Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Brzoza pożyteczna Doorenbos 220cm
Brzoza pożyteczna Doorenbos 220cmBrzoza pożyteczna Doorenbos 220cmBrzoza pożyteczna Doorenbos 220cm

Brzoza pożyteczna Doorenbos 220cm

Betula utilis 'Doorenbos'

  • 130,00 zł

  • Netto: 120,37 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 130 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
4 lata
Pojemnik
7-litrowy
Wysokość
200-220 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ABetula
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Brzoza pożyteczna Doorenbos 220cm
wygląd sadzonek w marcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Brzoza pożyteczna 'Doorenbos' zwana także jako brzoza himalajska to piękne, ozdobne drzewo o unikalnej białej korze. Dorosłe okazy mogą dorastać do około 10 m wysokości, a korona może osiągać średnicę 5-6 m. Główny pień dzieli się nisko nad ziemią na kilka mniejszych, z których odchodzą konary, zawsze pod kątem ostrym. Tworzy ładnie ukształtowaną, kulistą i regularną koronę. Młode sadzonki mają początkowo brązową korę. Po kilku latach pojawia się biała kora, złuszczająca się cienkimi płatami. Liść jest ciemnozielony, sercowaty, błyszczący i grubo ząbkowany. Po rozwoju liści pojawiają się kwiaty, zebrane w podłużne, ozdobne kwiatostany (tzw. "kotki"). Jesienne liście przebarwiają się malowniczo na złocisto-żółty kolor, a na zimę opadają. W okresie bezlistnym brzoza jest równie dekoracyjna, jak latem, w pełni eksponując swoją biel i przyciągając wzrok. 

Wygląda świetnie na tle innych ciemnozielonych roślin, pięknie z nimi kontrastując. Polecana do sadzenia zarówno pojedynczo, jak i w grupach, w ogrodach w stylu wiejskich, w zestawieniach kolorystycznych z innymi roślinami o kolorowych pędach, np. dereniami.

Stanowisko i uprawa

Brzoza 'Doorenbos' rośnie dobrze na większości przeciętnych gleb ogrodowych, na stanowisku słonecznym lub lekko zacienionym. Toleruje zanieczyszczenia powietrza, więc dobrze sprawdza się również w zieleni miejskiej. System korzeniowy jest powierzchowny z wieloma drobnymi korzeniami włosowatymi, szczególnie w górnej warstwie podłoża. Na glebach suchych i mocno przepuszczalnych podczas dłuższych okresów suszy może zrzucać część liści, dlatego dobrym rozwiązaniem jest posadzenie brzozy na bardziej wilgotnej i gliniastej glebie. Przycinanie jest możliwe, ale najlepiej robić to wtedy, gdy nie występuje duża produkcja soków, czyli albo do końca lutego, albo latem, na przełomie czerwca i lipca.

Nazwa łacińskaBetula utilis 'Doorenbos'
Pokrójdrzewo, stożkowaty
Docelowa wysokość10 m
Docelowa szerokość7 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówbeżowe, kremowe
Rodzaj kwiatówkwiatostan
Kwitnieniekwiecień
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowegleba przeciętna ogrodowa, umiarkowanie wilgotna, odczyn kwaśny do obojętnego, roślina tolerancyjna
Mrozoodporność-23 °C (strefa 6A wg. USDA)
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, parki, nasadzenia zieleni osiedlowej i miejskiej, w pobliżu zbiorników wodnych, ogrody w stylu orientalnym
Informacje dodatkoweozdobna biała kora

Napisz opinię

Produkty powiązane