia piłkowana Amanogawa KOLUMNOWAWiśnia piłkowana Amanogawa KOLUMNOWAWiśnia piłkowana Amanogawa KOLUMNOWAWiśnia piłkowana Amanogawa KOLUMNOWAWiśnia piłkowana Amanogawa KOLUMNOWAWiśnia piłkowana Amanogawa KOLUMNOWAWiśnia piłkowana Amanogawa KOLUMNOWA

Wiśnia piłkowana Amanogawa KOLUMNOWA

Prunus serrulata 'Amanogawa'

  • 110,00 zł

  • Netto: 101,85 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 110 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
6-litrowy
Wysokość
100-120 cm

Paszport roślin /
Plant passport

APrunus
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Wiśnia piłkowana Amanogawa KOLUMNOWA
wygląd sadzonek w lipcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Niewielkie drzewo ozdobne o zwartym, kolumnowym pokroju, jedna z najładniejszych ozdobnych o odmian wiśni piłkowanej. Dorasta do 4-7 m wysokości i 1-2 m szerokości. Liście zielone, błyszczące, jesienią przebarwiają się na żółto-pomarańczowo, na zimę opadają. Kwiaty pojawiają się w maju, są jasnoróżowe, półpełne, delikatnie pachnące, o średnicy ok. 4 cm, zebrane w zwisające bukiety, obficie pokrywają wszystkie pędy. Odmiana ze względu na swój kompaktowy pokrój świetnie sprawdzi się w małych ogrodach, gdzie nie ma miejsca na duże kwitnące drzewa. Jest również wykorzystywane do tworzenia szpalerów, obsadzania alejek, obowiązkowa pozycja w ogrodach w stylu orientalnym.

Stanowisko i uprawa

Wiśnia piłkowana nie jest gatunkiem trudnym w uprawie. Preferuje stanowisko słoneczne lub lekko zacienione, osłonięte od wiatru. Najlepiej rośnie na glebie żyznej, próchnicznej i dostatecznie wilgotnej, jednakże gleby bardziej suche i piaszczyste również nie będą stanowić problemu. Roślina tolerancyjna w stosunku do pH podłoża. Cechuje się dobrą mrozoodpornością (strefa 6), ale w szczególnie surowe zimy może podmarzać.

Nazwa łacińskaPrunus serrulata 'Amanogawa'
Pokrójkolumnowy
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełzielone, jesienią żółtopomarańczowe
Barwa kwiatówróżowe, jasnoróżowe
Kwitnieniemaj
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowegleba przeciętna ogrodowa, próchniczna, umiarkowanie wilgotna, roślina tolerancyjna w stosunku do pH
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogródki przydomowe, drzewo alejowe, nasadzenia miejskie, ogrody w stylu orientalnym, szpaler

Napisz opinię

Produkty powiązane