Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł

Klon palmowy Shishigashira

Acer palmatum 'Shishigashira'

  • 120,00 zł

  • Netto: 111,11 zł
  • Cena w punktach: 3225
  • Zaloguj się, aby otrzymać 119 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Przedsprzedaż

Produkt w przedsprzedaży, wysyłka realizowana od: 2022-03-14.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

ukorzenione sadzonki

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Rzadko spotykana, piękna japońska odmiana klonu palmowego, wyselekcjonowana w 1882 roku. Szerzej znana jako "Lion Head Maple" (pol. "klon lwiogłowy"). Rośnie powoli jako krzew o nieregularnym pokroju, osiągając około 1,5 - 2 m wysokości. Pędy wzniesione i stosunkowo sztywne, pokryte gęsto dekoracyjnymi liśćmi. Liście początkowo zielone, jesienią przebarwiają się efektownie na żółtopomarańczowo i czerwono. Na przełomie lata i jesieni potrafią stworzyć bardzo ciekawy efekt krzewu w trzech różnych kolorach.

Klon palmowy powinien być sadzony na glebie żyznej i przepuszczalnej, odpowienio wilgotnej, na stanowiskach słonecznych lub półcienistych, osłonętych od wiatru. Dobrze czuje się w pobliżu zbiorników wodnych, gdzie wilgotność powietrza jest większa. Zimą roślinę należy osłonić agrowłókniną lub innym materiałem przepuszczalnym, bądź też schować do nieogrzewanego pomieszczenia (w przypadku uprawy w donicy).

Klony palmowe są główną ozdobą ogrodów w stylu japońskim, ciekawe połączenie tworzą też z ozdobnymi trawami. Nadają się do uprawy w pojemniku, na tarasy lub balkony. Bardzo oryginalna i rzadka odmiana kolekcjonerska klona palmowego, polecamy dla wszystkich entuzjastów tych wspaniałych roślin :)

Nazwa łacińska Acer palmatum 'Shishigashira'
Pokrój krzaczasty wyprostowany
Docelowa wysokość od 0,5 m do 1 m
Tempo wzrostu roślina wolnorosnąca (karłowa)
Kolor liści/igieł ciemnozielone, jesienią przebarwiające się na czerwono/pomarańczowo
Stanowisko słoneczne, półcieniste
Wymagania glebowe podłoże umiarkowanie wilgotne, gleba próchniczna/przeciętna ogrodowa, odczyn lekko kwaśny
Mrozoodporność -20 °C
Zimozieloność nie
Zastosowanie ogrody przydomowe, ogrody skalne, ogrody wrzosowiskowe, ogrody orientalne, ogrody wodne i bagienne, rabaty, pojemniki

Napisz opinię

Produkty powiązane

Mogą Ci się przydać

Krzewy ozdobne i owocowe

Sadzonki krzewów ozdobnych, owocowych, sadzonki borówki, krzewy na żywopłot, hortensje bukietowe, berberysy, tuje na szpalery, jałowce płożące to tylko część asortymentu.

Zobacz więcej

Nawozy wieloskładnikowe

Nawozy mineralne w formie posypowej lub płynnej do każdego rodzaju roślin ozdobnych, owocowych oraz warzyw. Nawozy BIO organiczne na bazie obornika kurzego i bydlęcego.

Zobacz więcej

Podłoża do roślin

Specjalistyczne oraz uniwersalne podłoża ogrodnicze, czyli tzw. ziemia ogrodowa to ważny element uprawy roślin. Odpowiednie podłoże zapewnia optymalne warunki do rozwoju roślin.

Zobacz więcej

Trawnik z nasion

Mieszanki najlepszych gatunków traw ozdobnych, charakteryzujące się niezwykłymi walorami estetycznymi. Sprawdź nasze nowości: trawnik regeneracyjny, GREEN SPRINTER, trawnik KWIATOWY i wiele innych.

Zobacz więcej

Podlewanie ogrodu

Na sucho nic nie urośnie! Sprawdź szeroką ofertę narzędzi do nawadniania ogrodu. Węże, zraszacze, armatura wodna, zestawy do podlewania, konewki w różnych wariantach kolorystycznych.

Zobacz więcej

Agrowłókniny, agrotkaniny

Wytrzymałe i przepuszczalne tkaniny, mające wiele zastosowań w ogrodzie. Mogą służyć zarówno do ściółkowania, jak i do ochrony krzewów oraz upraw warzywnych przed śniegiem, mrozem, słońcem.

Zobacz więcej

Donice ozdobne

Doniczki ozdobne do wykorzystania w domu, ogrodzie, tarasach i balkonach. Wykonane z tworzyw sztucznych i naturalnych, dostępne w wielu różnych rozmiarach i stylach.

Zobacz więcej

Narzędzia i sprzęt do ogrodu

Szpadle, łopaty, grabki, widły, kosze na liście, rękawice ochronne, taczki, konewki, wiaderka, siekiery, sekatory, opryskiwacze, odzież ochronna. Poznaj ofertę wysokiej jakości narzędzi do ogrodu.

Zobacz więcej

Nasiona kwiatów i warzyw

Certyfikowane nasiona warzyw, kwiatów, ziół, nasiona rośliny egzotycznych, nasiona na kiełki, mieszanki kwiatów, mieszanki roślin miododajnych, doniczki do rozsad oraz akcesoria do wysiewu.

Zobacz więcej